В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Софіти

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Софіти - це різновид облицювального матеріалу для підшивки виступаючих частин даху біля зовнішніх стін (звисів або карнизів). Вони необхідні для захисту та забезпечення оптимального мікроклімату підпокрівельного простору. Технологія виготовлення та ціна софітів дуже близька до вінілового сайдингу. Підшивка покрівлі софітами дозволяє захистити нижню основу покрівлі від прямої дії дощу, снігу, а також птахів та сміття. Крім того – це один із найпростіших та ефектніших елементів декору. Монтаж софітів - це свого роду збирання конструктора. Тому, перш ніж купити софіти, необхідно розібратися у різновидах елементів та правилах монтажу.

Перфорированные софиты.jpg

Що таке софіти для підшивки покрівлі

Il soffitto - з італійської перекладається як стеля. Софіти є панелями, виготовленими з пластику або металу. Звіси в деяких будинках можуть виступати до 70 см. Цей простір необхідно закрити через такі причини:

• косметична – необхідно сховати внутрішню частину покрівлі (крокви, гідроізоляція, утеплювач);

• захист від вітру – щоб у буквальному значенні “не зірвало дах”. Сильний вітер, що забрався під дах, може не тільки значно його пошкодити, а й "зірвати зі крокв";

• захист від попадання птахів і комах - птахи часто в'ють гнізда в підпокрівельному просторі, а оси і навіть шершні можуть спорудити собі вулик.

• тепло- та пароізоляція – створення оптимального мікроклімату в підпокрівельному просторі, що продовжить термін служби всіх елементів покрівлі.
Звиси, які потрібно зашити софітами, бувають двох типів:

1. Фронтонні - бічна частина схилу покрівлі.;

2. Карнизні (горизонтальні) – нижня частина похилого даху.

Тип звису потрібно враховувати, оскільки карнизні звіси, на відміну від фронтонних, потребують гарної вентиляції, і для них краще купити перфоровані софіти.

Які існують види софітів

    Існує кілька критеріїв вибору:

•  матеріал виготовлення;

• наявність перфорації;

• дизайн;

• колір;

• робоча площа однієї панелі;

• виробник.

Якщо з вибором кольору, робочої площі та виробника особливих правил вибору немає (все залежить від смаку та переваг покупця), то про вибір матеріалу, наявність перфорації важливо знати. Та й про різновиди дизайну буде корисно дізнатися, перш ніж купити софіти.

    Різновиди софітів згідно матеріалу

    Відповідно до матеріалу виготовлення софіти бувають:

1. Пластикові (вініл або полівінілхлорид) софіти. Залежно від виробника бувають з первинної та вторинної сировини. Легкі, стійкі до дії вологи, мікроорганізмів, комах, корозії. Акуратний зовнішній вигляд, невибагливий у догляді, легко монтується. Чи не токсичні. При правильному догляді термін експлуатації може досягати 30 років. Чутливі до прямого сонячного проміння, можуть змінити колір - темні кольори вигорають, білі жовтіють. Рекомендуємо купити софіти із пластику для облицювання будівель з відсутністю або “слабким” фундаментом, коли зайва вага критична. Ціна на пластикові софіти доступніша порівняно з металевими.

2. Металеві софіти – оцинкована сталь або алюміній. 90% ринку металевих софітів займають сталеві софіти з поліуретановим або поліестеровим покриттям. Завдяки покриттю такі панелі стійкі до атмосферних впливів, дії грибків, мікроорганізмів. На відміну від пластикових аналогів негаразд значно змінюють розміри при зміні температурного режиму і вигоряють під впливом сонячних променів. Металева основа надає ударостійкості. Вага хоч і незначно, але більша, ціна також вища порівняно з ПВХ софітами.

Різновиди софітів згідно дизайну та наявності перфорації

    За типом перфорації та пластикові та металеві софіти бувають:

1. Перфоровані софіти - з отворами по всій поверхні панелі. Ідеальні для обшивки карнизних частин скатів, тому що забезпечують хорошу циркуляцію повітря та достатнє провітрювання крокв даху.
Панель софита золотой дуб.jpg

2. Частково перфорований (комбінований) софіт – з перфорацією розташованої на певній площі панелі. Вони також забезпечують достатню циркуляцію повітря, захищають від утворення конденсату в підпокрівельному "пирізі" та утворення високої температури в підпокрівельному просторі. Комбінація перфорованих і гладких панелей виглядає стильно, тому софіти з частковою перфорацією вибирають навіть частіше ніж повністю перфоровані.

3. Гладкі (відсутність перфорації) софіти - використовують при обшивці фронтонних частин звисів, відкритих ділянок, де необхідний захист від потрапляння опадів.
образец софита графит.png

Дизайнери теж не сидять на місці та пропонують кілька варіантів:

• потрійні — візуально є три дошки з'єднані разом;

• подвійні – відповідно, дві об'єднані дошки;

• софіт із прихованими місцями стиків і навіть із прихованою перфорацією.

    Які бренди софітів представлені на ринку України

    Розглянемо виробників софітів.

1. Asko Neo – раніше бренд називався Asko. Виробляє Польща. Матеріал – первинний пластик. 10 років гарантії, а розрахунковий термін служби – не менше 25 років. В асортименті 13 кольорів.

2. Bryza – софіт від польського виробника. У лінійці 7 кольорів. Матеріал – високоякісний первинний пластик.

3. Айдахо - від білоруського виробника. У колірній гамі 3 найпоширеніші кольори: білий, коричневий, графітовий. Розрахунковий термін служби щонайменше 25 років. Фарбування відбувається в масі (під час виробництва деталей, а потім). Це забезпечує стійкість кольору.

4. Соффіт – виробляє Україна. У лінійці два кольори, білий і коричневий. Виготовляється методом коекструзії (з'єднання двох шарів на один на молекулярному рівні). Ціна перфорованого софіту та без перфорації однакова.

5. Docke - німецький бренд. У лінійці представлено 3 серії софітів: STANDART, PREMIUM, LUX. Вони відрізняються за якістю сировини, товщиною панелей та розрахунковим терміном служби. У лінійці 2 кольори: темно-коричневий та білий.

6. RainWay – виробляє Україна. Матеріал – вторинний пластик. Модельний ряд налічує 3 кольори: графітовий, білий та коричневий.

Переваги софітів перед іншими матеріалами для підшивки покрівлі

Чому потрібно купити саме софіти? У чому їх перевага перед іншими матеріалами підшивки підпокрівельного простору (вінілового сайдинга, вагонки):

1. Легкість монтажу та надійність конструкції завдяки спеціальним замкам.

2. Більша товщина, ніж у панелей сайдинг, оскільки монтується у горизонтальному положенні.

3. Циркуляція повітря в підпокрівельному просторі при використанні перфорованих софітів - запобігає утворенню підвищеної вологості, конденсації, а значить і цвілі.

4. Легкість у догляді - достатньо протирати мильним розчином за допомогою наприклад швабри або обробити водою за допомогою садового шланга.

5. Не потрібно обробляти лаком чи фарбами для продовження терміну служби на відміну від вагонки чи дерев'яних дощок.

6. Не схильні до впливу вологи.

7. Тривалий термін експлуатації.

8. Широка кольорова гама та гарний дизайн.

9. Акуратний зовнішній вигляд.Подшивку можно провести самостоятельно, что позволит сэкономить на услугах кровельщиков и с лихвой перекроет стоимость качественных софитов.

Як розрахувати кількість софітів перед покупкою

Щоб визначити скільки потрібно купити софітів, необхідно дізнатись площу звисів.

1. Вимірюємо довжину карнизних звисів, множимо на ширину (10,5 м * 0,5 м = .5,25 м та 6 м * 0,5 м = 3 м;)

2. Підсумовуємо результати, якщо корнизів декілька (3 м + 5,25 м = 8,25 м).

3. Отриману цифру (загальну площу карнизу) ділимо на площу ефективного покриття однієї панелі вибраного софіту (8,25 м/0,7 м = 11,79).

4. Округлюємо отриману величину у більший ступінь (11,79 - 12)

5. Отримуємо цифру 12 - це необхідна кількість панелей софітів. Купуємо один запасний лист. (Необхідно купити 13 панелей).

Крім основних панелей, необхідно буде придбати сполучні планки (Н-профілі). Залежно від планування можуть знадобитися ще J-профіль, лобова планка, фінальна планка.

Найнадійніший спосіб розрахувати кількість необхідних матеріалів – звернутися до фахівців інтернет-магазину “Pobuduj”. У нас діє послуга "Безкоштовний розрахунок товарів" - ви надсилаєте розміри та фотографію будівлі, ми проводимо розрахунки та надсилаємо їх вам.
Схема дома для расчета софитов

    Особливості, необхідні матеріали та правила монтажу софітів

Техніка обшивки карниза софітами також багато в чому збігається з облицюванням вініловим сайдингом. Якщо немає особливих вимог, рекомендується чергувати суцільні та перфоровані деталі у співвідношенні 1 до 2-м – один перфорований два суцільні. Оскільки ціна на суцільні та перфоровані елементи однакова, просто зважте на цей момент при замовленні.

Загалом для облицювання карниза софітами потрібно буде купити:

• дерев'яні бруски для додаткової решітки розміром 30х50 мм (потрібні не завжди);

• власне, панелі софіту потрібного вам кольору (ціна залежить від якості та кількості);

• універсальний профіль j-планку (беріть із запасом, він потрібен скрізь);

• h-профіль (може бути замінений двома паралельними j-планками);

• j-профіль з фаскою (може служити вітровою дошкою), фінішна планка та інші індивідуальні вироби під конкретний випадок.

Для монтажу карнизної підшивки знадобляться такі інструменти:

•           ножовка по металу;

• шуруповерт або дриль;

• молоток;

• оцинковане кріплення (цвяхи, шурупи, саморізи);

• напилок та монтажний ніж;

• ножиці для жерсті або універсальні

Перш ніж розпочати монтаж, необхідно ще раз точно провести виміри та нарізати деталі відповідної довжини. Кріплення софітів краще проводити на дерев'яну решетування. Для цього один із основних брусків закріплюють на стіні за допомогою анкерних болтів на рівні звису покрівлі. Паралельно з ним, на внутрішній стороні вітрової (карнизної) дошки по краях крокв кріпиться друга планка. Уздовж основних рейок кріплять J-подібні профілі. в них безпосередньо і вставлятимуться панелі, нарізані певною довжиною. Софіти між собою скріплюються за допомогою спеціальних замків. Розміри рейок краще брати приблизно 500х500 мм або 400х400 мм. Якщо відстань від стіни до краю звису менше 500 мм, достатньо двох точок кріплення, якщо більше, то центром додається ще одна планка (див. малюнки нижче).

Підшивка карнизу зі звисом до 500 мм.

(без бруска по центру) Підшивка карнизу зі звисом більше

500 мм (з бруском по центру)

Вище описаний спосіб горизонтального облицювання звисів. При діагональному методі принцип кріплення той самий, але панелі розміщуються паралельно скатному даху. Цей спосіб дещо складніше втілити, але при його використанні софіти менш піддаються впливу вологи та УФ-випромінювання.

Самостійний монтаж слід проводити з огляду на важливі особливості та правила:

1. Щоб уникнути "іржавих" потоків на стінах, вибирайте елементи кріплення з оцинкованим покриттям.

2. "Капелюшки" кріплень краще вибирати не менше 7 мм в діаметрі, це додасть стійкості закріпленим панелям у разі впливу сильного вітру.

3. Важливо пам'ятати! Вінілові панелі можуть незначно (1-2 мм) змінюватись у розмірах під впливом перепаду температур, що слід врахувати при закручуванні кріплень. Кріплення не можна закручувати "намертво", потрібно залишити зазор для зміни розміру пластикових софітів при дії температури.

Крім захисту карнизів, софіти купують для стельового облицювання вхідних груп та відкритих терас. Доступна ціна та простота монтажу роблять софіти універсальним матеріалом.

Купити софіти в інтернет-магазині Побудуй з доставкою по всій Україні

    Сьогодні в Україні більшість будівельних матеріалів, включаючи софіти, можна замовити з будинку. Погодьтеся, що купити товар із доставкою, та ще й за більш привабливою ціною, ніж у будівельних магазинах – це вигідно. А крім того, і безпечно. При доступній ціні технологія виготовлення софітів досить складна, тому у продажу немає підробок.

Щоб замовити товар в інтернет-магазині «Побудуй», достатньо натиснути кнопку «Купити» у нас на сайті або зателефонувати. Якщо виникли додаткові запитання або потрібна консультація, зателефонуйте. Допоможемо визначитися з вибором та оформити замовлення з доставкою до будь-якої точки України.

Купити софіти у нас ви можете з доставкою до Одеси, Дніпра, Львова, Харкова, а також до десятків інших міст України! Ми здійснюємо доставку куплених вами будівельних матеріалів за допомогою поштових операторів та транспортних компаній України. При цьому вартість софітів, навіть з урахуванням доставки, залишається максимально прийнятною для вас! Звертайтесь до нас і переконайтесь у цьому самі!


Питання, що часто виникають про софіти:

  • ❓ Яка вартість товарів з розділу Софіти?
  • Ціна на Софіти від 65 до 1 218 грн.