В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Клей-герметик

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Клей герметик – це в'язкотекуча вологостійка суміш для склеювання та герметизації стиків між різними за структурою матеріалами: метал, кераміка, скло, пластик тощо. В основі найчастіше лежать низькомолекулярні силіконові суміші, тому такий матеріал називають ще силіконовий клей. Але бувають інші основи на основі олігомерів або акрилу, далі розберемо докладніше. Ключовою властивістю клею, що герметизує, є залишкова еластичність після застигання. Адже матеріали, що з'єднуються, часто мають різний коефіцієнт теплових розширень і злегка зміщуються відносно один одного. Еластичність клею допомагає компенсувати зміщення без розриву шва.

Клей герметик.jpg

Різновиди та сфера застосування клею герметика

Найпоширеніші це силіконові та акрилові герметики, але є й інші властивості яких помітно розрізняються. Розглянемо їх докладніше:

 1. Силіконові герметики більш ніж на 45% складаються з силіконового каучуку. Застосовуються як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт. Використовуються як герметизуючий та гідроізолюючий матеріал, а також як заповнювач щілин на стиках різних матеріалів. Силіконовий клей герметик має високу еластичність, тому стики добре витримують вібрацію та незначне зміщення деталей. Шов силіконового герметика може розтягуватися до 25% свого початкового стану без шкоди для себе. Рекомендується купити клей герметик з силікону, якщо передбачається дуже вологе середовище. Термін служби герметика силіконового 15-20 років.
 2. Суміші для герметизації цього різновиду погано піддаються фарбуванню, тому виробники випускають як прозорі, так і кольорові модифікації, щоб заздалегідь підібрати колір під оздоблення. Силіконовий клей герметик не можна наносити на вологу поверхню та залишки попереднього герметизуючого шару. Також він не дуже добре сумісний із пластиком. Клей герметик на основі силікону може бути нейтральним та кислотним. Звертайте на це увагу при виборі. Для роботи з металевими трубами підходять лише нейтральні різновиди. Вони дуже еластичні і можуть виконувати функцію гумових ущільнень, при цьому витримують високі температури, що дозволяє їх використовувати при ремонті вихлопних систем двигунів внутрішнього згоряння.

  Кислотні силіконові герметики мають різкий запах, який зникає при повному висиханні (приблизно через 24 години). Застосовуються при роботі з керамікою та пластиком. На відміну від нейтральних мають хорошу адгезію до пластику та дерева, тоді як з металом кислотний силіконовий герметик використовувати не можна, сталеву трубу він перетворить на іржаву.

 3. Акрилові герметики – це суміш акрилатних полімерів, які досить швидко застигають по мірі випаровування води із суміші. Використовуються для внутрішніх та зовнішніх робіт, але у акрилових сумішей не дуже гарний температурний діапазон. При сильній спеці вони стають м'якими, а на морозі нижче -15°С тверднуть і стають крихкими. Це може призвести до відшарування або деформації шва. Також акриловий герметик має не дуже хорошу вологостійкість. При тривалому та регулярному впливі вологи він втрачає адгезійні властивості та відшаровується. Добре працюють такі суміші, якщо потрібно заповнити щілину між стіною та підвіконням, заповнити тріщину у дерев'яних панелях або дощатій підлозі, а також у бетоні тощо. Акриловий герметик з клеючим ефектом відрізняється низькою ціною, відсутністю шкідливих речовин, простотою застосування та гарною адгезією практично до всіх матеріалів. Акриловий шов можна фарбувати та наносити поверх нього оздоблення.
 4. Поліуретанові герметики відносяться до універсальних відносно оброблюваної поверхні. Клей герметик на основі поліуретану може впоратися з пористими та шорсткими поверхнями – бетон, дерево тощо. Застосовуються переважно для зовнішніх робіт. Вони не замінні для герметизації стиків між покрівлею і конструкцій, що примикають, для фундаментів, при облаштуванні зливової каналізації і при виконанні фасадних робіт. Клей герметик на основі поліуретану також має високу еластичність і добре переносять деформацію. Застосовуються для ремонту та склеювання зруйнованих предметів з каменю, бетону, кераміки, пластику, скла та інших матеріалів. Висохлий шов не деформується і прекрасно забарвлюється будь-який колір фасадними та іншими фарбами.
 5. Полиуретановые герметики.jpg

  Але є й недоліки – наявність шкідливих речовин у складі. При роботі потрібно бути дуже обережним і не допускати попадання на відкриті ділянки шкіри, також при нанесенні потрібна хороша вентиляція. Також після розкриття поліуретановий герметик досить швидко втрачає текучість, і вартість клею герметика на основі поліуретану висока.

 6. MS полімерний клей герметик виготовлений на основі модифікованого силікону. За рахунок цього вдалося поєднати найкращі якості поліуретану та силікону. Такі як стійкість до перепадів температур властиву силікону, і однаково хорошу адгезію до будь-яких типів та складів матеріалів. Правда ціна клей герметика ms полімер висока. Крім того, вони добре піддаються фарбуванню і не залишають плям на пористих поверхнях.

 7. Полісульфідні або тіоколові герметики – в основі містять рідкі полісульфідні каучуки. Цей вид має двох або навіть трьох компонентну формулу застосування. Наприклад:
  • основний герметизуючий склад;
  • паста затверджувач;
  • прискорювач вулканізації.

  Після змішування виходить паста з високою еластичністю і стійкістю до впливу кислот, лугів, масел, не кажучи про ультрафіолет та інші атмосферні впливи. Але “”термін життя” приготовленої суміші не більше 2 годин, тому готувати потрібно невеликими порціями. Такі герметики також мають високу еластичність і здатність переносити різноспрямовані деформації, тому їх використовують у тому числі для герметизації віконних блоків та при виготовленні склопакетів, у тому числі для мансардних вікон.

  Ключовими перевагами полісульфідних герметиків є:

  • висока швидкість полімеризації;
  • міцність на розрив;
  • довговічність до 40-50 років.

  Недоліки у них теж є – при нанесенні потрібно користуватися індивідуальними засобами захисту, бувають лише два кольори (чорний та сірий), плюс висока ціна та малий термін перебування у пластичному стані.

 8. Бітумні та каучукові герметики. Бітумний клей герметик є пастою з модифікованого бітуму, а каучуковий містить дуже схожу за властивостями пасту із синтетичного каучуку. Обидва герметики широко використовуються в покрівельних роботах, у тому числі при монтажі бітумної черепиці. А каучуковий клей герметик використовується також для ремонту човнів, гумових чобіт та ущільнювачів в автомобілях.

  Бітумні та каучукові герметики.jpg

 9. А найпоширеніша сфера застосування — це фіксація плит екструдованого полістиролу до фундаменту та фасадних стін. Це, мабуть, єдині клей герметики, для яких не обов'язкове ретельне очищення поверхні. Вони глибоко вбираються в пори та мікротріщини матеріалу на яких наносяться. Також з їх допомогою можна створити антикорозійний шар, наприклад, на днищі старого автомобіля.

  Будьте уважні бітумні та каучукові герметики не можна застосовувати для деяких видів пластику, інакше може статися деформація пластикового виробу. Також не можна допускати контакту бітумних і каучукових герметиків з мінеральними оліями, від їхнього впливу вони розм'якшуються і «течуть».

 10. Бутилкаучуковий клей герметик має високу волого- та повітронепроникність. З цього матеріалу випускаються також монтажні та ущільнювальні стрічки, наприклад, двошарова стрічка К-2 для з'єднання підпокрівельних плівок та мембран. З часом бутилкаучукова суміш не втрачає еластичності, не тріскається і зберігає еластичність довше 20 років. Мало того, з часом навіть спостерігається зростання адгезії (з'єднання набирає міцність), особливо якщо справа стосується скла бетону та інших твердих матеріалів.

 11. Бутилкаучуковий клей.jpg

Як вибрати клей герметик

Важливо розуміти тип поверхні та умови роботи матеріалів для яких застосовується герметик. У побуті найчастіше клей герметик потрібен для заповнення зазорів у ванні між плиткою, раковиною, піддоном душової кабіни і т.д. І в такому разі важливо купити клей герметик із фунгіцидними добавками. Інакше висока ймовірність появи чорного бактеріального нальоту на швах. Ми створили деяку подобу опитувального листа, заснованого на технічних характеристиках та області застосування, за яким можна вибрати клей герметик:

 1. Міцність на розрив - важлива, якщо саме функція склеювання знаходиться на першому місці. При заповненні швів та стиків між нерухомими конструкціями міцність на розрив вторинна.
 2. Адгезія – що вона вища, тим краще. Зверніть увагу, що не всі види герметиків добре зчіплюються з пластиком та деякими видами пористих матеріалів.
 3. Кислотність — кислі герметики можуть окислювати металеві елементи, через це може утворитися уривчастий шов, а сталеві деталі вкритися іржею.
 4. Стійкість до вологи – практично всі сучасні герметики, можуть працювати в середовищі високої вологості, але є винятки – акрилові суміші.
 5. Стійкість до температури – майже всі різновиди добре працюють у діапазоні температур від – 40-20° до 120-150°С. Але є спеціальні високотемпературні суміші, що герметизують, які можуть витримувати температуру до +270-300°С. Якщо потрібно заповнити шви та стики в області камінів, димоходів тощо, необхідно придбати клей герметик, розрахований на високу температуру.
 6. Стійкість до ультрафіолету. Їй мають лише герметики, призначені для зовнішніх робіт. Звертайте увагу на це перш ніж купити суміш, що герметизує.
 7. Стійкість до зрушень, кручення і розтягування – найкращі показники тут у силіконових герметиків, але й інші також мають гарну еластичність.

Чому вигідно купити клей герметик у магазині Побудуй

Ми великий інтернет-магазин і прийшли надовго, тому для нас важлива репутація. Отже ми продаємо тільки перевірений і якісний товар. Так, у кожній товарній групі є економ сегмент і преміум клас. Але всі матеріали мають допуски та відповідають заявленим характеристикам.

Крім того, у нас можна купити й інші матеріали для будівництва та догляду за присадибною ділянкою.

 • плитковий клей та інші будівельні суміші;
 • фарба для фасадів та внутрішніх робіт;
 • садові шланги, пістолети, зрошувачі;
 • мотокоси тримери, бензопили.

Якщо виникли питання щодо підбору, термінів доставки та можливості купити клей герметик у вашому місті телефонуйте за номером (0800) 50-54-52.


Питання, що часто виникають про клей-герметик:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Клей-герметик?
 • Ціна на Клей-герметик від 59 до 764 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Клей-герметик?
 • Клей-герметик AKFIX

  Клей-герметик Ceresit

  Клей-герметик Selsil

  Клей-герметик Sika

  Клей-герметик YATO