В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Воротки

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Вороток – це ручний інструмент, що є важелем з постійним, або змінним плечем, який призначений для кріплення до нього різних інструментальних насадок. У своїй основі - це допоміжна основа, що дозволяє виконувати обертальні операції з необхідним зусиллям насадками, що встановлені на ньому. Зусилля регулюється, як силою, що прикладається людиною, так і величиною важеля.

Які бувають різновиди воротків.

Залежно від призначення ці інструменти поділяються на декілька видів:

 1. Вороток для плашок.
 2. Вороток для мітчиків.
 3. Вороток для головок торцевих гайкових ключів.

Відповідно до форми вони поділяються на:

 • Г(L) образні;
 • Т подібні;
 • шарнірні.

Вороток для плашок та мітчиків можна віднести до Т-подібної форми. У стані без насадки вони є лінійною конструкцією, з можливістю установки в центрі інструментальної насадки. Воротки для торцевих ключів можуть бути будь-якої фори. Так як вороток є силовим, хоч і допоміжним елементом інструменту, виготовляють його з ванадієвого сплаву для уникнення деформування в процесі виконання роботи.

Воротки для плашок

Спеціалізовані пристрої для встановлення тільки плашок, що застосовуються для ручного нарізання або відновлення зовнішньої різьби на деталях.

Воротки для плашок.jpg

Назвати таку конструкцію Т-подібної важко, хоча, за своєю ідеологією, це так і є. Плашки для нарізання зовнішньої різьби мають певний фізичний розмір для різної величини різьби. Тому, як видно з зображення, у вороток можуть бути встановлені насадки певного діапазону розмірів різьби. Наприклад, діапазон різьби для вортків М3-М8, М10-М14, М16-М20 показує які плашки можна встановлювати в даний інструмент.

Вороток для мітчиків

Мітчик – це інструментальна насадка для нарізання (виправлення) внутрішньої різьби в циліндричному отворі. Використовувати мітчик для нарізання різьби вручну можна лише за допомогою воротка. Воротки для мітчиків мають багато конструкцій. Проте принцип залишається одним – затискання квадратної хвостової частини мітчика.

Вороток для мітчика.jpg

Цей тип утримувача (воротка) використовують для будь-якого типу насадок, що мають переріз хвостової частини у вигляді квадрата. Наприклад, зенкер, розгортка або екстрактор.

Вороток для головок торцевих гайкових ключів.

Такі вротки можуть бути найрізноманітнішими, хоча призначення у них одне – працювати з головками торцевих гайкових ключів. Механізм кріплення та утримування насадок скрізь однаковий – це підпружинена кулька. Розрізняються воротки даного типу за такими характеристиками:

 1. Форма.
 2. Розмір кріплення.
 3. Механічна система.

Форма комірів для торцевих головок

Може бути Г або Т-подібною. Г-подібна ручка, найчастіше, має можливість встановлення головки на будь-який з двох кінців, як показано на малюнку нижче.

Вороток Г-подібний.jpg

Змінюючи місце встановлення робочої головки, змінюється зусилля, що прикладається до кріплення (плече) та/або дистанція доступу до з'єднання, що дуже зручно у важкодоступних місцях.

Приклад Т-подібного воротка наведено нижче.

Т-подібний вороток.jpg

Як видно з малюнка, при висуванні ручки в крайнє положення Т-подібний можна вважати Г-подібним, з одним кріпленням для насадок. Існують Т-подібні моделі з подовженою центральною частиною, що дозволяє працювати з кріпленням у важкодоступних місцях.

Т-подібні моделі з подовженою центральною частиною.jpg

Розмір кріплення у воротка для торцевих головок

Розміри виступів квадратного перерізу, які використовуються для кріплення торцевих головок, вимірюються (виготовляються) у дюймовій метриці та мають різну величину. Для головок малого значення до 14 мм розмір сторони квадрата може бути 1/4" або 3/8". Для більш потужного кріплення розмір з’єднувального квадрата становить 1/2", 3/4" або більше. Кріплення більше 1" на ринку зустрічається дуже рідко і призначене для кріплення дуже великого розміру. Приклад посадкових місць різного розміру для головок наведено нижче.

Розмір воротка для торцевих головок.jpg

Логічним буде зробити висновок, що при збільшенні розміру перерізу кріпильного виступу збільшується розмір та міцність самого воротка. Для збільшення міцності кріпильного з'єднання даний елемент часто виготовляється зі сталі з додаванням молібдену.

Механічна конструкція воротків для торцевих головок

Під механічною конструкцією мається на увазі використання таких механізмів, як шарнір та храповий механізм. Одинарний шарнір є воротком Г-подібної форми з можливістю зміни кута між віссю загвинчування та робочим важелем, як показано на малюнку.

Механічна конструкція воротків для торцевих головок.jpg

Перевага даного типу конструкції полягає у можливості змінювати величину зусилля та величину зміщення важеля при обмеженому робочому просторі. Можливість заміни посадкового «квадрату» при його руйнуванні також збільшує привабливість даного інструменту.

Подвійний шарнір (карданне з'єднання) можна зустріти у Т-подібних воротків.

 Подвійний шарнір (карданне з'єднання).jpg

Даний тип шарніра, крім вищезгаданих можливостей, дозволяє робити загвинчування/викручування без зняття інструменту. Це дуже важливо у разі обмеження робочого простору. Обмежувальною умовою є максимальний кут між віссю кріплення та важеля. Величина кута може бути різною у різних виробників.

Ще однією корисною конструкцією для воротка є храповий механізм, або «тріскачка». Цей тип воротка відноситься до Г-подібної форми. Приклад цього механізму наведено нижче.

Храповий механизм.jpg

Храповик дозволяє виконувати загвинчування/викручування кріплення без переустановки інструменту в умовах обмеження простору для зміщення важеля.

Як правильно вибрати та купити вороток

 1. Воротки для плашок і мітчиків є точним інструментом, а воротки для торцевих головок повинні бути розраховані на достатні зусилля. Тому потрібно вибирати інструмент відомого виробника. Неточності в конструкції та неякісні матеріали можуть погано позначитися як на самому інструменті, так і на деталі, що обробляється.
 2. Купити воротки для плашок та для мітчиків варто для ручного нарізання різьби. Це робота, яка потребує чималих навичок.
 3. Звертайте увагу на матеріал, з якого виготовлені воротки для головок та кріпильні квадрати для них. Від цього матеріалу залежить довговічність інструменту та безпека роботи.
 4. Вибір між Т та Г-подібними воротками це справа смаку. Для збільшення довжини доступу Т-подібного воротка можна вибрати вороток з подовженою центральною частиною, або використовувати перехідник-подовжувач для торцевих головок. Слід зазначити, що при використанні Г-образного воротка застосовується несиметричне (одностороннє) прикладання зусилля. У разі використання Т-подібного воротка зусилля прикладається з двох сторін важеля в протилежні сторони (центрально симетричне додавання сил).
 5. Воротки для торцевих головок є повсякденним інструментом. Краще їх купувати у наборах із робочими насадками.
 6. Якщо воротки та насадки купуються окремо, то особливу увагу слід звернути на відповідність з’єднувальних розмірів.
 7. Воротки з великими посадковими розмірами більше застосовуються для професійних потреб, у побутових умовах використовуються дуже рідко.
 8. При покупці воротка в наборі звертайте увагу на додаткові насадки та перехідники. Карданні шарніри, подовжувачі, гнучкі вали, тримачі з храповиком - все це неоціненно при виконанні робіт у специфічних умовах та при обмеженому робочому просторі.

Купити воротки в наборах та окремо можна в інтернет-магазині Побудуй

Замовляйте воротки будь-яких виробників в інтернет-магазині Побудуй. Інтернет-магазин Побудуй – це великий вибір, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо, який тип або розмір воротка підійде для виконання необхідних робіт. Телефонуйте, пишіть у on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які запитання.

Питання, що часто виникають про воротки:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Воротки?
 • Ціна на Воротки від 43 до 3 297 грн.