В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Плити ОСБ

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

OSB плита - це міцний, доступний, легкий в обробці будівельний матеріал, стійкий до вологи (3-й клас і вище) і стійкий до гниття. Абревіатура OSB означає: Oriented Strand Board - орієнтовано стружкова плита, тому ще можна зустріти позначення ОСБ (вимовляється як ОСБІ) або ОСП. У нашому магазині ви можете купити ОСБ плити товщиною від 6 до 22 мм, а також QSB панелі, товщиною від 12 до 18 мм.

Плити ОСБ - види і класифікація

OSB плити пресують з деревної тріски великого і середнього розміру 30-120 мм. Метод пошарової орієнтації стружки, дає плиті рівномірну міцність на вигин у всіх напрямках. Тому ОСБ дошка успішно конкурує з клеєною фанерою при настилі чорнової підлоги, покрівельних роботах та інших сферах будівництва.

На малюнку зразок формування чотирьохшарової плити.

Сполучною речовиною, якою склеюють тріски в єдину плиту, є фенольні смоли з додаванням парафіну для водостійкості. Випаровування фенолу незначне в порівнянні з іншими композитними деревними матеріалами (МДФ, ДСП, ДВП, фанерою).

За механічними властивостями і вологостійкістю орієнтовані стружкові листи поділяють на 4-ри категорії:

 1. OSB - 1 тільки для сухих умов і невисоких механічних навантажень (тара, меблі, допоміжна обшивка). Найбільш екологічно чиста.

 2. OSB - 2 можна використовувати для несучих конструкцій у сухих приміщеннях.

 3. OSB - 3 вологостійка плита, використовується для несучих конструкцій в умовах підвищеної вологості (каркасні будинки, перекриття, чорнові підлоги). Найбільш універсальна і популярна категорія.

 4. OSB - 4 для несучих конструкцій із значними механічними навантаженнями, в умовах підвищеної вологості.

Панелі ОСП також бувають:

 • лакованими (з однієї або двох сторін);                                                                          

 • ламінованими - для багаторазової опалубки в будівництві (витримують до 50-ти циклів);

 • шпунтованими - торці панелей оброблені під «замок» паз-гребінь для укладання на великі площі без додаткових лаг в місцях стику плит.

На остаточну вартість OSB плити впливає товщина, категорія, а також наявність покриття або спецобробки. Лідером продажу по Києву та Україні є ОСБ плита 3-ї категорії, товщиною 12 мм.

Існують ще плити QSB (у них зеленуватий відтінок) - вони трохи відрізняються від ОСБ. QSB панелі також виготовляються із стружки і трісок, але за іншою технологією, схожою з прокатом листової сталі (динамічної накатки). Це дозволяє отримати лист щільністю 800 кг/м.куб, в порівнянні з щільністю ОСБ панелей 550-650 кг/м.куб.

Виробники презентують QSB панелі, як будівельний матеріал нового покоління. Ці плити міцніші й однорідні за структурою, в них набагато краще тримаються шурупи, цвяхи, саморізи. Значно краще плити QSB піддаються й механічній обробці, якщо необхідно висвердлити отвір краї будуть рівними, без клаптиків і задирок. До того ж показники вологостійкості у QSB вища, ніж OSB 4-ї категорії. Застосовується для будівництва тимчасових огорож, опалубки, сендвіч панелей, обшивки покрівлі та несучих стін, для складських та інших нежитлових приміщень.

До недоліків можна віднести більш високу ціну і вміст фенольних сполук вищий, ніж у ОСБ дошки, тому її не застосовують для внутрішньої обробки житлових приміщень.

Рекомендації щодо застосування плит ОСБ

Плити та дошки OSB і QSB успішно застосовують для:

 1. Створення покрівельних настилів під м'яку бітумну черепицю.

 2. Чорнової підлоги і несучих листів міжповерхових перекриттів.

 3. Виготовлення сендвіч-панелей.

 4. Системи опалубки під фундаменти.

 5. Облицювання та декорування приміщень.

 6. Виготовлення стелажів і настилів.

 7. Елементи сходів і сходових маршів.

 8. Виготовлення тари і упаковки.

Крім вищезазначеного списку, деревно-стружкові плити часто використовують для перепланування внутрішніх приміщень (створення перегородок тощо).

При виборі звертайте увагу на категорію та товщину панелей, в залежності від завдання підійдуть різного способу виготовлення. Замовити OSB панелі в магазині «Побудуй» ви можете не тільки зі складу в Києві, а й зі складів регіональних представництв у великих містах України. Ми організуємо доставку з найближчого до вас, щоб заощадити на вартості доставки.

Питання, що часто виникають про плити осб:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Плити ОСБ?
 • Ціна на Плити ОСБ від 10 до 847 грн.