В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0
Фільтр:
Ціна
Від
До
59
9154

Бітумна черепиця

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Популярність на ринку покрівельних матеріалів бітумна черепиця почала набувати з кінця 80-х років минулого століття. З тих пір накопичилося достатньо даних про стійкість і довговічність м'якої покрівлі. Є багато аргументів «за» та «проти» її використання. Давайте з’яуємо, що саме являє собою бітумна черепиця, і на що звернути увагу при виборі якісного матеріалу для покрівлі крім ціни.

Бітумна черепиця - характеристики і застосування

В основі м'якої бітумної черепиці лежить полотно зі склотканини, що з обох сторін просочене бітумною смолою. З лицьового боку покрівельний лист вкритий мінеральною крихтою, яка забезпечує колір черепиці, захист від ультрафіолету, дощу, снігу і граду.

Гранулят для присипки роблять зі сланцю або базальту, і приклеюють (з прокаткою) до лицьової поверхні. Базальтова крихта набула більшого поширення, так як гранули виходять більш рівними (сферичними) і однорідними за розміром. На противагу сланцеві більше схильні до сколів пластинчастої форми.

Для холодних кліматичних зон випускають м'яку бітумну черепицю на основі СБС модифікованого бітуму з додаванням штучного каучуку. Така модифікація дозволяє зберігати еластичність при температурі до мінус 30 градусів Цельсія, і витримувати значно більше циклів замерзання-розмерзання в порівнянні з покрівлею зі стандартною бітумною черепицею.

Гнучкість і міцність бітумної черепиці незамінна, якщо ви хочете зробити дах незвичайної конфігурації. Наприклад, з баштами, куполами, «цибулинними» главами, криволінійними виступами та переходами.

Окремі елементи гнучкої бітумної покрівлі називаються гонтом, різні виробники випускають гонт приблизно однакового розміру 1000х300мм. Крім кольору ви можете купити бітумний гонт різної форми нарізки:

 • бобровий хвіст;

 • зуб дракона;

 • дранка;

 • цегла;

 • прямокутної форми;

 • ромбовидної форми;

 • шестигранної форми.

В результаті вибір варіантів для оформлення стилю даху виходить набагато ширше, в порівнянні з іншими покрівельними матеріалами. І ваш будинок матиме неповторну індивідуальність.

Переваги та недоліки м'якої бітумної черепиці

Пам'ятайте, що вказані переваги дійсні тільки для продукції належної якості, при дотриманні правил монтажу.

 1. Можливість створити індивідуальний стиль покрівлі з бітумної черепиці завдяки різним формам нарізки, забарвленню, а також їх комбінації (можна викласти, наприклад, мозаїку).

 2. Без особливих зусиль і кваліфікації ви отримаєте надійну гідроізоляцію покрівлі навіть самої незвичайної ​​конфігурації.

 3. Вага і габарити гонту оптимальні - монтувати легко та швидко (покривається значна площа).

 4. Відсоток відходів не перевищує 5% навіть для складних покрівель. Для листових покрівельних матеріалів відсоток відходів не рідко перевищує 30%.

 5. Природнє тепло і шумоізоляція. Монтаж бітумної черепиці відбувається на суцільну підкладку з OSB або фанери, в результаті, якщо горище плануєте утеплювати, то шар мінеральної вати може бути менше. Бітумна покрівля добре ізолює не тільки від шуму з вулиці, але і від шуму дощу та граду.

 6. Діелектрик, - бітумна покрівля не потребує додаткового захисту від блискавки

 7. Не буває снігових зсувів з даху вкритою бітумною черепицею.

 8. Відсутня парусність і стійкість до ураганних вітрів (в 1999 році в Паризькому Діснейленді тільки покрівля IKO залишилася неушкодженою після серії штормів).

 9. Термін експлуатації понад 30 років.

Характеристики бітумної черепиці аналогічні іншому покрівельному покриттю - бітумному шиферу, або ондуліну як його ще називають. Головна відмінність у них це форма листа. У черепиці - це гонт, а у шиферу - лист.

До недоліків бітумної черепиці можна віднести відносно високу вартість всього комплексу, в порівнянні з металочерепицею. Але вартість все ж нижче ніж у керамічної.

Також пожежна безпека нижче, ніж у металевої. Але оскільки дах як осередок займання явище вкрай малоймовірне, то цей недолік не відіграє суттєвої ролі. А загалом, якщо ви хочете красиву оригінальну покрівлю близьку до стилю старої Європи, данний матеріал вам пасуватиме як найкраще. 

Купити бітумну черепицю в інтернет-магазині - просто і зручно

У нашому інтернет-магазині ви можете купити бітумну черепицю компанії IKO (Канада). В Україну продукцію завозимо зі спеціалізованого заводу в Словенії. Товар відповідає Європейському стандарту EN-544, який регламентує вміст бітуму, міцність, а також екологічну та пожежну безпеку. При виборі покрівельного матеріалу звертайте увагу на маркування СЕ, воно підтверджує, що продукція виготовлена ​​відповідно до європейських стандартів і може застосовуватися на всій території Євросоюзу без обмежень.

Телефонуйте. Допоможемо підібрати колір, форму, узгодити доставку, а також у нас відразу можна купити підкладку (в рулонах), ендовий килим, клей, цвяхи, ущільнювальні манжети під виходи димарів, вентиляційних труб - різноманітні комплектуючі та аксесуари.

Питання, що часто виникають про бітумну черепицю:

 • ❓Скільки служить бітумна черепиця
 • Термін служби залежить від якості обраної черепиці, супутніх матеріалів та виконання правил монтажу. Якщо монтаж виконаний правильно, то мінімальний термін експлуатації становить 10-20 років. Часто і після 50 років експлуатації бітумне покриття не вимагає заміни (деякі виробники надають саме таку гарантію).
 • ❓На що кріпиться бітумна черепиця
 • Як основа може використовуватися OSB-3 плита, вологостійка фанера або суха дошка, яка створює рівну поверхню.
 • ❓Чим кріпиться бітумна черепиця
 • Найбільш поширений спосіб кріплення – на покрівельні цвяхи. Також кріплення може здійснюватися на саморізи (якщо в якості основи використовується фанера), скоби (в альтанках, на козирках – де основа з дерева і забивання цвяха може викликати її розтріскування, не рекомендується використовувати для основних будівель через низьку надійності), пальник (якщо не можна використовувати цвяхи – наприклад ковані дашки).
 • ❓Чи потрібен підкладковий килим під бітумну черепицю
 • Підкладковий килим важливий елемент в гідроізоляції покрівлі і економити на ньому не рекомендуємо. Але якщо «дуже потрібно» то, як мінімум, підкладковий килим потрібно покласти в вузлах примикання і по периметру покрівлі (але можна з упевненістю сказати, що надійність такого рішення сумнівна).
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Бітумна черепиця?
 • Бітумна черепиця IKO

  Бітумна черепиця Katepal

  Бітумна черепиця Shinglas

  Бітумна черепиця Tegola

  Бітумна черепиця Sweetondale