В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0
Фільтр:
Ціна
Від
До
95
67817

Базальтова вата

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Базальтова вата – це теплоізоляційний та звукоізоляційний будівельний матеріал. Один з різновидів мінеральної вати (другий варіантом мінвати є скловата). Вона добре зарекомендувала себе в галузі утеплення. Підкуповує екологічністю, пожежною безпекою, низькими показниками теплопровідності, можливістю самостійного монтажу. Купити базальтову вату Ви можете в інтернет-магазині "Побудуй", де ви не загубитесь серед широкого асортименту.

Які бувають види базальтової вати за характеристиками

Слід нагадати, що базальтова вата виробляється шляхом переробки базальту. А це по суті гірська порода – камінь. Звідси поширення іншої назви матеріалу – кам'яна вата. Базальтові породи дроблять, розплавляють і за допомогою повітряних потоків формують волокна. При виробництві, в продукт додають допоміжні речовини – наприклад склеюють волокна щоб сформувати плиту чи рулон певної товщини.

За формою утеплювач випускаю в таких варіаціях:

 • плити (не можна гнути або згортати, так як матеріал зламається);
 • ламельні мати (невеликі плити - ламелі наклеєні на фольгу, які зміцнюють (армують) для більшої міцності);
 • рулони.

Місце і спосіб застосування визначається такою характеристикою як щільність. На різних ділянках при будівництві необхідно застосовувати базальтовий утеплювач різної щільності:

 • вентильований фасад від 45 кг / м3;
 • "мокрий фасад" від 80 кг / м3;
 • під стяжку на горизонтальних поверхнях - 150 кг / м3;
 • скатна покрівля від 36 кг / м3;
 • горизонтальні перекриття без навантаження - від 30-35 кг / м3.

Переваги утеплювача – чи відпрацьовує базальтова вата свою ціну

Кожен різновид утеплювача має свої переваги й недоліки. Ціна на базальтовий утеплювач досить висока в порівнянні з тим же пінопластом. Більшість людей, які зіткнулися з вибором теплоізоляції знають, що базальтова вата не горить, не створює ефекту термоса - добре пропускає повітря. Але це далеко не всі її переваги. Розберемо їх детально:
 1. Низьке водопоглинання (здатність вбирати вологу). Незважаючи на те, що водопоглинання базальтової вати не більше 1%, це  чимало для данного классу матеріалів, свої тепло і звукоізоляційні властивості вона частково зберігає при намоканні до 30% від загальної маси.
 2. Не схильна до усадки – тобто штукатурка не "сповзе" і не розтріскується через деформацію утеплювального матеріалу.
 3. Зберігає тепло – волокна, з яких складається утеплювач, склеєні хаотично, повітряні прошарки між ними виступають в якості теплоізолятора.
 4. Добре переносить високі температури – діапазон використання від 270 до +900 градусів Цельсія.
 5. Відмінна паропроникність (що залежить) від товщини утеплювача.
 6. Підтримує мікроклімат всередині будівлі; не утворює конденсату.
 7. Вогнестійкість часто є вирішальним фактором коли ви хочете купити базальтову вату. Температурний максимум 1116 градусів Цельсія, дозволяє використовувати даний матеріал при утепленні приладів і елементів схильних до дії високих температур. Є негорючим матеріалом (НГ), що робить її лідером серед матеріалів, що утеплюють.
 8. Екологічність матеріалу диктується сировиною для виготовлення - базальт екологічний і безпечний.
 9. Невелика вага – дозволяє легко транспортувати матеріал на будь-які відстані.
 10. Легко ріжеться, тому Ви зможете самостійно проводити утеплювальні роботи.
 11. Стійкість до впливу грибків і мікроорганізмів – не гниє і не пліснявіє. Також базальтову вату  "не люблять" гризуни.
 12. Гасить вібрацію і та добре ізолює звук, що дозволяює ефективно знижувати рівень шуму в приміщеннях.
Необхідно знати і недоліки кам'яного утеплювача.
 1. По-перше – несумістність з водою. Хоч водопоглинання і невелике але при попаданні вологи матеріал дуже швидко втрачає головну характеристику - низьку теплопровідність. При монтажі необхідно це враховувати і захищати базальт спеціальними будівельними плівками. При облаштуванні вентильованого фасаду використовуйте вітробарьер. При монтажі базальтової вати на скатній покрівлі з боку горищного простору обов'язково застосовуйте паробар'єр, а з боку покрівельного покриття - гідроізоляційні плівки або мембрани.
 2. Другий важливий "недолік" – обов'язкове дотримання правил безпеки при монтажі. Недоліком це не назвеш, але забути, що "Правила безпеки написані кров'ю" базальтова вата не дасть. Її дрібні і тендітні волокна ламаються при дотику або при різанні матеріалу. Відламані частинки можуть потрапляти на шкіру, в очі, на слизові оболонки і навіть в дихальні шляхи разом з повітрям. Це досить небезпечно. Тому необхідно застосовувати захисні маски, окуляри, респіратори, рукавички і т.д.
 3. Досить висока ціна в порівнянні з іншими видами утеплювачів

У яких випадках слід віддати перевагу базальтової ваті як утеплювачу

Після описаних переваг і недоліків стає зрозумілою і сфера застосування. Так само стає зрозумілим чому базальтову вату не застосовують для утеплення цоколя. Але розберемо детально де її застосовувати а де вибрати інший матеріал. Базальтова вата з успіхом застосовується для утеплення таких елементів споруд і комунікацій:

 1. Трубопроводи і елементи які схильні до нагрівання (до плюс 1000).
 2. Вентильовані фасади або фасади "мокрого типу".
 3. Приміщення з підвищеною вологістю, наприклад лазні і сауни але з додатковим захистом фольгований паробар’єр.
 4. Стіни з сендвіч панелей.
 5. Трубопроводи різного типу, температура поверхні яких може досягати до плюс 120 градусів Цельсія.
 6. Утеплення скатних і прямих покрівель.
 7. Перегородки стіни всередині приміщень.
 8. Будівлі зі збільшеним вимогам до пожежної безпеки.

Не варто вибирати базальтову вату для утеплення:

 1. Цокольних приміщень.
 2. Фундаментів.
 3. Для утеплення будинків і споруд з дерев'яних зрубів або дерева. (Краще вибрати, наприклад, скловату, у якій вище показник паропроникності).

Базальтова вата не важкий утеплювач, але все таки щодо навантаження на стіни вона поступається таким утеплителям як, наприклад, пінополістирол. Це слід враховувати при будівництві і утепленні багатоповерхових будівель або споруд зі "слабким" фундаментом.

Кілька слів про те чи залежить безпека роботи з матеріалом від виробника

Можливо базальтова вата підходить для Вас за всіма характеристиками, але є сумніви в її безпеки, які засновані на досвіді знайомих або інформації з інтернет-ресурсів. Так, цей вид утеплювача не завжди безпечний можливістю відколювання дрібних волокон з подальшим попаданням їх у дихальні шляхи, органи чуття або на шкіру. Але подібними небезпеку становить тільки робота з утеплювачем низької якості. Інтернет-магазин "Побудуй" співпрацює виключно з ліцензованими і перевіреними виробниками, такими як ROCKWOOL, Sweetondale (ТехноНІКОЛЬ), ISOVER, Knauf, Kenner, Paroc та ін. При роботі з утеплювачем цих виробників для безпечної роботи досить буде звичайних засобів індивідуального захисту і виконання правил безпеки.

Де можна вигідно купити базальтову вату в Україні

Купити базальтову вату за низькими цінами Вам пропонує інтернет-магазин "Побудуй". Плюси такої покупки очевидні:

 1. Асортимент представлений товарами від перевірених часом і якістю виробників.
 2. Зручний інтерфейс сайту дозволить зробити замовлення або уточнити необхідну інформацію в будь-якій зручній для Вас формі.
 3. Консультанти допоможуть Вам не помилитися в розрахунках і вибрати товар, який підходить для утеплення саме Вашого будинку.
 4. Цілодобовий доступ до інформації.
 5. Організована служба доставки, позбавить Вас від необхідності хвилюватися за логістику, і організують доставку товару будь-яким зручним для Вас способом.

Питання, що часто виникають про базальтову вату:

 • ❓ Базальтова вата або мінеральна вата що краще?
 • Базальтова вата є різновидом мінеральної вати. Немає відповіді на питання що краще з них. Це все одно, якщо запитати "що краще – дерево або яблуня". Базальтову вату можна порівнювати з іншим різновидами мінеральної вати – скловатою і шлаковатою.
 • & # 10067; Що краще базальтова вата або скловата?
 • Базальтова вата виробляється з гірської вулканічної породи (базальту), скловата – з кварцового піску разом з повторно розплавленим скляним боєм. Теплопровідність базальтової вати від 0,032 до 0,042, а скловати від 0,037 до 0,044 вата на метр на Кельвін. Базальтова вата краще "витримує" навантаження, не деформується, в тому числі навантаження від власної ваги. Вогнестійкість вище у базальтової вати – витримує температуру 1000 С (короткочасно). Скловата не підтримує горіння, але плавиться при температурі 400 С. Ідентичні у базальтової вати і скловати екологічність, стійкість до дії бактерій, грибків і гризунів. Однаково у них збільшується теплопровідність і при попаданні вологи.
 • & # 10067; Як кріпити базальтову вату?
 • Залежить від місця кріплення і матеріалів, що використовуються. Якщо утеплювати фасад будівлі під сайдинг, то кріплять базальтову вату дюбелями-парасольками. Якщо утеплювати фасад будівлі, а зверху базальтової вати наносити штукатурку, то крім дюбелів-парасольок ще необхідно використовувати клей для теплоізоляції. На скатній покрівлі базальтову вату укладають на крокви. Важливо базальтову вату захищати від вологи. З боку мансардного приміщення необхідно закрити базальтову вату підпокрівельною плівкою паробар'єр. З боку кровельного покриття необхідно на базальтову вату укласти гідроізоляційну мембрану або гідроізоляційну плівку. При влаштуванні вентильованого фасаду для захисту базальтової вати використовують плівку вітробарьер.
 • & # 10067; Чим небезпечна базальтова вата?
 • Базальтова вата екологічний і вогнестійкий матеріал. Він не схильний до гниття, утворення шкідливих випарів. А при виникненні пожежі базальтова вата служить щитом. Небезпека базальтової вати складається в неправильному монтажі. При проведенні монтажних робіт необхідно використовувати засоби індивідуального захисту – респіратори, окуляри, рукавички. Структура базальтової вати складається з дрібних, твердих але тендітних ниток базальту. При дотику або при різанні, нитки пошкоджуються, відколюються. Вони можуть потрапляти на шкіру, в очі, на слизові оболонки.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Базальтова вата?
 • Базальтова вата ROCKWOOL

  Базальтова вата Sweetondale

  Базальтова вата ISOVER

  Базальтова вата Izovat

  Базальтова вата Izovol