В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Лазерні рулетки (далекоміри)

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні
Лазерний вимірювач відстані (далекомір або лазерна рулетка, електронна рулетка) - це невеликий побутової або професійний прилад для точного дистанційного вимірювання відстаней. Лазерна рулетка працює на основі двох фундаментальних властивостей поширення світла. Перша - це прямолінійне поширення світлового променя. Друга - це постійна швидкість поширення світла в однорідному середовищі.

При роботі з лазерною рулеткою користувач лише направляє промінь світла на об'єкт, до якого потрібно дізнатися відстань. Все інше роблять сам промінь і електроніка, розміщена всередину прилада. Це зручно тому, що:

 • зменшується час, необхідний для проведення вимірювань;
 • вимірювання може проводити одна людина.
Попередження!

Ні в якому разі не можна направляти промінь лазерного далекоміра на людину. Лазерний промінь здатний пошкодити сітківку ока. При роботі лазерної рулетки весь персонал, що працює в зоні вимірювань необхідно забезпечити захисними окулярами, щоб уникнути попадання в очі прямого або відбитого променя лазера.

Як працює лазерний далекомір

Робота лазерного далекоміра заснована на принципах локації. Процес складається з декількох етапів:
 1. Випромінювання світла.
 2. Поширення променя в просторі.
 3. Віддзеркалення світла від перешкоди.
 4. Поширення відбитого променя в просторі.
 5. Прийом відбитого сигналу детектором.
 6. Визначення часу між випромінюванням і прийомом сигналу.
 7. Визначаючи час при відомій швидкості розповсюдження хвилі, електронна схема розраховує відстань і показує його значення на дисплеї приладу.

Які бувають різновиди лазерних рулеток і від чого залежить їхня ціна

Через фізичні властивості світла і рівень технологічних можливостей електроніки в одному приладі важко (дорого) об'єднати вимірювання дуже великих (понад 100 м) і дуже малих (менше 1 м) відстаней одночасно. Тому існує 2 типу електронних рулеток: імпульсні і фазові.

Імпульсний лазерний далекомір

Імпульсна лазерна рулетка працює на великих відстанях - від 1-3 м до декількох сот метрів і більше. Дальність вимірювання залежить від потужності джерела світла. Принцип роботи лазерної імпульсної рулетки полягає в тому що:
 • імпульсне джерело світла (лазерний діод) випромінює світловий імпульс;
 • електроніка далекоміра запускає відлік часу;
 • промінь світла доходить до перешкоди і відбивається від нього;
 • приймач випромінювання вловлює відбитий сигнал і зупиняє таймер.
Швидкість світла, помножена на час між початком випромінювання і прийомом відбитого сигналу, розділена навпіл і буде відстанню яку ми вимірювали. Спрощена схема роботи такого лазерного далекоміра зображена на малюнку нижче.

Це найпростіший і найшвидший метод визначення відстаней. Особливості імпульсного лазерного далекоміра:

 1. Велика дальність вимірювання - пов'язана з більшою потужністю імпульсу випромінювання, в порівнянні з безперервним випромінюванням (див. Фазовий лазерний далекомір).
 2. Нижня межа вимірювань від кількох метрів. Чим менше нижня межа (вище частота генератора міток часу) тим дорожче пристрій.
 3. Велика швидкість вимірювання, яка не потребує довгого підсвічування об'єкта вимірювання.
 4. Висока точність вимірювань в порівнянні зі звичайною рулеткою.
Недоліком є ​​неможливість вимірювання малих відстаней. Це пов'язано з труднощами створення досить точних таймерів, здатних вимірювати час з дискретністю в наносекунди (10-9с). Такі таймери існують. Але системи, що забезпечують стабільність (точність) їх роботи дуже громіздкі і дорогі. Тому в імпульсних лазерних рулетках застосовуються рідко.

Фазовий лазерний далекомір

Фазовий лазерний далекомір вирішує завдання вимірювання малих відстаней. Точність його вимірів досягає 0,5 мм (можливо нижче, в залежності від виробника). Основний принцип також на вловлюванні відображення променя. Однак оцінюється не час проходження променя, а фаза прийнятого сигналу. Принцип роботи:
 1. Фазовий далекомір випромінює безперервний пучок світла, який модулюється певною частотою (найчастіше це частота не більше 500 МГц).
 2. Відбитий сигнал демодулюється після потрапляння на приймач світла.
 3. Відстань до точки відображення визначається за допомогою аналізу різниці фаз випущеного і прийнятого сигналів модульованої частоти.
Особливості фазового лазерного далекоміра.
 1. Невисока вартість, в порівнянні з імпульсним далекоміром. Пов'язано це з відсутністю точного високочастотного генератора міток часу.
 2. Можливість вимірювання малих відстаней.
 3. Необхідність більш тривалого підсвічування об'єкту, в порівнянні з імпульсним далекоміром
 4. Невисоке значення максимальної дальності, тому що потужність безперервного випромінювання нижча за потужність імпульсу. Невелика дальність пояснюється, також, фізичними особливостями процесу фазового вимірювання.
Недоліком є ​​неможливість вимірювати відстані більшої, ніж довжина хвилі сигналу, що модулюється. Наприклад, для частоти 500 МГц це 0,6 м, а для частоти 300 МГц - це близько 1 м. Для вимірювання відстаней, більших ніж довжина модульованої хвилі, застосовують метод модуляції пучка світла кількома частотами. Це дозволяє розширити дальність вимірювань до 100 метрів. Але все одно дальність вимірювання у фазового далекоміра буде нижче ніж у імпульсного. Також необхідно якийсь час (кілька секунд) безперервно «підсвічувати» об'єкт вимірювання. Не дивлячись на відносну складність роботи, ціна на лазерні фазові рулетки нижче, в порівнянні з імпульсними

Додаткові можливості лазерних рулеток.

Перш ніж купити лазерну рулетку, необхідно знати про додаткові можливості. Вони пов'язані з додаванням до далекоміру функцій «калькулятора» і з необхідністю виконання додаткових дій користувачем. До додаткових функцій відносяться вимірювання :
 • площі;
 • об'єму;
 • швидкості рухомих об'єктів;
 • кутів і розмірів віддалених предметів;
 • підсумовування розмірів.
Ціна на лазерні рулетки з додатковими функціями буде вище. Але співвідношення ціна - якість і функціональність ніхто не відміняв.

Що важливо пам'ятати при виборі і експлуатації лазерних далекомірів

При виборі електронної рулетки зверніть увагу на:
 1. Наявність додаткових функцій.
 2. Рівень захисту IP (рівень пило-та волого-захисту) - залежить від зовнішні умови, в яких буде експлуатуватися прилад.
 3. Межі вимірювань - у кожного приладу є свій діапазон вимірювань.
 4. Точність вимірювань - перш ніж купити лазерну рулетку, визначитеся з необхідною точністю ..
 5. Клас лазерної рулетки - побутовий або професійний. Від цього вибору залежить, в першу чергу ціна лазерної рулетки. Якщо прилад буде використовуватися дуже часто, то краще вибирати професійний далекомір
 6. Якщо велика частина вимірювань проводиться поза приміщеннями і на великих відстанях вибирайте дорожчий імпульсний далекомір.
 7. Далекоміри з вбудованим візиром - спрощують далекі виміри. Немає необхідності бачити відбитий промінь. Його місце буде вказано «прицілом» візира.
Наведемо поради експлуатації лазерних рулеток:
 1. При вимірюванні великих відстаней, кутів, розмірів віддалених об'єктів необхідно використовувати штатив. Вимірювання «з руки» виправдано при оціночних (попередніх) вимірах, при вимірах малих відстаней або при вимірах в приміщенні з упором в стіну, підлогу або ін. При вимірюванні далекомірами з візиром штатив дуже рекомендовано, якщо необхідна висока точність.
 2. При вимірюваннях поза приміщеннями в сонячний день можуть виникнути проблеми з візуальним виявленням відбитого сигналу. На середніх відстанях можуть допомогти окуляри з світлофільтрами, рекомендовані виробником. На великих відстанях потрібно використовувати дзеркальну пластину. У далекомірах з візиром ця проблема відсутня.
 3. При вимірі з будь-яким типом далекомірів потрібно враховувати точку початку відліку. Ця інформація вказана в інструкції до лазерної рулетці.
 4. Вибирайте лазерні рулетки широко відомих виробників. Це виключить зниження точності вимірювань і гарантує надійності пристрою.
 5. Інструкцію користувача необхідно прочитати до початку роботи з далекоміром. Необхідно виконувати всі вимоги виробника приладу, особливо пов'язані з технікою безпеки.

Лазерні далекоміри - купити легко і швидко в інтернет-магазині Побудуй

Замовляйте лазерні рулетки в інтернет-магазині Побудуй. Інтернет-магазин Побудуй - це різноманітний вибір, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо, який далекомір підходить вам для виконання тих чи інших вимірювальних робіт. Телефонуйте, пишіть в on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які питання.

Питання, що часто виникають про лазерні рулетки (далекоміри):

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Лазерні рулетки (далекоміри)?
 • Ціна на Лазерні рулетки (далекоміри) від 699 до 28 726 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Лазерні рулетки (далекоміри)?
 • Лазерні рулетки (далекоміри) BOSCH

  Лазерні рулетки (далекоміри) Crown

  Лазерні рулетки (далекоміри) DeWALT

  Лазерні рулетки (далекоміри) Einhell

  Лазерні рулетки (далекоміри) FORTE