В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Точила та мусати для ножів

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Точилки для ножів та мусати ― кухонні аксесуари, які використовують для безпечного підгострювання леза. Призначення точила повернути гостроту, а мусат лише виправляє лезо, дрібні зазубрини після нарізання. Останній має вигляд невеликого стрижня ергономічною ручкою та абразивною поверхнею. За його допомогою без повноцінного заточування лезо можна підтримувати тривалий час у гострому вигляді.

Точилки для ножів та мусати.jpg

Яку купити точилку для ножів

Точилки для ножів виступають швидким, безпечним, універсальним та зручним способом. За рівнем абразивності виділяють такі моделі:

 • грубі або крупнозернисті для зміни кута заточування ножа;
 • середньозернисті та тонкозернисті безпосередньо для заточування леза;
 • особливо дрібнозернисті використовуються при фінішному загостренню, шліфуванню та поліруванню.

У сучасних точильних інструментах найчастіше використовують такі абразиви: алмаз, кераміка, натуральне каміння, корунд та сталь.

Залежно від виду роботи можна купити точилку для ножів: електричну, механічну або розкладну.

Електрична точилка для ножів

За типом конструкції поділяється на професійні з великим розміром точильних дисків та з меншими за розмірами побутовими варіантами. Безперебійна робота відбувається завдяки підключенню до електромережі. Вона складається з кількох пазів, через які кілька разів проводять лезом. Усередині виїмок знаходяться спеціальні диски з різним покриттям. Вони розташовані перпендикулярно, обертаючись заточують ніж. Додатково електрична точилка має функцію вибору кута заточування. Для якісного загострення досить лише 2-3 оберти дисків.

Електрична точилка для ножів.jpg

Механічні точила для ножів

Стаціонарна настільна модель, складається з одного або двох рядів абразивних дисків. Працює без підключення до електромережі. Точило зафіксоване у пластмасовому або дерев'яному корпусі. Спеціальний нахил пазів дозволяє коригувати кут заточування леза.

Точильний камінь

Найчастіше це брусок, циліндр, диск з ручкою, укомплектований підкладкою або пластиковим корпусом. З одного або кількох сторін нанесено спеціальний абразивний матеріал різної зернистості. Виготовляють з карбіду кремнію, оксиду алюмінію та новакуліту.

Завдяки різним розмірам це зручний та мобільний пристрій для заточування, дозволяє впоратися з тупим ножем у будь-яких умовах.

Для зубчастих типів леза розроблено спеціальні точилки для ножів, щоб лише загострювати зубці.

Точильний камінь.jpg

Які бувають мусати для ножів

Залежно від матеріалу виготовлення мусати поділяють на:

 1. Сталеві з частими насічками по всій поверхні, що виступають як абразив. Вони дуже стійкі до механічних пошкоджень, володіють високою зносостійкістю поверхні. Зовнішнє захисне покриття з хрому захищає від корозії.
 2. Керамічні призначені для легкого заточування та шліфування. Це один з найпоширеніших видів, адже кераміка міцніша за сталь. Ідеально підходить для філігранного доведення ножа до гостроти.
 3. Алмазний мусат має в основі металевий наконечник з напиленням із алмазного піску. Одні з найефективніших, характеризуються тривалим часом експлуатації. Абразивність цього виду найтвердіша у порівнянні з іншими.
 4. Комбіновані металеві з керамічним покриттям, інколи з шаром карбід вольфраму або оксид хрому. Мусати цієї категорії не б'ються, працюють краще, ніж звичайні керамічні. Мають у кілька разів більш високу зносостійкість. Завдяки тонкій абразивній поверхні ріжуча кромка при заточуванні згладжується та полірується.

За рівнем абразивності виокремлюють грубі, середні та фінішні мусати. Перші два види призначені для ножів що сильно затупилися, підходять для використання у домашніх умовах. Абразивність поверхні від 800 до 2000 грит. Якщо купити мусат фінішного виду з абразивністю більшою 2000 грит, ви отримаєте лише шліфування та вирівнювання кромки леза.

Різновиди мусатів для ножів за формою

Відповідно до форми стрижнів, мусати бувають:

 • круглі та овальні ― легкі, з широкою контактною поверхнею;
 • плоскі та квадратні мають ще більшу абразивну площу, дозволяють швидко виправити ножі за допомогою двох рівнів заточування;
 • V-подібний мусат складається з двох або чотирьох стрижнів, встановлених під кутом.

Розміри мусатів

Довжина стержня мусату залежить від розміру леза ножа, більша або такої ж довжини. Наприклад для овочевих та дрібних кухарських ножів побутового використання буде вдосталь 18-25 см. Універсальним вважають розмір 25-30 см. Професійний мусат для ножів має від 26 до 36 см.

При виборі звертайте увагу на ручку, що має бути ергономічною за формою та зробленою з міцного матеріалу.

Правила заточування леза за допомогою точила для ножів та мусата

Після вибору інструменту за заточування ножа, розташуйте лезо під правильним кутом. Усі рухи слід проводити у напрямку до краю перпендикулярно з натиском.

Залежно від виду матеріалу леза точилки залежить гострота леза ножа:

 • вироби з м'якого металу потрібно точити середньозернистим матеріалом, а потім шліфувати дрібнозернистим;
 • якщо сплав, з якого виготовлений ніж, твердий, то потрібен матеріал з алмазним напиленням, наприклад, кераміка або карбід;
 • керамічні ножі потрібно заточувати механізмами з алмазним напилюванням поверхні.

Після того, як ніж набув необхідної гостроти, слід перейти до його шліфування аж поки не зникнуть усі зазубрини, для цього слід скористатися мусатом.

Як оформити замовлення та купити точилку для ножів та мусат

Купити усі необхідні аксесуари для заточування ножів та інше кухонне приладдя при можна у профільному інтернет магазині «Побудуй». При виборі точилок та мусатів зважайте на вид та форму, визначтеся з основним абразивним матеріалом та розміром. 

Здійснити покупку можна одразу на сайті через кнопку «Купити», або зателефонувати за номером нашого call-центру – 0800 50-54-52. Кваліфіковані консультанти, безкоштовно допоможуть підібрати товар за вашими критеріями та вигідною ціною. 

Адресна доставка товарів відбувається не лише по м. Київ, а по всій території України.


Питання, що часто виникають про точила та мусати для ножів:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Точила та мусати для ножів?
 • Ціна на Точила та мусати для ножів від 80 до 1 190 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Точила та мусати для ножів?
 • Точила та мусати для ножів Ardesto

  Точила та мусати для ножів Bergner

  Точила та мусати для ножів Dynasty

  Точила та мусати для ножів Empire

  Точила та мусати для ножів Fiskars