В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Дріт зварювальний

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Зварювальний дріт – це витратний матеріал, необхідний при зварюванні для з'єднання металевих елементів конструкцій. Ще можна зустріти назву-синонім присадний дріт. Зварювальний дріт потрібен як для газозварювальних робіт, так і під час електрозварювання. При газовому зварюванні він використовується як заповнювач зварювального шва. При використанні в електрозварювальних пристроях - виконує роль електрода і матеріалу для шва. Але при цьому, він використовується тільки в автоматичних та напівавтоматичних пристроях. Правильно вибрати зварювальний дріт це запорука якості зварювання.

Зварювальний дріт.jpg

Які існують основні типи зварювального дроту

Існує три основних типи зварювального дроту:

 1. Суцільнометалевий.
 2. Порошковий
 3. Активований

Суцільнометалевий

Це найпоширеніший вид. Використовується для зварювання в звичайному (повітря) і в інертному (наддув інертними газами) середовищі, в залежності від вимог до зварювання.

Порошковий

Його виготовляють за спеціальною технологією. Дріт формується у вигляді металевої трубки, яка заповнюється порошком. До складу порошку входить флюс і метал. Процентний вміст порошку може становити від 10% до 40% від загальної маси дроту. При згорянні флюс може створювати захисний газовий шар. Він запобігає потраплянню атмосферного кисню на місце зварювання. Порошковий метал та його похідні після згорання закривають місце зварювання шаром зі шлаку. У випадку коли порошок не має захисних властивостей рекомендується зварювання з подачею інертного або вуглекислого газу. Основним недоліком такої дроту є підвищений розбризкування рідкого металу при зварюванні.

Активований дріт

Схожий на порошковий, але в якості наповнювача "трубки" використовуються лужні і лужноземельні метали. Вміст порошку 5-7% від загальної маси. Призначений для роботи в вуглекислому середовищі. Відрізняється низьким розбризкуванням крапель металу і поліпшенням робочих характеристик зварювання.

Важливо враховувати, що зварювальний дріт, особливо порошковий, може бути призначеним для визначеного просторового застосування застосування:

 • для горизонтальних швів;
 • для вертикальних швів;
 • для стельових швів;
 • для будь-яких швів.

Цю характеристику необхідно уточнювати при замовленні / купівлі, щоб купити зварювальний дріт без помилки.

З яких матеріалів виготовляють дріт для зварювання

Для проведення якісних зварювальних робіт, хімічний склад дроту для зварювання повинен відповідати або бути близьким до складу деталей, що з'єднуються. Тому його виготовляють з різних металів:

 • сталь;
 • нержавіюча сталь;
 • алюміній і його сплави;
 • мідь;
 • латунь і інші.
 • Проволока.jpg

Кожен з цих матеріалів додатково характеризується хімічним складом. Завдяки цьому, існує більше сотні різновидів зварювального дроту, що дозволяє забезпечити високу якість зварювання. Універсальних складів зварювального дроту не існує, проте є найпоширеніші матеріали для виконання тих чи інших робіт. Це дозволяє підібрати дріт з хімічним складом, досить близьким до складу зварювальних деталей. Розрізняють три основні групи:

 1. Дроти з кольорових металів – виготовляють суцільнометалевими і використовуються для зварювання в захисному середовищі (інертний або вуглекислий газ).
 2. Сталеві – можуть бути суцільними, порошковими або активованими.
 3. Суцільні сталеві з мідним покриттям (обміднені) – мідне покриття перешкоджає корозії при зберіганні і покращує електричні характеристики "електрода". З обмідненим зварювальним дротом необхідно працювати в вуглекислому або інертному середовищі.

Які характеристики важливо враховувати перш ніж купити зварювальний дріт

Під час вибору необхідно враховувати три параметра:

 1. Хімічний склад. Склад повинен відповідати або бути максимально близьким до складу деталей, які будуть зварюватися. Склад обов'язково вказано на упаковці. Правила маркування зварювальних дротів визначені державними і міжнародними стандартами.
 2. Діаметр. Коливається в межах 0,3 - 12 мм. Зварювальний дріт розміром більше 1,2 мм частіше використовується в промислових автоматичних зварювальних апаратах. Для використання в зварювальних напівавтоматах для побутових, будівельних і ремонтних потреб використовується дріт до 1,2 мм, дуже рідко, більш товстий. Існують таблиці по визначенню діаметра для зварювання металів певної товщини.
 3. Розмір упаковки. Зварювальний дріт упакований зазвичай в бобіни. Розмір упаковки вимірюється в кілограмах – 1, 5 і 15 кг. Найбільш вигідно використовувати великі упаковки. Однак, все визначається можливостями механізму подачі зварювального матеріалу в пристрої. Геометричний розмір дротяної бобіни не може перевищувати розмір, зазначений в інструкції зварювального апарату.

Правила вірного вибору зварювального дроту

Під час вибору важливо враховувати наступні правила:

 1. Перш ніж купити зварювальний дріт, необхідно детально вивчити інструкцію з експлуатації зварювального апарату. Інакше обраний матеріал може не підійти.
 2. При недостатньому досвіді проведення зварювальних робіт, необхідно звернутися за консультацією до фахівця. Досвідчений зварювальник підкаже необхідні параметри зварювального матеріалу і режими роботи зварювального устаткування при виконанні робіт.
 3. Потрібно вивчити внутрішньодержавні та міжнародні методи маркування зварювального дроту.
 4. Тип, товщину і матеріал потрібно визначати, відштовхуючись від характеристик деталей, що зварюються (розміри, хімічний склад).
 5. Геометричний розмір упаковки не може перевищувати розміру, зазначеного в паспорті зварювального апарату. При частому виконанні однотипових зварок вигідніше використовувати максимальні упаковки.
 6. Не можна нехтувати рекомендованими умовами зварювання при використанні різних матеріалів. Відсутність необхідної середовища (інертний газ, СО2) при зварюванні призводить до неякісного шву і корозії.

Завжди потрібно пам'ятати, що роботи зі зварювальним апаратом відносяться до різновиду робіт з підвищеною небезпекою. Правила техніки безпеки повинні виконуватися неухильно.

Купити зварювальний дріт в інтернет-магазині Побудуй

Замовляйте будь-який дріт для зварювання в інтернет-магазині Побудуй. Інтернет-магазин Побудуй – це великий вибір, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо, як вибрати зварювальний дріт для виконання необхідних робіт. Телефонуйте, пишіть в on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які питання.

Питання, що часто виникають про дріт зварювальний:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Дріт зварювальний?
 • Ціна на Дріт зварювальний від 100 до 8 000 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Дріт зварювальний?
 • Дріт зварювальний FORTE

  Дріт зварювальний Vulkan

  Дріт зварювальний WERK

  Дріт зварювальний X-TREME

  Дріт зварювальний Господар