В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Покрівельна вентиляція

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні
Покрівельна вентиляція - це наскрізна система повітрообміну для підпокрівельного простору і внутрішніх приміщень. Все ще виникає питання: а навіщо потрібна покрівельна вентиляція. Головне завдання видалити вологе повітря і висушити конденсат. Волога в товщі покрівельного пирога - це вирок з відстрочкою виконання. Крокви і балки починають гнити, а конденсат всередині утеплювача призводить до теплових пробоїв, промерзання і псування оздоблення вже всередині житлової мансарди. Наскрізна вентиляція внутрішніх приміщень (через дах) важлива не менше, кухня, ванна це  найтепліші і мокрі приміщення, якщо не буде нормальної витяжки, конденсат буде на вікнах, в кутах. Та й вологість повітря більше 60% провокує часті застуди і погане самопочуття. Купити і встановити покрівельну вентиляцію дешевше чому усувати наслідки.

Схема покрівельної вентиляції.jpg

Як працює покрівельна вентиляція

Вершина «айсберга» покрівельної вентиляції - це аератори схожі на короткі труби, грибки або невеликі опуклості прямо на даху. Вони з'єднані трубами з витяжкою на кухні, вентилятором у ванній або просто виходять в зазор між покрівельним покриттям і шаром мінерального утеплювача. Щоб купити покрівельну вентиляцію потрібно знати тип покрівельного покриття (плоска, профільована, який тип профілю). Для розрахунку кількості аераторів потрібно знати площу і обсяг вентильованого простору, але про все по порядку.

 1. Аератори для вентиляції покрівлі та підпокрівельного простору. Утеплена покрівля - це складна інженерна конструкція. З боку приміщення надходить тепле вологе повітря. В товщу утеплювача його не пускає герметична плівка гідробар'єр. Але конденсат може випадати і на зовнішній стороні гідробар'єру і на прилеглих конструкціях, його потрібно видути і висушити. За рахунок перепаду висоти і різниці температур тепле, вологе повітря піднімається нагору і потрібно передбачити вентиляційний вихід через гребінь покрівлі (коньок).

  Аератори для вентиляції.jpg

  Коньковий аератор вентилює як підпокрівельний простір горища, так і зазор між покрівельним покриттям і утеплювачем. Навіть якщо на горищі житлова мансарда все одно є невеликий зазор між панелями оздоблення і паробарьером, плюс невеличкий «холодний трикутник» під самим гребенем. Тому зсередини мансарди бажаний невеликий душник, але з цим завданням може впоратися і вентиляційні клапана мансардних вікон. Основне завдання провітрювання через гребінь - вентиляція проміжку між внутрішньою стороною покрівельного покриття і утеплювачем.

  Переваги вентиляції через аератор на гребен даху:

  • це недорого, такий елемент покрівельної вентиляції можна купити в комплекті з будь-яким типом покрівельних матеріалів;
  • хороший об'єм та інтенсивність повітряного потоку при простих скатних покрівлях з кутами ± 45 градусів;
  • практично непомітний і навіть сам виступає елементом декору;
  • не тільки провітрює, а й охолоджує покрівлю в спекотну погоду, і дає реальну економію на кондиціонуванні.

  Недоліки аераторів через гребінь:

  • перестає працювати під сніговою шапкою, а взимку перепад температури особливо великий і ризик замерзання конденсату на волокнах утеплювача зростає в рази;
  • в суху і холодну погоду коньковий аератор занадто переохолоджує підпокрівельний простір і вже йдуть втрати на опалення.
  • погано працює для складних ламаних покрівель де є ендови, прибудови «курники» або просто площа ската дуже велика.

  Тому для холодного клімату центр і північ України, Білорусь і більша частина Росії, потрібно комбінувати коньковий елемент покрівельної вентиляції невеликої пропускної спроможності з вентиляційними елементами (аераторами), які встановлюються безпосередньо в скат покрівлі. Можна купити аератори для покрівельної вентиляції під бітумну черепицю і металеву профільовану покрівлю (металочерепицю) див. фото нижче. Як розрахувати кількість і місця установки покрівельної вентиляції розберемо в наступному пункті.

  Кровельні аератори під бітумну черепицю.jpg

 2. Аератори для вентиляції внутрішніх приміщень - це по суті виходи через покрівлю вентиляційних труб від витяжок всередині будинку. Ціна покрівельної вентиляції з такими аератори вища попередніх, але і технологічно вони складніші. Критерії якості аераторів покрівельної вентиляції:
  • міцність і герметичність проходу через дахове покриття;
  • діаметр достатній для відведення повітряного потоку - зазвичай це 110-125 мм, зрідка більше;
  • достатня висота щоб отвори для виходу повітря виявлялися над сніжною шапкою;
  • через отвори повинно потрапляти тільки повітря, всередину не повинен потрапити ні дощ, ні сміття, ні птахи.
Можна купити аератори для покрівельної вентиляції під конкретний тип покриття, наприклад, під популярну форму металочерепиці Монтеррей, під бітумну черепицю, або плоску мембранну покрівлю. Є різновиди аераторів для установки на етапі монтажу покрівельного покриття і для врізки в існуючу покрівлю див.третій варіант на фото нижче.

Аератори для врізки в існуючу покрівлю.jpg

Як розрахувати скільки потрібно аераторів на покрівлю

Точний розрахунок може зробити тільки інженер покрівельник. Загальна площа душників залежить від:
 • кута нахилу ската покрівлі;
 • величини вентзазоре між покрівельним покриттям і утеплювачем - чим більше зазор, тим менше потрібно додаткових душників;
 • типу покрівельного покриття - бітумна черепиця вимагає найбільшої кількості аераторів, для металевих дахів часто досить конькової вентиляції.

Але є ше усереднений і дуже приблизний показник - 1: 300, це означає, що загальна площа отворів (душників) повинна займати 300-ю частку від усієї площі покрівлі.

Ще можна орієнтуватися на тип і рекомендації від виробника, наприклад, якщо купити такі аератори як на фото нижче, то трикутний (носиком) призначений для вентиляції 7-9 м2 підпокрівельного простору, а прямокутний до 20 м2. Ціна не завжди залежить від пропускної здатності.

Тип аератора.jpg

Як купити покрівельну вентиляцію в інтернет-магазині Побудуй

По-перше, потрібно визначиться з типом аератора, якщо потрібна консультація телефонуйте за номером (0800) 50-54-52, допоможемо підібрати.

По-друге, колір кількість і спосіб доставки. Деякі позиції можна купити самовивозом зі складу в Києві, але в основному це доставка Новою Поштою, або іншим перевізником.

По-третє, вибрати зручний спосіб оплати:

 • готівкою при отриманні;
 • передплата на карту;
 • розстрочка від банків партнерів.
Якщо виникнуть додаткові питання щодо наявності, ціни, можливості купити покрівельну вентиляцію в вашому регіоні телефонуйте. Обов'язково підберемо вам оптимальний варіант.

Питання, що часто виникають про покрівельна вентиляція:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Покрівельна вентиляція?
 • Ціна на Покрівельна вентиляція від 463 до 12 544 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Покрівельна вентиляція?
 • Покрівельна вентиляція IKO

  Покрівельна вентиляція Sika

  Покрівельна вентиляція Sita