В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Напилки, рашпилі

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Напилки –  це ручний спеціальний металевий багатолезовий різальний інструмент, за допомогою якого обробляється метал, дерево, пластик, вироби зі шкіри. У деяких видів напильників (частіше це надфілі) як ріжучий елемент використовується алмазна крихта. Інструмент з алмазною крихтою незамінний для обробки загартованих сталей, кераміки і скла. Інструмент не є основним при виготовленні деталей, а необхідний тільки для фінішної обробки або під час припасування розмірів. Купити напилок необхідно у будь-яке житло, так як його можна назвати інструментом першої потреби.

Напильники, рашпилі.jpg

Особливості конструкції напильників

Різновидів і типів у напилків багато, проте їх конструкція однакова і досить проста:

Стрижень із міцного, але відносно крихкого металу з насічкою та хвостовиком для встановлення ручки. Форма поперечного перерізу стрижня, його розмір та тип насічки разом забезпечують різноманітність напилків.

Ручка з дерева, пластмаси або прогумованого матеріалу. Для збільшення міцності ручки, особливо дерев'яної, на її край, що кріпиться, надягається запобіжне кільце-бандаж, як це зроблено у стамесок.

Форми напилків

За формою стрижня в довжину можна виділити дві групи - прямий напилок і той, що звужується , як показано на малюнку нижче.

Форми напильників в довжину.jpg

Ступінь звуження у деяких моделей інструменту, що звужується, забезпечує гострий наконечник.

За типом поперечного перерізу різноманітність набагато ширша.

 1. Плоский і плоско-закруглений відмінно підходять для обпилювання доступних плоских і опуклих поверхонь. Плоско-закруглений напилок може бути використаний для доведення деяких типів увігнутих поверхонь. Обидва можуть мати як пряму, так і форму, що звужується.

 2. Плоский і плоско-закруглений напильник.jpg

 3. Напівкруглий може обробляти плоскі та увігнуті поверхні. Випускається однаково як прямим, так і таким, що звужується.

 4. Напівкруглий напильник.jpg

 5. Напильник квадратного перерізу зручний при обробці прямокутних отворів або вузьких внутрішніх площин, де неможливо використовувати плоский напилок. Зазвичай, подібний інструмент має форму, що звужується.

 6. Напильник квадратного перерізу.jpg

 7. Тригранний напилок має переріз у вигляді рівностороннього трикутника. Використовується для обробки внутрішніх кутів, важкодоступних для плоского інструменту площин. Частіше має форму, що звужується, яка може закінчуватися загостренням.

 8. Тригранний напилок.jpg

 9. Круглий напилок у поперечнику має форму кола. Призначений для обпилювання увігнутих форм, включаючи отвори із круглими або овальними профілями. Звуження форми стрижня більш поширене для цього типу.
 10. Круглий напилок у поперечнику.jpg

 11. Овальні ще називають "карасик". Зручні при обробці увігнутих поверхонь та овальних отворів. Випускаються як у прямому вигляді, так і в виконанні, що звужується.
 12. Овальні напильники.jpg

 13. Ромбічний, або мечовидний напилок пристосований для роботи із зубами шестерень або з подібними поверхнями. Основний тип форми звужуна.
 14. Ромбічний напильник.jpg

 15. Ножувальний напилок Незамінний при заточуванні зубів ножівки. Вони також використовуються для обробки внутрішніх кутів, прямокутних і трикутних отворів, площин. На ринку доступний з прямим і звуженим стрижнем.
 16. Ножувальний напилок.jpg

 17. Баретний напилок має насічку тільки плоскої (нижньої на малюнку) грані, що дозволяє дуже точно обробляти внутрішні кути менше 60 ° і працювати з плоскими поверхнями. Форма напилка, що звужується, більш практична у застосуванні.

Баретний напильник.jpg

Типи насічок напилків

Насікання напилка характеризується своїм типом і частотою зубів на одиницю довжини, наприклад, сантиметр.

 1. Проста насічка, ще називається одинарною. Вона застосовується переважно для обробки кольорових металів.
 2. Перехресна або хрестова насічка використовується для роботи зі сталлю, чавуном та бронзою.
 3. Фрезерована насічка, або дугова застосовна при роботі з кольоровими металами та деревом. Такий тип насічки наноситься тільки на округлі грані круглих та напівкруглих напилків.
 4. Рашпільна насічка, називається ще точковою, і є найслабшою (відносно менш міцною) і більш грубою в порівнянні з рештою. Являє собою ряд задирок, що окремо стоять. З її допомогою добре проводиться грубе обпилювання м'якого металу, дерева, пластику, шкіри. Застосовується в одного виду напильників – рашпілі.

При розгляді кількості зубів на 10мм насічку напилків розбивають на три групи:

 1. Драчові. Цей тип насічки має від 5 до 13 зубів на сантиметр. Насічка призначена для початкового (грубого) обпилювання деталі (заготовки). За один прохід напилка залежно від його довжини знімає до 0,15 мм матеріалу.
 2. Лицьові насічки мають від 13 до 25 зубів на 1 см. Застосовуються для чистової обробки металу. Точність обпилювання досягає 0,025-0,03 мм.
 3. Оксамитові насічки - тут кількість зубів на сантиметр досягає 80. Напильники з подібними насічками застосовуються для точного припасування деталей і з'єднань. Товщина шару, що знімається, досягає від 2 до 10 мікрон.

Які існують види напилків?

За наявності великої кількості форм напильників разом із насічками їх можна класифікувати кількома видами.

Напильники

Найчисельніший вид. Може мати будь-яку форму робочого стрижня, будь-яке поєднання насічки та частоти зубів. Поєднання параметрів визначає, з якою точністю, яку поверхню і який матеріал легше обробляти цим інструментом. Довжина може бути в межах 100 – 450 мм. Якщо ми розглянемо напилок, ціна його залежатиме не тільки від поєднання характеристик, але й від якості використаного металу, що веде безпосередньо до імені виробника.

Рашпілі

Назва походить від типу насічки, якою обмежена їхня різноманітність. Найпоширенішим поперечним перерізом, для них, є плоский переріз, круглий та напівкруглий. Іноді зустрічається переріз типу «карасик». Довжина рашпілів знаходиться в межах 250-450 мм.

Надфілі

Мініатюрні напилки для тонкої, мініатюрної роботи. У перекладі з німецької (nadelfeile) означає голчастий напилок. Тип поперечного перерізу надфіля може бути будь-яким з перерахованих вище. Насічка лише оксамитова, що пов'язано з розміром напилка. Найчастіше продаються у наборах.

Рифелі

Різновид надфілів, що характеризуються вигнутим стрижнєм. Використовуються у ювелірному ремеслі для обробки вигнутих поверхонь. Виготовляються виключно з намагніченого металу, щоб у процесі роботи можна було відокремити тирсу ювелірних металів від частинок рифелю, що відокремилися.

Початковий комплект – які напилки купити?

Повний комплект обробного інструменту, що включає напильники, рашпилі і надфілі всіх форм і розмірів не має, найімовірніше, жоден майстер. Різноманітність та вартість такого набору була б невиправдано високою. Наведемо критерії, спираючись на які можна сформувати початковий список для домашнього використання.

 1. Насамперед необхідно звернути увагу на ім'я виробника та його репутацію. У цьому може допомогти консультація зі слюсарем-професіоналом, який працює в галузі обробки металів.
 2. У початковому наборі домашнього майстра варто зібрати плоский, трикутний і круглий напилки з лицьовими хрестовими насічками, довжиною не більше 250 мм. Найчастіше, для припасування розмірів металевих деталей в домашніх умовах цього цілком достатньо, спочатку.
 3. Для роботи з кольоровими металами на перший випадок може бути достатньо одного напівкруглого напилка з лицьовою одинарною, або фрезерованою насічкою. Довжина такого напилка для початкового комплекту не має перевищувати 250-300 мм.
 4. Не буде зайвим купити напильники з драчовою насічкою. Спочатку не більше 1-2 шт з різними профілями. Наприклад, напівкруглий та тригранний напилки. Цей набір, при необхідності, зможе забезпечити початкову обробку на плоских, увігнутих та вигнутих поверхнях, а також дозволить обробляти внутрішні кути 60° і більше. Чим більша довжина (відповідно і ширина) такого інструменту, тим більший шар металу знімається за один прохід. Однак, варто враховувати, що збільшення розміру зменшує універсальність напилка. Вибір золотої середини за покупцем.
 5. Рашпілі купити, мабуть, теж варто. Під час обробки «м'яких» матеріалів вони незамінні. Зазвичай, коли використовуються рашпілі, говорити про обмеження робочого простору годі й говорити. Тому довжина рашпилю може бути від 300 мм до 450 мм. Форма перерізу напівкруглий та круглий. Трикутний рашпіль та «карасик», при необхідності можуть бути додані в процесі розвитку майстерності.
 6. Питання «купити напильники, чи надфілі купити?» не повинен ставитися у принципі. Області застосування надфілів та напилків не перетинаються. Маючи один принцип роботи, ці інструменти не взаємозамінні. Наявність у будь-якій домашній майстерні набору надфілів є обов'язковою.
 7. При придбанні початкового комплекту напильників слід звернути увагу на набори цього інструменту. Можливо, деякі виробники випускають набори напилків, надфілів та рашпилів у складі, що збігається з вашими вимогами.
 8. Варто відзначити, що для успішної роботи напилком необхідні лещата (посилання на лещата). Чим важче обробка, що передбачається, тим потужнішими повинні бути лещата.

Перерахований мінімальний набір допоможе вирішити практично будь-яку домашню проблему, пов'язану з опилюванням металевих, дерев'яних, пластикових елементів. Він не є безумовним і єдино вірним. Досвід, отриманий при роботі з напилками, підкаже, які ще напилки потрібні Вам для вирішення поставлених завдань.

Купити напилки або їх набір можна в інтернет-магазині Побудуй

Купити напилки, рашпилі та надфілі будь-яких виробників зручно в інтернет-магазині Побудуй. Інтернет-магазин Побудуй – це великий вибір, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо які напильники або набір напилків підійде для виконання потрібних робіт. Телефонуйте, пишіть у on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які запитання.


Питання, що часто виникають про напилки, рашпилі:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Напилки, рашпилі?
 • Ціна на Напилки, рашпилі від 26 до 3 321 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Напилки, рашпилі?
 • Напилки, рашпилі Neo tools

  Напилки, рашпилі Topex

  Напилки, рашпилі Black Decker

  Напилки, рашпилі INGCO

  Напилки, рашпилі Intertool