В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Інфрачервоні обігрівачі

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Вже протягом багатьох років інфрачервоні обігрівачі міцно зайняли свою нішу серед устаткування для локального опалення. Але до сих пір у споживачів виникають питання, наскільки такі обігрівачі безпечні, економічні, а головне де максимально ефективні. Отже, давайте внесемо остаточну ясність у питання інфрачервоного обігріву.

Принцип роботи та різновиди інфрачервоних обігрівачів

Трохи теорії. Передача тепла може відбуватися трьома способами:

Безпосереднім контактом між тілами (покласти руки на теплу батарею або лягти спиною на теплу лежанку).

Конвекція - це коли повітря або рідина поступово нагріваються від контакту з розігрітим тілом, і, перемішуючись переносять тепло по всьому об'єму приміщення. Такий спосіб основний для класичних батарей опалення, електроконвекторів, масляних радіаторів і інших подібних систем опалення.

Випромінювання - перенесення тепла йде за рахунок електромагнітних хвиль інфрачервоного діапазону. Цей спосіб є основним для інфрачервоних обігрівачів, але в тій чи іншій мірі властивий всім нагрівальних приладів.

Сам по собі інфрачервоний діапазон і обігрівачі, які в ньому працюють умовно ділиться на:

 1. Довгохвильові 50-2000 мкм або так званий темний спектр. У цьому діапазоні працюють нагрівачі з великою площею випромінювання і відносно низькою температурою поверхні. Сюди також можна віднести керамічні та мікатермічні обігрівачі. Вони механічно міцніше інших, бувають навіть у вологозахисному  виконанні, абсолютно пожежобезпечні.

 2. Середньохвильові 2,5-50 мкм. При роботі частково випромінюють у видимому діапазоні темно-червоним кольором. Один або кілька трубчастих нагрівальних елементів об'єднані в корпусі з відбивачем (рефлектором). Існують як підвісні виконання, так і переносні моделі.
 3. Короткохвильові 0,74 -2,5 мкм. У видимому (оптичному) діапазоні відсвічують помаранчевим кольором. Нагрівальним елементом також служить спеціальна трубчаста лампа, яка перетворює електричний струм в теплове випромінювання. Мобільні (переносні) моделі найчастіше працюють саме в цій частині спектра.

Область застосування та переваги інфрачервоних обігрівачів

Головною відмінністю нагрівачів типу УФО та аналогів (масляних обігрівачів, тепловентиляторів, конвекторів тощо) є, то, що вони цілеспрямовано гріють безпосередньо людину і навколишні предмети, а не повітря в безпосередній близькості від себе. Тепло від них відчувається одразу ж після включення, тому їх успішно застосовують для:

 1. Створення комфортної зони відпочинку на відкритій лоджії або балконі в зимовий час. Можна насолоджуватися свіжістю і чистотою зимового повітря, при цьому без побоювання замерзнути.

 2. Економічного і простого обігріву робочої зони з великою або з дуже високою стелею в кімнаті, що дозволяє істотно економити на опаленні. Наприклад, загальна температура в приміщенні може підтримуватися на рівні 14-15 ° С, а там, де стоїть робочий стіл або диван створюється тепла зона комфорту.

 3. Створення основної системи опалення (стельові та настінні моделі). Висока ефективність і економічність виходить завдяки тому, що випромінювач доставляє тепло по прямій в потрібне місце. При класичному ж конвективному опаленні тепле повітря накопичується під стелею, а на рівні підлоги гуляє холод.
 4. Обігрів робочої зони в недобудованих будинках, де триває внутрішнє оздоблення, а також на складах і в промислових приміщеннях.

 5. У теплицях і зимових садах для захисту рослин при критично низьких температурах за вікном.

Крім високого КП і суттєвої економії електроенергії, опалення за допомогою побутових інфрачервоних обігрівачів дозволяє знизити майже до нуля вартість монтажу системи опалення, оскільки не потрібно прокладати труби, встановлювати радіатори тощо.

До інших переваг інфрачервоних обігрівачів належить:

 • безшумність;

 • екологічність (не сушать повітря, не спалюють пил та інш.);

 • довговічність і універсальність застосування.

Крім того, сучасні прилади оснащені не тільки терморегуляторами і захистом, а й дозволяють інтегрувати таку систему обігріву в комплекс «Розумного будинку», що дає можливість точно регулювати, підтримувати і відстежувати температуру в обраних приміщеннях за заздалегідь складеним графіком або дистанційно.

Рекомендації по вибору інфрачервоних обігрівачів

Перед тим як обрати і купити конкретну модель, потрібно чітко визначити, навіщо і де саме буде використовуватися обігрівач. Від цього буде залежати і ціна виконання приладу. Якщо потрібен переносний обігрівач у будинок, то розрахувати потужність можна за стандартною формулою, а саме 1 кВт на 10 м2 приміщення. Але з огляду на те, що це найчастіше додатковий прилад опалення для окремої ділянки, то скоріше за все підійде переносна модель потужністю 1000-1200 Вт, яку можна використовувати і для обігріву відкритого майданчика площею 4-5 м2. Якщо інфрачервоний нагрів буде у вас основним видом опалення, то тут вибирати слід між довгохвильовими і середньохвильовими моделями. Розрахунок робиться окремо, тут важливо врахувати і площу скління, і висоту стель приміщення. Тільки після цього стане зрозуміло, скільки коштує вся система в цілому. 

Питання, що часто виникають про інфрачервоні обігрівачі:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Інфрачервоні обігрівачі?
 • Ціна на Інфрачервоні обігрівачі від 40 до 11 849 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Інфрачервоні обігрівачі?
 • Інфрачервоні обігрівачі Ardesto

  Інфрачервоні обігрівачі Eco

  Інфрачервоні обігрівачі Mast

  Інфрачервоні обігрівачі Neo tools

  Інфрачервоні обігрівачі Tradis Go Camp