В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Рожкові ключі

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Ріжковий гайковий ключ – це інструмент для монтажу/демонтажу гайкового гвинтового кріплення. Складається він з робочої частини у вигляді U-подібного захоплювача, до якої приєднаний важіль. U-подібний захоплювач складається з двох паралельних частин (ріжків) з певною відстанню між ними. Відстань вимірюється в міліметрах або дюймах та є основною характеристикою ріжкового ключа, його номером.

Особливості та різновиди ріжкових ключів

Їх ще називають ключем із відкритим зівом, іноді дворіжковим. Розмір зіва або, іншими словами, захоплення елемента кріплення має U-подібну форму. Приклад зображення ріжкового ключа наведено нижче.

 Ріжковий гайковий ключ.jpg

Головна характеристика, яку потрібно враховувати, перш ніж купити ріжковий ключ – це розмір. Він визначається відстанню між «ріжками», може вимірюватися у міліметрах (метрична система) або у частках дюйма (дюймова система). Цей розмір відповідає відстані між паралельними сторонами шестигранного кріплення: болти, гайки. Інструменти метричної та дюймової систем не співпадають у розмірах. Перед використанням ключа обов'язково переконатися у відповідності  його розмірності з розмірністю кріплення, щоб запобігти «злизуванню» граней кріплення та уникнути можливих травм у процесі роботи.

Відповідно до конструкції існує кілька різновидів ріжкових ключів:

  • односторонні;
  • двосторонні;
  • комбіновані з інших типів, наприклад, з накидними або торцевими.

Односторонні ріжкові ключі в свою чергу поділяються на звичайні та ударні. Ударні гайкові ключі випускаються з ручками, стійкими до ударної дії, зі зменшеною вібрацією. Приклад ударних ріжкових ключів наведено нижче.

Односторонні ріжкові ключі .jpg

Найбільш популярними моделями є двосторонні. У їх конструкції два зіви, розташовані на протилежних краях основи. Розміри робочих головок близькі за значенням і можуть належати до метричної або дюймової систем вимірювання. В окремих випадках на краях основи встановлюються робочі частини різних метричних систем.

Двосторонні ключі.jpg

Особливості ріжкових ключів з тріскачкою

Це досить рідкісні моделі ріжкових ключів. Через свою геометричну форму та технологію роботи з кріпленням виготовити подібний інструмент досить важко. Принцип роботи звичайної тріскачки (храпового механізму) ґрунтується на можливості вільного руху основи (важеля) навколо осі робочої головки тільки в один бік. При повороті важеля у протилежний бік голівка та основа зчіплюються, що дозволяє виконувати роботу (загвинчування чи розгвинчування, залежно від режиму храпового механізму). Це можливо лише за наявності осьової симетрії робочої частини. У ріжкового ключа симетрія голівки відсутня. Тому застосовується механізм розсування рухомих частин ріжків при прикладанні сили в один бік та фіксації розсувних губок при обертанні у зворотний бік. В яку сторону закручувати або викручувати кріплення можна регулювати перевертаючи ріжковий ключ з тріскачкою.

 Ріжковий ключ з тріскачкою.jpg

Що необхідно враховувати, перш ніж купити ріжкові ключі

  1. Ріжкові ключі краще купувати у наборах. Зазвичай набори оснащені зручним футляром із розташуванням інструменту відповідно до розміру. Це дозволить спростити пошук ключа потрібного розміру у будь-якій ситуації.
  2. Ріжковий ключ купити з дюймовими розмірами варто, якщо в цьому є потреба. Основна частина кріплення, що використовується у нас, є метричною.
  3. Ударна модель не буває двосторонньою, оскільки під час сильного удару можна пошкодити другу головку.
  4. Ціна ріжкових ключів із тріскачкою вище, але його можливості виправдовують збільшення витрат при покупці.
  5. Використання інструменту не відповідної системи вимірювань (метрична/дюймова), навіть при дуже близьких розмірах може призвести до псування головки кріплення та робочої частини інструменту або травми користувача.

Купити ріжковий ключ будь-якої конструкції можна в інтернет-магазині Побудуй

Купити ріжковий ключ будь-яких виробників зручно в інтернет-магазині Побудуй. Інтернет-магазин ручних інструментів Побудуй – це великий вибір, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо, який тип ріжкових ключів підійде для виконання необхідних робіт. Телефонуйте, пишіть у on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які запитання.Питання, що часто виникають про рожкові ключі:

  • ❓ Яка вартість товарів з розділу Рожкові ключі?
  • Ціна на Рожкові ключі від 10 до 13 949 грн.