В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Добрива для рослин

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Добрива для рослин – це суміші, що містять органічні або мінеральні речовини, необхідні для росту та розвитку рослин. Деякі добрива потрібні для прискорення росту, інші допомагають збільшити врожай та захистити від хвороб. У цьому розділі можна купити добрива для газонів, теплиць, городів, кімнатних рослин та інших культурних та декоративних рослин на присадибній ділянці.

Добрива для рослин.jpg

Які види добрив для рослин можна купити в магазині Побудуй


Обробка ґрунту та внесення добрив дозволяє покращити умови для росту та плодоношення рослин. Тільки бур'яни ростуть самі і дуже швидко, корисні рослини вимагають догляду та добрив. У нас можна придбати як органічні, так і мінеральні добрива. Доступні різні форми випуску та фасування. У нас можна купити добрива в рідкому та сухому вигляді. У маленьких фасовках для кімнатних рослин, так і великих упаковках від 10 кг і більше.

Розберемося з видами та особливостями різних видів добрив:

 1. Мінеральні – це насамперед азот, фосфор, калій, що застосовуються у різних співвідношеннях та хімічних сполуках. Можна купити добрива лише з одним елементом, але найчастіше продаються складні добрива (суміші). Наприклад, у складі універсальних добрив ці елементи входять у рівних частках. На маркування вказується формула NPK, де N-вміст азоту; P-зміст фосфору; K-вміст калію у відсотках. Для універсальних добрив маркування вмісту виглядатиме як 18-18-18% або 20-20-20%. За нормальних умов зростання та хорошої якості ґрунту можна обійтися внесенням лише універсального добрива.
 2. Азоту потрібно найбільше він дає гарний розвиток листо-стеблової маси і впливає на розмір плодів, але якщо азоту занадто багато страждають смакові якості. Особливо, якщо при надлишку азоту є дефіцит інших елементів.

  Фосфор критично важливий для розвитку кореневої системи. Особливо при вирощуванні розсади. Якщо розсаду пророщують у приміщенні, часто буває, що тепла багато, а сонячного світла мало. Тоді розсада виходить тонка, витягнута та слабка. Щоб цього уникнути, рекомендуємо застосовувати фосфорні добрива. Наприклад, суміш NPK формулою 13-40-13. Тут не так багато азоту та калію, зате 40% фосфору. Це дозволить підживити та стимулювати зростання кореневої системи, а низький вміст азоту не дозволить розсаді надто витягнуть. Посилити дію фосфору можна, якщо додати 2-3 г бурштинової кислоти на 20 г сухого порошку.

  Калій критично необхідний розвитку плодів, окремо його вносять, коли листя і стебла вже досить сформовані і треба щоб рослина пустила всі соки на вирощування плодів чи квітів. Крім того, якщо умови пророщування розсади дуже складні і потрібно зупинити витягування стебел, потрібно купити монофосфат калію. Це добрива зовсім містить азоту, та її формула виглядає як 0-50-33%.

  У всіх магазинах можна придбати калій у з'єднаннях. А саме сірчанокислий – дорожчий, але кращий і не має протипоказань, а також хлористий калій, він дешевший, але багато рослин на зразок огірків погано реагують на хлор.

  Кальцій – кальциніт (нітрат кальцію) застосовується рідше. Тільки якщо ґрунт має високу лужну реакцію. Насамперед кальцій потрібен для хорошого нарощування кореневої маси й підвищення стійкості рослин до хвороб, тому важливо вносити його до того, як почнуть зав'язуватися плоди. Якщо з'явилася вершинна гниль, то вносити кальцинит вже пізно. Але сам собою кальцій потрібен завжди, тому і в період наливу плодів можна проводити підживлення кальцієм.

  Мінеральні добрива.jpg

 3. Органічні добрива мають природне походження і часто містять деяку кількість тих самих сполук азоту та фосфору, що й мінеральні. Але вони містять поживні речовини для рослин які і є ще й живильним середовищем для багатьох мікроорганізмів. Також покращують структуру та якість ґрунту, не менш важливо, що при розпаді органічних речовин виділяється діоксид вуглецю, який необхідний для фотосинтезу. Осіннє внесення перегною дозволяє відновити виснажений ґрунт. На відміну від мінеральних органічні добрива діють повільніше, але можуть мати позитивну дію і через кілька років після внесення. До органічних добрив для рослин відносяться:
  • перегній;
  • компост;
  • пташиний послід;
  • торф;
  • мул (саппорель).

  Також для поліпшення структури ґрунту з подальшим розпадом на поживні речовини можуть використовуватися тирса, солома, подрібнена трава і т.д.

  Органічні добрива.jpg

 4. Бактеріальні підгодживки – містять культури мікроорганізмів, які допомагають перетворювати мінеральні речовини, наприклад, азот у сполуки, які легко засвоюються рослинами.
 5. Мікродобрива містять мікроелементи такі як залізо, марганець, мідь, цинк, молібден, бор і т.д. Усім добре відомий мідний купорос, який використовується для профілактики деяких грибкових хвороб плодових та ягідних культур, але також він використовується як добриво на піщаних та торф'яних ґрунтах, де мідь практично не міститься.

Мідний купорос.jpg

Всі вищезгадані добрива для рослин можна купити у нашому магазині у різних фасуваннях, концентрації. Склад сумішей підбирається так, щоб ідеально підходити різним групам рослин, а саме:

 • для газонів;
 • для рослин горщиків;
 • для кімнатних рослин у тому числі кактусів;
 • для хвойних;
 • добрива для баштанних культур;
 • для декоративно-листяних рослин
 • добрива для бегонії;
 • добрива для гороху.

Як правильно додавати добрива в ґрунт

Добрива можуть всмоктуватися як кореневою системою, так і через листя рослин кожному за способів є суміші добрив і методи внесення.

Головне точність дозувань та концентрації. Зверніть увагу, що вага різних добрив відрізняється при однаковому обсязі. І вимірювати дозування сірниковими коробками, склянками чи ложками не завжди правильно. Звичайно з досвідом можна вгадувати потрібну кількість на око, і знати, що в гранчастому стакані міститься 10 сірникових коробок, але краще купити кухонні ваги.

Не порушуйте концентрацію та спосіб внесення. Якщо написано, що добриво потрібно вносити під корінь, потрібно намагатися, щоб розчин не потрапляв на листя.

Якщо мінеральні добрива мають інструкцію з дозуванням та способом застосування, то для органічних є короткий перелік рекомендацій.

На 10 літрів органічні добрива додаються до такої пропорції:

 • перегній – 8 кг;
 • деревна зола - 5кг;
 • свіжий коров'як – 9 кг;
 • пташиний послід – 5кг;
 • торф – 5кг.

Чому вигідно купити добрива в магазині Побудуй

По-перше, тому що у нас зручно. Крім власне добрив можна купити й інші товари для саду та городу. Наприклад:

 • шланги для поливу, розпилювачі, дощувачі тощо;
 • стрічки та інші компоненти для систем крапельного поливу;
 • професійні тепличні плівки;
 • кокосовий субстрат;
 • торф'яні ґрунтові суміші.

По-друге, у нас відпрацьована система доставки, а деякі суміші, як у фасовках по 50 літрів, так і невеликих, можна забрати самовивозом зі складу в Києві та інших регіональних представництвах.

Якщо є питання щодо вибору або хочете дізнатися, які добрива можна купити у вашому місті, телефонуйте за номером (0800)50-54-52.


Питання, що часто виникають про добрива для рослин:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Добрива для рослин?
 • Ціна на Добрива для рослин від 72 до 3 939 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Добрива для рослин?
 • Добрива для рослин Compo

  Добрива для рослин Substral