В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Насосна станція

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Рано чи пізно ідея поставити насос і автоматизувати водопровід приходить в голову всім власникам приватних будинків, у яких є колодязь. Тут відразу виникають питання, а що для цього потрібно і скільки це коштує, потрібен окремий насос або насосна станція в зборі. І чому ціна насосних станцій так сильно відрізняється. У цій статті ми розберемося, як вибрати побутову насосну станцію для питної води. Будемо розбирати станції оснащені насосами для води безінжекторного типу, вони годяться для свердловин і колодязів глибиною до 10 метрів. Для підйому води з більшої глибини призначені насоси свердловин занурювального типу, поверхневі насоси з ежектором, а також глибинні вібраційні насоси. Останні рекомендуємо купувати, якщо витрата води незначна і сезонна (період поливу).

Насосна станція — особливості та призначення

У всіх побутових станцій, які ви можете зустріти в продажу в Києві та інших містах України, загальний принциповий пристрій (малюнок 1):

 1. Власне самовсмоктувальний насос з електродвигуном: відцентровий (в 70% випадків) або вихровий (30%, що залишилися). Самовсмоктуючий насос може підняти воду максимум з 9 метрів.
 2. Не плутайте показник глибини всмоктування з напором самого насоса. Після себе насосна станція може розвинути тиск до 70-80 метрів (зазвичай 40-50 м, цього вистачає і для будинку, і для поливу городу). Глибина всмоктування означає, що станція може працювати, якщо дзеркало води знаходиться на глибині до 9 метрів нижче рівня самого насоса. Найкраще якщо відстань до води не більше 6 метрів, в такому випадку станція буде працювати більш стабільно і впевнено.

  Якщо насосна станція буде стояти в приямку (кесоні), де висока вологість, краще купити станцію з насосом з нержавіючої сталі. Ціна на них вище в порівнянні з чавунними, але корозійна стійкість і довговічність того варті. Чавунні корпуси краще вибирати, якщо станція буде стояти в будинку в сухому, теплому приміщенні. Чавунний корпус гасить вібрацію, і така станція буде працювати помітно тихіше нержавіючої.

 3. Бак гідроакумулятор (він же мембранний бак). Багатьох бентежить маленький розмір бака в побутових насосних станціях (18-24 літра), насправді завдання бака не назбирати якомога більший обсяг, а забезпечити стабільний потік води з крана без ривків і гідроударів. Пристрій мембранного бака наведено на малюнку 2
 4. Вода знаходиться всередині еластичної гумової мембрани (груші), а між металевими стінками бака і гнучкою мембраною закачано повітря, під тиском вище атмосферного (зазвичай 1,8-2,5 бар). Саме ця повітряна подушка задає натиск, з яким вода буде попадати в труби вашого будинку. Повітря здавлює мембрану зі стабільним зусиллям, і вода надходить у будинок рівномірним потоком зі стабільним тиском.

  Завдання насоса поповнювати кількість води в мембрані. Коли в будинку водою не користуються, станція закачує в бак певну кількість води, при цьому досягає певного рівня тиску і вимикається.

  Вода в трубах знаходиться під робочою напором (він налаштовується за рахунок закачування повітря в бак і виставляється на реле тиску) і якщо ви відкриєте кран на кухні або в душі, звідти відразу піде нормальний потік.

  Тиск води в баку при цьому почне падати, а коли він впаде до нижнього рівня, виставленого на реле тиску (зазвичай 1,2-1,4 бару), то насосна станція вмикається і починає подавати воду в бак. Коли тиск в системі знову досягне номінального значення, тих самих 1,8-2,5 бар, реле відключить двигун станції.

  Цей принцип однаковий для всіх типів побутових станцій з розширювальним баком і реле тиску. Ціна станції більше залежить від якості комплектуючих, додаткових функцій (наприклад, захисту по сухому ходу), потужності і комплектності (чи є окремий пульт управління, манометр і т.д.)

 5. Реле тиску або блок автоматики. Недорогі станції комплектуються тільки електромеханічним реле тиску, яке дозволяє автоматизувати її роботу. Як правило, реле йде вже налаштованим з заводу на середньостатистичні параметри. Так що більшість побутових станцій не вимагають настройки і регулювання і працюють за принципом «включай і працюй». Більш складні моделі також оснащені блоком контролю та захисту:
 • від короткого замикання;
 • перевантаження двигуна;
 • «сухого ходу» - це коли з всмоктуючої сторони, з якої-небудь причини пропала вода.

Окремо встановлений насос без бака і реле тиску не зможе забезпечити стабільне водопостачання в автоматичному режимі.

Ви можете купити готову або зібрати насосну станцію самостійно, якщо купити окремо: бак, реле, високонапірний шланг, а також всі трійники, муфти та перехідники. Саме так збирають станцію автоматичного водопроводу, якщо насос глибинний (а не встановлений прямо на баку станції, див. малюнок 3).

Вибрати й купити насосну станцію — поради експертів

Перше з чим слід визначитися - це глибина, на якій знаходиться вода у вашому колодязі або свердловині. Якщо вода знаходиться нижче 8-9 метрів краще купити комплект обладнання для монтажу станції з глибинним насосом. Якщо вода відносно близько (5-7 метрів) цілком підійде побутова насосна станція з розширювальним баком.

Потужність електродвигуна - це найзрозуміліший параметр, але не варто орієнтуватися тільки на нього, і купувати станцію потужніше (щоб точно вистачило).

Справа в тому, що при однаковій потужності у станції можуть бути різні характеристики по продуктивності (л/хв) і напору (бари або метри). Так вихровий насос дає високий тиск, але меншу продуктивність при тій же потужності, в порівнянні з відцентровим. Це добре для віддалених і сильно розгалужених систем поливу, коли воду потрібно подати на 200-300 метрів від місця установки станції.

Але якщо площі для поливу у вас знаходяться в межах 50-100 метрів, при цьому великий будинок і кілька санвузлів, то краще купити станцію з відцентровим насосом і двигуном потужністю 1-1,2 кВт.

Для середніх розмірів будинку (160-200м2), де живе сім'я з 4-х чоловік достатньо купити насосну станцію, яка буде видавати 1,2-2 м3/год при тиску 20-28 м. Цього достатньо і для кухні, душа, санвузла і для поливу городу. Потужність двигуна при цьому залишиться в межах 0,8-1кВт.

Насосна станція в інтернет-магазині — в чому вигода по ціні

По-перше, ціна технічно складних товарів в інтернет-магазинах завжди нижче в порівнянні з класичними. Якість і гарантія при цьому зберігається.

По-друге, каталог з описом і характеристиками станцій доступні 24 години на добу з будь-якого підключеного по інтернету пристрою.

По-третє, за покупкою не потрібно нікуди їхати, замовлення привезуть прямо до вас додому або на найближче відділення транспортної компанії.

Якщо вам потрібна кваліфікована консультація по вибору і монтажу, телефонуйте. Наші фахівці допоможуть вибрати відповідну модель, приймуть замовлення і узгодять зручний для вас спосіб оплати і доставки.

Питання, що часто виникають про насосна станція:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Насосна станція?
 • Ціна на Насосна станція від 1 717 до 23 188 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Насосна станція?
 • Насосна станція AL-KO

  Насосна станція AquaticaLeo

  Насосна станція Einhell

  Насосна станція Gardena

  Насосна станція HECHT