В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Зенітні ліхтарі

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Зенітний ліхтар – це особливий вид вікна для плоских дахів. Бувають як глухі зенітні вікна (не відчиняються) так і такі, що відчиняються. Зенітні ліхтарі, що відкриваються, в свою чергу часто оснащуються автоматичним приводом і підключаються до систем димовидалення. Через цей розділ нашого магазину можна купити зенітні ліхтарі декількох типів від найвідоміших виробників Velux, Lamilux та інших. Розберемо різновиди та критерії вибору зенітних вікон.

Що таке зенітне вікно і чим воно відрізняється від мансардного

Зенітні ліхтарі – це високотехнологічний продукт, і тут немає звичного поділу на преміум та економ клас за ціною. Звичайно, різниця в ціні на зенітні вікна є, але це не в 2-3 рази.

Зенітні вікна найчастіше можна купити у двох виконаннях:

 • стрічкові з арочним або двосхилим профілем, для освітлення цехів, складів та ін.
 • точкові, прямокутної чи квадратної форми.

Розберемо конструкцію типового зенітного ліхтаря від Velux, див. малюнок нижче.

Конструкція зенітного ліхтаря.jpg

 1. Акриловий купол опуклої форми можна купити в прозорому або матовому виконанні.
 2. Короб із ПВХ з багатокамерним внутрішнім профілем. Зовнішні камери заповнені теплоізолятором. Крім того, окремо можна замовити основу (стакан) для встановлення в покрівельні конструкції. Але можна спорудити конструкцію, що виступає над покрівлею, за місцем установки зенітного ліхтаря.
 3. Рама зі склопакетом має як мінімум два контури ущільнення для герметизації з EPDM каучуку. А також власний контур із пустотілого профілю, де нерухоме повітря працює як утеплювач.
 4. Склопакет – енергозберігаючий, найчастіше однокамерний, але є можливість купити зенітний ліхтар із багатокамерними склопакетами з підвищеними енергозберігаючими властивостями.

Рама і короб зроблені з пластику (ПВХ) і не схильні до дії корозії, цвілі та грибка, а також стійкі до всіх видів атмосферних впливів.

Також до цієї групи товарів входять світлові тунелі, які можуть провести денне світло у приміщення без вікон (коридори, санвузли тощо).

Є моделі світлових тунелів з монтажем у скатну та плоску покрівлю.

Моделі світлових тунелів.jpg

Зенітне вікно значно відрізняється від мансардних вікон, див. фото нижче. Розберемо за пунктами відмінності та подібні риси.

Відмінності зенітного вікна від мансардних .jpg

 1. Зенітний ліхтар встановлюється в плоскі (ухил 0°) та малоухильні (2-8°) покрівлі. Для установки необхідна конструкція (стакан), що виступає. Ця конструкція піднімає зенітне вікно не менше ніж на 300 мм, над рівнем покрівля. Тоді як мансардні вікна призначені для скатних дахів із кутом ухилу від 15 до 60°. Мансардні вікна є частиною покрівлі та виступають над поверхнею основного покрівельного покриття трохи до 10 см.
 2. І зенітні ліхтарі, і мансардні вікна витримують град та інші атмосферні впливи без шкоди для себе. Більш того, мають значний запас міцності, щоб протистояти випадковому падінню інструменту або навіть спробам злому. Зовнішнє скло в обох випадках загартоване і може витримати падіння вантажу вагою 50 кг з висоти не менше 0,5 метра.
 3. Зенітні вікна найчастіше рекомендується купити для промислових та адміністративних будівель, тоді як мансардні в основному встановлюють у дахах індивідуальних будинків.
 4. Окрім світла та вентиляції зенітні ліхтарі дуже часто входять до системи протипожежного захисту. А саме до системи димовидалення промислових та адмінбудівель. Механізм відкривання підключається до електричного або пневматичного приводу, який підключений до системи сигналізації та у разі пожежі відкриває вікна, щоб створити тягу та видалити задимлення. Мансардні вікна в таких системах теж можуть використовуватися, якщо встановлені над сходовими клітками, та в інших місцях, де є можливість і сенс їх встановити, див. приклад на ілюстрації нижче.

Установка над сходовими клітками зенітних ліхтарів.jpg

Як вибрати зенітний ліхтар

Зенітні вікна ще називають світловими куполами і це визначає основне призначення, а саме пропускати достатню кількість денного світла у приміщення. Звідси можна виділити кілька ключових факторів вибору:

 1. Оптичні та теплові – характеристики склопакета. Сюди входить ступінь прозорості захисного купола  та склопакета. Якщо основним критерієм вибору служить освітлення, то важливо розрахувати необхідну площу скління. Це означає вибрати розмір і кількість зенітних вікон, які потрібно купити. Через віконні прорізи в покрівлі надходить на 40-50% більше світла, ніж через фронтонні вікна. Але тут також слід дотримуватися формули 1:10 – на 10 м2 приміщення має бути не менше ніж 1 м2 скління. Для більш точного розрахунку необхідно враховувати і висоту розташування зенітних ліхтарів. Адже часто вони розташовуються на висоті 4-х і більше метрів відносно підлоги приміщення.

 2. Також важливо врахувати сонячний фактор — тобто чи відсікають покриття купола і склопакета тепловий діапазон. Чим менший сонячний фактор, тим менше розігріватиметься приміщення, а це економія на системах кондиціювання. Адже з кожним роком влітку температура б'є рекорди. І Україна поступово переходить із помірної кліматичної зони у зону теплого клімату.

  Рівень освітлення через зенітний ліхтар можна радикально регулювати, якщо вибрати:

  • прозорий купол;

  • матовий купол.

  Також до деяких моделей можна купити шторки з ручним або дистанційним керуванням. Або маркізет для захисту від спеки, яка працює від сонячних батарей.

  Затіняючі шторки.jpg

 3. Шумоізоляція – не менш важливий фактор. Наприклад, якщо ви вирішите купити зенітні ліхтарі Velux, то отримаєте рівень шумоізоляції не менше 31 Дб.
 4. Клас захисту – мається на увазі механічна міцність та стійкість від злому.
 5. Управління відкриванням та кут відкривання. Можна купити зенітні вікна без можливості відкриття, вони найдоступніші за ціною. Є моделі тільки з можливістю ручного відкриття, вони комплектуються подовжувальною штангою довжиною 1,8 метра. Найбільше уваги вимагає вибір зенітних вікон із підключенням до системи димовидалення. Найкраще підходять моделі, обладнані приводом, який в аварійному режимі може піднімати стулку на 0,5 метра над рамою, див. фото нижче.

Зенітні ліхтарі з приводом.jpg

У звичайному режимі експлуатації для провітрювання цей зенітний ліхтар може відкриватися для провітрювання на 15 см. Усі зенітні вікна з автоматичним приводом обладнуються датчиками дощу, які дають сигнал на закривання ліхтаря, коли почнеться дощ. В аварійному режимі сигнал від датчика дощу ігнорується.

Чому вигідно купити зенітний ліхтар у магазині Побудуй

Ми великий інтернет-магазин, і багато товарних груп імпортуємо безпосередньо. А значить ви отримуєте оптимальну ціну і не переплачуєте за довгий ланцюжок посередників. А ціна зенітного ліхтаря і така значна. Також врахуйте, що значна частка позицій йде на замовлення, особливо з автоматичним приводом. Тому замовляти зенітні ліхтарі потрібно заздалегідь, щоб товар приїхав на момент будівельної готовності покрівлі.

Окрім зенітних ліхтарів та мансардних вікон у нас можна купити й інші товари для будівництва та догляду за подвір’ям:

 • утеплювач для скатних та плоских дахів;
 • водостічні системи PROFIL та інших виробників, в нас можна купити пластикові та металеві водостоки з доставкою;
 • покрівельні та гідроізоляційні мембрани нового покоління ПВХ та ТПО, а також класичні рулонні матеріали типу Євроруберойду та подібні.

Якщо виникли якісь питання, за вибором та технічними характеристиками дзвоніть за номером (0800) 50-54-52. Обов'язково допоможемо підібрати оптимальні за ціною та характеристиками моделі.


Питання, що часто виникають про зенітні ліхтарі:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Зенітні ліхтарі?
 • Ціна на Зенітні ліхтарі від 11 680 до 176 750 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Зенітні ліхтарі?
 • Зенітні ліхтарі Velux