В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Лампи паяльні

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Паяльна лампа – це допоміжний інструмент для створення високотемпературного режиму (до 1100˚С або 1300˚С) в робочій зоні, при згорянні палива. Застосовується для розігріву великих поверхонь під час паяння або розігріву замерзлих труб. З її допомогою плавлять припій та розігрівають паяльний (лудильний) молоток. За наявності спеціального пристрою паяльну лампу можна використовувати для приготування їжі в польових умовах. Купити паяльну лампу – це не проблема, більш проблемним є виконання всіх правил безпеки під час її експлуатації. Цей пристрій є не тільки пожежонебезпечним, а й вибухонебезпечним. Неправильне використання може призвести до серйозних нещасних випадків. Якщо придбано паяльну лампу, купити вогнегасник, захисний одяг та окуляри не буде зайвим.

Паяльні лампи.jpg

Які бувають паяльні лампи

Їх умовно можна поділити на дві підгрупи:

 1. На рідкому паливі.
 2. Газові паяльні лампи.

Інструменти на рідкому паливі можуть працювати на бензині, гасі чи спирті. Варто звернути увагу на те, що якщо лампа розрахована на роботу з одним із перерахованих видів палива, то використовувати інше категорично не можна.

Газові паяльні лампи можуть бути спроектовані для роботи від невеликих газових балончиків (мобільні пристрої), можуть приєднуватися до великих балонів за допомогою знижувальних редукторів.

Будова паяльної лампи на рідкому паливі

Принцип побудови пристрою схематично зображений нижче. Він однаковий для будь-якого типу рідкого палива.

Будова паяльної лампи на рідкому паливі.jpg

Основними складовими частинами паяльної лампи є:

 1. Закрита ємність для зберігання робочого запасу палива.
 2. Заливна горловина призначена для заправки лампи паливом, а кришка, що щільно загвинчується, не дозволяє вирватися назовні легкозаймистим парам.
 3. Ручка необхідна для перенесення та утримання інструменту під час роботи.
 4. За допомогою насоса створюється підвищений тиск всередині закритої ємності, необхідний для подачі рідкого палива.
 5. Сифон це трубка, що подає рідке паливо в робочу зону завдяки надмірному тиску.
 6. Голковий кран регулює рівень подачі палива або перекриває його подачу.
 7. Відкрита ємність призначена для палива, що розігріває лампу (випарник) перед початком роботи.
 8. Випарник - це ємність, що нагрівається, всередині якої рідке паливо, випаровуючись, перетворюється на легкозаймисту пару.
 9. Металева трубка з'єднує випарник із форсункою, забезпечуючи подачу парів палива під тиском.
 10. Форсунка створює вузький потік горючої пари з високою швидкістю.
 11. Ежектор сприяє перемішуванню парів палива з киснем повітря в обмеженому об’ємі, створюючи горючу суміш. При горінні суміші на краю ежектора він сильно нагрівається і підтримує високу температуру випарника.

При однаковому принципі роботи спиртові, бензинові та гасові моделі мають ряд істотних відмінностей у конструкторських рішеннях для випарника та ежектора. Використовувати в агрегаті не передбачене паливо небезпечно та категорично заборонено.

Найпоширенішими є бензинові паяльні лампи.

 1. Перевагою використання бензинового інструменту є великий час роботи від однієї заправки та доступність палива.
 2. Недоліки полягають у необхідності використання чистого (без забруднення) бензину та постійному контролі над герметичністю з'єднань.

Паяльна лампа на бензині.jpg

Аналогом гасової паяльної лампи можна вважати примуси, які вже давно вийшли з широкого вживання.

Як правильно працювати з паяльною лампою

Спираючись на схему пристрою, набагато простіше розібратися в принципі дії. Перед початком роботи через заливну горловину у закриту ємність подається паливо. Кришку горловини щільно закривають після заправки. За допомогою насоса збільшують внутрішній тиск у закритій ємності, при цьому голковий кран повинен перекривати подачу палива в робочу зону. Невелика кількість горючого матеріалу (можливо палива) наливають у відкриту ємність та підпалюють. Після достатнього нагрівання випарника, обережно відкриваючи голковий кран, паливо подається до робочої зони (випарник). Тут через високу температуру рідке паливо випаровуючись перетворюється на пару і збільшує тиск у випарнику. Через сполучну трубку пари палива під надмірним тиском прямують до форсунки. Маючи гладкий і тонкий робочий отвір, форсунка створює на виході прямий потік легкозаймистих парів палива. Потік пари, проходячи через ежектор, змішується з затягнутим туди повітрям (киснем) та створює горючу суміш. Цю суміш необхідно підпалити на виході з ежектора. У процесі роботи ежектор нагрівається і віддає частину тепла випарнику, що призводить до більш інтенсивного випаровування палива. Це у свою чергу веде до збільшення швидкості потоку горючої суміші та збільшення температури її горіння. Регулювання потужності потоку (кількості палива, що подається) здійснюється за допомогою гольчастого крана. На витрату палива також впливають надлишковий тиск, створений насосом і, можливо, парами палива, що утворилися при підвищенні температури закритої ємності. Пара, що вирвалася з ємності для зберігання палива, може призвести до загоряння або навіть вибуху. Тому не можна допускати пропускання пари з-під кришки або з насоса.

Як влаштована газова паяльна лампа

Газова паяльна лампа є менш небезпечним обладнанням. Однак, не варто говорити про відсутність небезпеки при застосуванні горючих сумішей та використання ємностей для зберігання газу при підвищеному тиску. Інструмент ще називають газовий пальник. Більшість даної продукції, представленої на ринку, під час роботи використовує стандартизовані газові балончики (картриджі).

Є моделі пальників, які за допомогою редукторів можуть використовувати газ із звичайних газових балонів. І тут мобільність інструменту обмежується можливість переміщення газобалонного устаткування.

Особливих підготовчих операцій це обладнання не вимагає. Відкривається вентиль подачі газу та за допомогою зовнішнього полум'я або п'єзоелектричного елемента підпалюється газово-повітряна суміш. Температура полум'я такого пальника може досягати 1300˚С-1400˚С.

Газова паяльна лампа.jpg

До переваг можна віднести:

 1. простота конструкції;
 2. простота використання;
 3. зменшена небезпека;
 4. висока температура горіння суміші;
 5. можливість роботи при будь-якому куті нахилу.

Відносним недоліком є ​​необхідність використання спеціалізованих ємностей із газом. При використанні стандартних газових балонів виникає додаткове завдання щодо їх переміщення в потрібну точку.

Вибираємо паяльну лампу

На сьогоднішній день технологія виготовлення відпрацьована досконало, що знижує можливість виникнення браку при виробництві у будь-якого виробника. А у номенклатурі додалися газові пальники. Вибір лампи зводиться до кількох пунктів.

 1. Визначитись із дійсною необхідністю в придбанні інструменту. Це апарат з підвищеною небезпекою.
 2. Зробити вибір між газовим та бензиновим пристроєм.
 3. Якщо вибір зупинено на газовій моделі, краще купити паяльну лампу з можливістю використання балонів(картриджів) максимальної ємності.
 4. Наявність додаткових сопел спеціальної форми це плюс до вибору.

Основи безпечної роботи з паяльною лампою

 1. Працювати у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння категорично заборонено.
 2. Поблизу працюючого інструменту не можна перебувати дітям чи тваринам.
 3. Не можна спрямовувати струмінь горючої суміші, запаленої чи ні,  на людей чи тварин.
 4. Не можна працювати поблизу легкозаймистих і вибухонебезпечних речовин.
 5. Бензинову модель можна використовувати поза приміщенням, або в приміщенні, що добре провітрюється. При використанні газової лампи в приміщенні бажано наявність будь-якої вентиляції.
 6. Необхідно стежити за чистотою палива та регулярно прочищати форсунку у паяльної лампи на рідкому паливі.
 7. Не можна створювати надмірний надлишковий тиск у резервуарі бензинового інструменту. Кількість ходів поршня насоса зазвичай вказується в інструкції.
 8. При великій перерві у використанні бензинової моделі паливо з ємності необхідно видалити.

Купити як бензинові, так і газові паяльні лампи можна в інтернет-магазині Побудуй

Замовляйте паяльні лампи будь-яких виробників в інтернет-магазині "Побудуй". Інтернет-магазин Побудуй – це великий вибір, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо, яку паяльну лампу треба купити для виконання тих чи інших робіт. Телефонуйте, пишіть у on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які запитання.


Питання, що часто виникають про лампи паяльні:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Лампи паяльні?
 • Ціна на Лампи паяльні від 99 до 2 400 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Лампи паяльні?
 • Лампи паяльні Intertool

  Лампи паяльні Kemper

  Лампи паяльні MasterTool

  Лампи паяльні Sigma

  Лампи паяльні Specialist+