В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Система опалення - це котел, радіатори, труби, теплонакопичувачі і теплообмінники, бойлери та сполучна і запірна арматура. Добре налаштоване опалення будинку непомітне і сприймається як належне. Але тільки якщо всі компоненти якісні, встановлені і підключені правильно і включені вчасно. Тому критично важливі навіть дрібні деталі, якщо серед зими почне текти обжимний фітінг або прогорить колосник твердопаливного котла приємного буде мало. Розберемося як влаштовано опалення і чому саме ці комплектуючі для опалення ми пропонуємо купити в магазині Побудуй.

Система опалення.jpg

Як влаштована система опалення будинку квартири або офісу

Розберемо систему водяного опалення. де гаряча вода циркулює по трубах і радіаторів поступово віддаючи тепло в житлових і робочих приміщеннях. Електричні підлоги або інфрачервоні обігрівачі працюють трохи за іншими принципами. На них зупинимося окремо, коли будемо порівнювати переваги і недоліки різних підходів до обігріву приміщень.

Отже, типова водяна система опалення складається з:

 1. Джерело тепла. Це котел або теплообмінник (якщо мова йде про підключення до центральної міської тепломагістралі). В котлі відбувається виділення тепла від згоряння палива (дрова, вугілля, газ). У електрокотів тепло виділяється від роботи електричних нагрівальних елементів.

 2. Твердопаливні котли (на дровах, паливних пелетах) з ростом цін на газ, набирають все більшої популярності. З їх застосуванням є свої нюанси, наприклад, вкрай бажаним є джерело безперебійного живлення для циркуляційного насоса. Якщо пропаде електрика, то зупиниться насос і циркуляція теплоносія. А дрова в котлі не згаснуть миттєво, і вода може закипіти, в кращому випадку зірве запобіжний клапан, в гіршому може розірвати водяну сорочку котла. Таке трапляється вкрай рідко, але враховувати при монтажі системи опалення потрібно.

  Теплоносієм в таких системах є пом'якшена (очищена від мінеральних домішок) вода. Нагріта в котлі вода циркулює по замкнутому контуру. Поступово охолоджується віддає тепло через радіатори (опалювальні батареї), і повертається назад в котел.

 3. Радіатори опалення і терморегулятори. Не менш важливий елемент системи опалення будинку. Радіатори вони ж батареї опалення бувають:

  • панельні сталеві, швидко нагріваються, швидко віддають тепло, єдиний недолік не можна застосовувати в висотних будинках, де скачки тиску і гідроудари можуть перевищувати тиск в 10 бар, але для приватних будинків ідеальні через співвідношення ціни, якості та зовнішнього вигляду (саме такі радіатори можна купити в магазині Побудуй);

  • біметалічні (сталь, алюміній) саме такі зараз ставлять в нових багатоквартирних будинках, у них хороший зовнішній вигляд і висока тепловіддача, а й ціна вища;

  • чавунні - відомі ще з часів СРСР, не так уже й рідко використовують до сих пір, так як за рахунок маси накопичують тепло і повільно його віддають.

 4. Труби обтискні фітинги, трійники, крани. На заміну сталевих труб в опалювальні системи прийшов пластик. Для водопроводу і опалення використовуються:

  • металопластикові труби - з'єднуються механічно під прес-фітинги - це просто, дешево, але є ризик протікання через кілька років, тому не можна ховати місця з'єднань під оздоблення;

  • поліпропіленові труби під пайку - це дорожче, складніше в монтажі, але набагато надійніше і довговічніше.

 5. Циркуляційні насоси. Це особливий вид насосів з мокрим ротором. Це означає, що двигун і робоче колесо «купаються» в рідині, що перекачується. Як правило циркуляційний насос має три обмотки і три швидкості роботи, які можна перемикати, щоб домогтися оптимальної роботи системи опалення. Працюють вони абсолютно безшумно не вимагають ремонту і обслуговування. Працюють довго, не менше 7-10 років, якщо виходять з ладу не ремонтуються, просто змінюють на новий.

 6. Гаряче водопостачання бойлери, рушникосушарки. Ці пристрої теж відносяться до групи: все для опалення. Наприклад, ввімкнена рушникосушка у ванній працює як опалення і може помітно підняти температуру. Що особливо важливо в міжсезоння. Правда більшою популярністю користуються електричні рушникосушки, там не потрібні труби, джерела гарячої води круглий рік і т.д. Побутові водонагрівачі (бойлери) теж часто мають комбіноване живлення. Нагрівати в них воду може електричний ТЕН (влітку і в міжсезоння) і змійовик з гарячою водою від опалювальної системи (взимку).

Переваги різних систем опалення

Коротко пройдемося по перевагах та недоліках і особливостей кожної опалювальної системи.

Твердопаливний котел

Головними перевагами є:

 1. Автономність, може не бути газової труби, і навіть електрики, а твердопаливний котел може працювати. У термосифонних системах водяного опалення навіть циркуляційний насос необов'язковий, вони працюють за рахунок правильного ухилу і великого діаметра труб, а також різниці в щільності гарячої та холодної води.

 2. Всеїдність. Якщо у вас не пелетний автоматичний котел, паливом для звичайного котла можуть бути, дрова, тріски, тонкі гілки, макулатура і т.д.

 3. І головне опалювальний сезон на дровах обійдеться набагато дешевше ніж на газу.

Твердопаливний котел.jpg

Газовий котел

Не дивлячись на зростання цін на газ, залишається найзручнішим  і комфортним у використанні.

 1. Газові котли маленькі, чисті, можуть стояти в житловому приміщенні.

 2. Не потрібні димоходи, немає сажі, золи, не потрібні приміщення для зберігання дров.

 3. Дуже швидко включається і нагріває воду. Двоконтурні котли також дають гарячу воду.

 4. Надійні і безпечні - автоматика газового котла перекриє подачу газу якщо згасне полум'я або температура в сорочці котла перевищить граничні значення.

До недоліків можна віднести високу вартість газу.

Газовий котел.jpg

Електричний котел

Майже такий же зручний як газовий, теж компактний і чистий. Але під нього потрібний окремий кабельний ввід і достатня потужність мережі живлення. А в приватному секторі і невеликих селищах з цим якраз проблеми. Мережі перевантажені і нерідко трапляються відключення

Електричний котел.jpg

Електричне опалення - теплі підлоги, електрообігрівачі, конвектори, інфрачервоні випромінювачі.

Це прекрасні і економічні варіанти точкового опалення, де немає сенсу гріти повітря у величезних приміщеннях. Інфрачервоний випромінювач дозволить створити п'ятачок тепла там, де є люди. Але для їх роботи також потрібна потужна справна проводка. Але якщо опалювати так житлові приміщення цілодобово вийде дуже дорого, тим більше багато електронагрівачів пересушують повітря.

Що і для яких систем опалення можна купити в Нашій Стройкці за найкращими цінами в Києві

Навіть якщо якихось компонентів і пристроїв немає в цьому розділі, все для опалення можна зібрати з інших розділів. Наприклад, у нас можна купити з'єднувальні фітинги труби і насоси. Щоб не шукати і не плутатися в брендах і характеристиках просто сформулюйте завдання, і наші менеджери підберуть необхідні комплектуючі для опалення.

 1. Твердопаливні котли, як «всеїдні», так і спеціалізовані пелетні і котли тривалого горіння.

 2. Газові котли, автоматичні, конденсаційні і звичайні.

 3. Електричні котли.

 4. Радіатори опалення. Панельні сталеві радіатори від двох брендів:

  • радіатори PURMO - лідер ринку, прекрасна тепловіддача, безліч виконань по висоті і підключенню і т.д.

  • радіатори COMRAD - недорогі і надійні з меншим модельним рядом, але цілком достатнім для опалювальної системи великого приватного будинку.

 5. Проточні водонагрівачі, компактні пристрої для кухонних мийок та умивальників.

 6. Бойлери. Електричні і комбіновані. Як вертикальної, так і горизонтальної установки. Є прямокутні і витягнуті (Slim) виконання для установки в обмежений простір.

 7. Електрообігрівачі. Класичні конвектори, тепловентилятори, інфрачервоні обігрівачі тощо

Чому вигідно купити все для опалення в інтернет-магазині Побудуй

По-перше, ми можемо зібрати і доставити повний перелік комплектуючих для опалення, під будь-яку систему: водяну, еклектичну, під газовий чи твердопаливний котел.

По-друге, дуже часто на твердопаливні котли (а вони великі і важкі) у нас діє доставка за наш рахунок. Це вигідно адже не у всіх регіонах доступний хороший вибір котлів і комплектуючих до них. А наймати машину і везти котел з трубами навіть в межах одного міста задоволення недешеве.

По-третє, радіатори опалення і терморегулятори можна забрати самовивозом з регіональних складів. А вони є в кожному обласному центрі України. Також можемо організувати і доставку з найближчого складу щоб заощадити на транспортуванні.

Якщо потрібна консультація щодо характеристик котлів або інших комплектуючих для опалення або хочете дізнатися терміни доставки чи можливі форми оплати, телефонуйте за номером (0800) 50-54-52