В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Вентиляція для кухні, квартири чи будинку – це не просто витяжка над плитою або закритий пластиковою решіткою отвір у стіні. Це цілий комплекс інженерного обладнання повітроводів, вентиляторів та навіть рекуператорів. Хороша вентиляція – це завжди нормальна вологість, відсутність сторонніх запахів, плісняви, а також легкість та гарне самопочуття. Розберемося як влаштована сучасна вентиляція і що необхідно для нормальної роботи.

ентиляція

Вентиляція припливно-витяжна та природна – різновиди та особливості

Загалом завдання якісної вентиляції:

 1. Видалення зайвої вологи.
 2. Видалення запахів.
 3. Повітрообмін регулювання рівня кисню та вуглекислого газу.
 4. Видалення пар та виділень – це не тільки кухня, а й феноли з меблів і т.д.
 5. Найбільш можливе збереження тепла – найкраще справляються системи з рекуперацією.

Вентиляція може бути природною, тобто свіже повітря надходить у приміщення за рахунок конвекції та видаляється теж. Для цього потрібні канали для надходження та умови для створення природної тяги за рахунок перепаду температур або перепаду висоти. Найчастіша помилка в розумінні, що таке природна вентиляція – це відсутність будь-якої вентиляції. Адже навіщо вона в приватному будинку, адже раніше ніхто цим не займався і все було нормально. Але не варто плутати сучасні матеріали та технології з тими, що були 30-50 років тому. Вікна та двері були дерев'яними, у будинку була дров'яна піч або плита, яка сама по собі створює тягу і це вже непоганий об'єм вентиляції повітря, яке втратили сучасні будинки.

Та й санвузлів усередині будинку на той час майже не було. Кухня влітку переїжджала в літню кухню. Між дверима та одвірком були щілини, хай і не дуже помітні, але були. Та й двері відчинялися/зачинялися досить часто, то за дровами, то білизна на просушування і т.д. Повітря через ці щілини надходило досить, і виходило також, разом із теплом. Але на опаленні на той час ніхто не заощаджував, особливо якщо було пічне опалення. Зараз же в будинках герметичні металопластикові вікна, і такі ж двері з еластичною вкладкою по периметру. А якщо стіни утеплені зовні пінопластом, то виходить ефект термоса. Усередині кухня, ванна кімната та туалет, багато вологи, тепла та конденсату на вікнах та в кутах. Тому вентиляційні колодязі з виходами на дах стали необхідністю.

Вентиляція для санвузлів

Примусова або припливно-витяжна вентиляція відрізняється тим, що свіже повітря нагнітається вентилятором, а відпрацьоване видаляється витяжним. У приватних будинках найчастіше є тільки витяжна система, приплив забезпечується природним шляхом за рахунок неповної герметичності дверних і віконних отворів і наскрізних вентиляційних отворів для припливу повітря через стіни. Без таких вентиляційних отворів заборонено користуватися газовим обладнанням (плитою або котлом), тому їх роблять навіть у будинках старої споруди. Для припливно-витяжної вентиляції не потрібна така висота та пропускна здатність повітроводів, як для природної. А також можна монтувати досить протяжні горизонтальні ділянки повітроводів. Самі витяжні або припливно-витяжні установки найчастіше розміщуються на горищі.

Примусова вентиляція

Вентиляція у приватному будинку

Розберемо докладніше як працює вентиляція у приватному будинку та які бувають помилки при її монтажі. По суті потрібно, щоб свіже повітря витіснило відпрацьований, розберемося за рахунок чого можуть рухатися повітряні маси:

 1. Різниця тисків усередині та зовні. Або за рахунок перепаду висоти між забором повітря та виходом вентиляційної шахти на даху. Наскрізне провітрювання у літній період – це саме випадок вентиляції за рахунок різниці тисків.
 2. Механічне нагнітання та відтік. Це випадок витяжної чи припливно-витяжної вентиляції. Вона практично зупиняється у разі вимкнення вентиляційної установки.
 3. Гравітаційні сили перемішують повітряні маси із різною температурою. Холодне повітря має велику густину і опускається вниз під дією гравітації. Природна вентиляція в будинку в зимовий період майже повністю забезпечується гравітацією, точніше за рахунок різниці у щільності теплого та холодного повітря.

Устаткування для природної вентиляції у приватному будинку

Таку систему вибирають частіше, ніж примусову, тому що вона не вимагає особливого догляду, не вимагає електроживлення і практично безшумна. Хоча у чистому вигляді природна вентиляція практично не зустрічається. Адже в будинку обов'язково є кухня і витяжка над плитою. Так, досить часто кухонна витяжка незалежна і має свій вихід на вулицю, але нерідко також вона поєднана з вентиляційним каналом. Тільки потрібно встановлювати клапан з заслінками щоб не було ефекту зворотної тяги і повітря від плити не поширювалося на всі кімнати.

Але повернемося до того, як зробити природну вентиляцію в будинку. З обладнання для цього знадобляться:

 1. Повітропроводи, точніше, витяжні канали потрібно розміщувати в безпосередній близькості до приміщень з нестабільною температурою і вологістю. Це кухні, душові, ванні кімнати. Причому горизонтальні частини повітроводів мають бути мінімальної довжини. В ідеалы канал повітроводу повинен виходити безпосередньо на кухню або ванну. Витяжні канали можуть являти собою цегляні колодязі, які виходять на дах будівлі. Найчастіше всередину колодязя міститься кілька жорстких труб для відведення повітря з кількох приміщень. Наприклад, якщо санвузол та кухня розташовані близько, то витяжні канали від цих приміщень можуть йти паралельно в одному цегляному колодязі. Існують також спеціальні будівельні блоки для вентиляційних каналів, розділені на дві чи три незалежні секції. Тоді необхідність закладати труби як окремі повітроводи для вентиляції.
 2. Блоки для вентиляційних каналів

  Об'єднувати вентиляцію з окремих приміщень, наприклад, кухні та ванної кімнати допускається, але не рекомендується. Дуже важко уникнути перетікання повітря між приміщеннями. Також популярні гнучкі повітроводи, які йдуть горищем і виходять через вентиляційні вікна або дефлектори. Це найпопулярніший вид повітроводів для вентиляції, вони бувають як утеплені, так і тонкостінні без утеплення.

  Гнучкі воздуховоди

 3. Виходи на дах звичайні чи оснащені турбодефлекторами. Якщо не йдеться про цегляну криницю, то використовуються спеціальні елементи для герметичного проходу вентиляційного каналу через дах. Виглядають такі виходи, як грибки на даху. Особливим різновидом є вентиляційні виходи із турбодефлекторами. Це сферичні або циліндричні вентилятори, що обертаються від вітру і тим самим створюють розрідження всередині вентиляційної системи. Отже перепад тисків збільшується.

  Вентиляційні виходи с турбодефлекторами.

 4. Повітрозабірні решітки для внутрішніх приміщень виконують як декоративне, так і функціональне завдання. Вони можуть бути фільтри, жалюзі і зворотні клапани.
 5. Переточні грати для циркуляції повітря з одного приміщення до іншого. В принципі не обов'язкові, якщо під внутрішніми дверима є щілини близько 1,5 см.
 6. Припливні канали для свіжого повітря. Найефективніші стінові канали. Але бувають канали припливу і для металопластикових вікон.

  приточні канали для металопластикових вікон

Устаткування для припливно-витяжної вентиляції у приватному будинку

Примусова вентиляція може бути як просто механічною, так і з рекуперацією – це коли при видаленні відпрацьованого повітря з нього відбирається частина тепла на підігрів припливного повітряного потоку. Рекуперація дозволяє помітно заощадити на опаленні.

Приточно-витяжна вентиляція в приватному будинку

Склад вентиляції припливно-витяжний трохи відрізняється:

 1. Повітропроводи, тільки в цьому випадку досить значну частину займають горизонтальні повітроводи, які можуть йти в застільному просторі або як самостійний.
 2. Канальні вентилятори. Іноді встановлюються як додаткове обладнання, якщо повітропровід занадто довгий. Але в деяких випадках використовують як самостійні елементи примусової вентиляції.
 3. Вентиляційні установки. Фільтрує та підігріває повітря (якщо система з рекуперацією).
 4. Вихідні та вхідні клапани для притоку свіжого повітря та викиду відпрацьованого.

Вентиляція у квартирі

Тут все набагато простіше вентиляція закладена в проект будівлі і має виходи у вигляді вентиляційних решіток в санвузлах і кухнях. Але й тут використовується додаткове обладнання:

 1. Вентиляція для кухні. Насамперед це витяжка над плитою. Вона повинна мати свій вихід, але допускається підключення до каналу природної вентиляції. Тому що іноді розрідження, створене кухонною витяжкою, призводить до того, що витяжний канал природної вентиляції починає працювати як приплив і через нього в кухню надходить холодне повітря з вулиці. Правда підключати витяжку до природної вентиляції потрібно правильно:
  • потрібно встановити трійник із зворотним клапаном щоб витяжка не перекривала собою весь канал витяжної вентиляції, коли витяжка не працює клапан відкритий і працює природна вентиляція, коли витяжка працює клапан закритий, щоб потік від вентилятора не гнав пару і запахи назад у квартиру;
  • не можна зменшувати діаметр повітроводів від витяжки, інакше буде сильний шум та зниження ефективності.
 2. Витяжні вентилятори для ванної та туалету.
 3. Провітрювачі на вікна, рідше за стінні припливні клапани з рекуперацією.

Які види вентиляції можна купити у нашому інтернет-магазині

В нас можна купити матеріаліи та обладнання для вентиляційних систем:

 1. Витяжні вентилятори для санвузлів та кухонь. Легко вбудовуються найчастіше підключаються до вимикача світла у санвузлі. Їх часто питають, як побутові вентилятори для квартири.
 2. Канальні вентилятори – встановлюються всередині круглих повітроводів. Можуть працювати як на притоку, так і на витяжку. Бувають різних габаритів та призначень. І для застосування в приватних будинках у пластикових повітроводах, і для промисловості з розмахом вентилятора більше метра.
 3. Реверсивні вентилятори можуть перемикатися з витяжного режиму в припливний і назад.
 4. Герметичні висновки повітроводів на дах – для різних типів покрівельних матеріалів від металочерепиці до бітумної. Міцні та стійкі до дії ультрафіолету. Замінюють цегляні колодязі із виходами вентиляції на дах.
 5. Провітрювачі вони припливні клапана. Можна придбати як віконні провітрювачі, так і стінові.
 6. Промислові вентилятори як витяжні, і припливні.
 7. Вентиляційні установки, як побутові, і промислові.
 8. Рекуператори – у найпростішому варіанті повторюють форму припливних клапанів. Тільки через них свіже повітря надходить у приміщення та віддаляється відпрацьоване. Усередині рекуператора потоки проходять назустріч один одному розділені стінами теплообмінника. В результаті повітря, що надходить з вулиці, трохи підігрівається.

Якщо потрібна допомога у проектуванні або консультація для вибору вентиляційного обладнання, дзвоніть за номером (0800)50-54-52.