В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Болгарки

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Болгарка (кутова шліфмашина) - це ручний електроінструмент для роботи з металом, каменем, мармуром, бетоном, цеглою та іншими твердими матеріалами. Основне призначення - шліфування і зачистка поверхонь, різання матеріалів. Рідше її використовують для очищення дерев'яних поверхонь за допомогою спеціальних щіток. Насадками для болгарок є армовані абразивні диски різної товщини, шліфувальні диски, металеві або нейлонові кругові щітки. Необхідно враховувати, що болгарки є джерелом підвищеної небезпеки. Неприпустима робота з ними без дотримання правил техніки безпеки, ігноруючи індивідуальні засоби захисту.

Болгарка в роботі.jpg

Конструктивні особливості болгарки

Як і будь-який механізований інструмент, болгарка має кілька основних вузлів:

 1. Силова установка.
 2. Редуктор.
 3. Корпус.
 4. Система управління.
 5. Система захисту.
 6. Механізм кріплення оснащення.

Основним в даному переліку є силова установка. Від неї залежить конструкція всіх інших вузлів. Існує кілька, типів силових установок для болгарок (кутових шліфувальних машин), які принципово відрізняються одна від одної:

 1. Двигун внутрішнього згоряння.

 2. Пневматичний двигун.

 3. Електродвигун.

При використанні інструменту з двигуном внутрішнього згоряння, осі обертання колінчастого вала двигуна і інструментальної насадки (диска) паралельні, що призводить до конструктивних відмінностей редукторів, які використовуються. Болгарки даного типу більш потужні, мобільні і, практично, не обмежені в тривалості використання. Основним недоліком такого інструменту є підвищений шум і задимлення місця проведення робіт.

Пневматичні болгарки працюють за допомогою стисненого повітря і є одними з найпотужніших і екологічно чистих пристроїв. Недоліком, що перешкоджає їх широкому поширенню, є необхідність використання додаткової системи нагнітання повітря. Системи подачі стисненого повітря можуть бути, як стаціонарними (трубопроводи), так і мобільними (компресор). Завдяки цій особливості пневматичні болгарки позиціонуються як професійний інструмент.

Пневматичні болгарки.jpg

Електричні болгарки є найпоширенішими на ринку, не дивлячись на значно знижену потужність. Джерелом механічної енергії є електродвигун, що перетворює в неї енергію електрики. Розвиток систем електроживлення на основі акумуляторних батарей роблять електричні болгарки найкращими автономними пристроями даного класу. З моторизованим інструментом вони не можуть змагатися тільки в потужності.

Редуктор забезпечує передачу обертального моменту від силової установки до осі, на якій кріпиться робоча насадка. У моторизованих болгарках редуктор змінює кількість обертів робочого вала по відношенню до колінчастого валу двигуна, не змінюючи орієнтацію осі обертання.

Редуктор болгарки.jpg

У пневматичних і електричних болгарках разом з оборотами змінюється і кут осі обертання насадок щодо ротора двигуна. Обертання «повертається» на 90˚.

Корпус болгарок виготовляється з міцного і термостійкого пластика і забезпечує захист механізмів від забруднення, а, також, захищає людину від зіткнення з рухомими і електричними частинами всередині інструменту.

Система управління, розташована на корпусі, спрощує процес роботи і забезпечує простоту управління робочими параметрами болгарки. Набір можливостей управління значно змінюється в залежності від виробника і моделі інструменту. На цю систему необхідно звернути особливу увагу при виборі інструменту.

Система захисту і механізм кріплення оснащення об'єднані в один вузол. Забезпечують первинний захист людини, що працює, від частинок, що відділяються від оброблюваної поверхні і від частинок робочих дисків, в разі їх руйнування. Первинна система захисту не виключає використання індивідуальних засобів захисту. Даний вузол перешкоджає встановленню дискового інструментарію з діаметром більшим, ніж дозволено. Експлуатація інструменту з пошкодженим захисним механізмом, або при його відсутності категорично заборонена.

Характеристики кутових шліфувальних машин

Болгарки, умовно, можна розділити на 3 класи:

 1. Побутові.

 2. Напівпрофесійні.

 3. Професійні.

Назва «побутові» не повинна вводити в оману. Болгарки будь-якого класу є інструментом підвищеної небезпеки. Виконання всіх вимог техніки безпеки та використання засобів індивідуального захисту є обов'язковим при роботі з пристроями даного типу. Основною ознакою, що розділяє ці пристрої на три вищеназваних класи можна назвати потужність інструменту. Слід зазначити, що моторизовані і пневматичні болгарки автоматично відносяться до класу професійних. Це пов'язано з їх високою потужністю і необхідністю використання додаткового обладнання (для пневматичного інструменту). Потужність болгарок, в залежності від класу, може коливатися від 500 Вт до 3 кВт. Відповідно, мінімальне значення потужності відповідає інструменту «побутового» класу, висока потужність притаманна професійному інструменту.

З потужністю, безпосередньо, пов'язаний максимальний розмір диска (дискової оснащення), що використовується в інструменті. Розміри дисків мають кілька стандартизованих значень:

 • 115 мм;

 • 125 мм;

 • 150 мм;

 • 180 мм;

 • 230 мм.

Розмір дисків.jpg

Чим вище потужність болгарки, тим більшого діаметру диск може бути використаний при роботі. Використання диска меншого діаметру, ніж максимально можливий, дозволено. Однак слід враховувати, що при зменшенні діаметра оснастки зменшується лінійна швидкість робочого краю диска.

Від діаметра оснащення безпосередньо залежить глибина пропила, при використанні відрізного диска або аналогічної насадки. У таблиці, наведеній нижче, зазначено приблизну відповідність між діаметром диска і максимальним пропилом, зробленим з його допомогою:

Діаметр диска, мм

Глибина пропилу, мм

115

25

125

35

150

50

180

60

230

70


Дуже важливою характеристикою болгарки є швидкість обертання робочого валу (диска). Чим більше потужність інструменту, тим нижче частота обертання насадки. Таким чином досягається деяке вирівнювання максимальної лінійної швидкості краю робочого диска (щітки та ін.) у інструментів різного класу. Це вирівнювання забезпечує однакові граничні умови обробки поверхонь пристроями різної потужності. Відрізняється лише глибина пропила і площа, що обробляється за один «прохід» болгарки. Для професійних пристроїв (максимальний діаметр диска 150-230 мм) максимальна частота обертання знаходиться в межах 7-9 тисяч обертів за хвилину. Для самих маленьких ( «побутових») болгарок (діаметр диска 115-125 мм) даний параметр може досягати 12000 обертів за хвилину і більше.

Характеристикою, що впливає на продуктивність робіт і зручність використання інструменту, є його вага. Чим більше потужність пристрою, тим він важче. Найважчими апаратами є кутові шліфувальні машини з двигуном внутрішнього згоряння. Найлегші - це пневматичні болгарки. Мережеві електричні болгарки, однозначно, легше акумуляторних, при рівності інших характеристик. Однак, іноді, автономність інструменту набагато важливіше інших його характеристик.

Вибираємо ручну кутову шліфувальну машину

Перед вибором болгарки необхідно визначитися з переліком робіт, які будуть виконуватися з її допомогою. Після цього потрібно отримати уявлення про додаткові умови, які забезпечують проведення робіт. Наприклад, робота в або поза приміщенням, наявність електромережі, можливість використання стисненого повітря та ін.

 1. Не купуйте контрафактний інструмент. Болгарка є джерелом підвищеної небезпеки.

 2. Використання моторизованої болгарки припустимо тільки поза приміщеннями. Застосування подібних пристроїв виправдано при необхідності проведення робіт потужним автономним інструментом. У більшості випадків інструментальною насадкою подібного апарату є відрізні круги різного призначення.

 3. Пневматичний інструмент застосовується стаціонарно, в місцях з можливість підключення до повітропроводу високого тиску. При використанні повітряного компресора застосування пневматичної болгарки умовно вважається автономним.

 4. Збільшення потужності електричної болгарки призводить до збільшення її ваги і до збільшення максимального діаметра дисків, що використовуються. Купувати інструмент з найбільшим розміром диска варто в тому випадку, якщо це виправдано глибиною опрацювання матеріалу.

 5. Купити акумуляторну болгарку - в більшості випадків це найкращий вибір. В цьому випадку необхідно оцінити фактор збільшення ваги інструменту в співвідношенні зі зменшенням потужності. Придбання додаткового акумулятора, не дивлячись на комплектацію інструменту, дозволить збільшити час неперервної роботи.

 6. Дуже рекомендується купити болгарку з системою плавного пуску. Це зменшить ймовірність отримання травм при включенні інструменту. Швидкий розгін диска при включенні призводить до «смикання» болгарки під час включення.

 7. Для забезпечення рівномірності обробки поверхонь рекомендується купувати болгарки з системою стабілізації обертів. При збільшенні зусилля, що прикладається до інструменту, або при зануренні в оброблюваний матеріал обертання диска сповільнюється. Це призводить до неоднорідності обробки різних ділянок матеріалу. Стабілізація обертів дозволяє мінімізувати прояв даного ефекту.

 8. При можливому заклинюванні диска в робочому матеріалі система гальмування дозволить уникнути «віддачі» інструменту.

 9. Захист від перевантаження не дозволить нагрітися електродвигуну вище норми і продовжить його ресурс.

 10. Система запобігання випадкового включення зможе запобігти можливим травмам, пов'язаним з мимовільним включенням пристрою.

 11. Можливість регулювання обертів (ступінчаста або плавна) дозволяє керувати процесом обробки матеріалу.

На що варто звернути увагу при роботі з болгарками

 1. Алкоголь і робота несумісні. Заборонено брати в руки який-небудь інструмент в стані алкогольного сп'яніння.

 2. При роботі з болгаркою необхідно запобігти присутності дітей, тварин і людей без засобів індивідуального захисту в районі проведення робіт.

 3. Категорично неприпустимо використання дискових пилок в болгарках.

 4. Під час заміни диска або насадки болгарка обов'язково повинна бути відключена від мережі.

Купити болгарку в інтернет-магазині Побудуй

Замовляйте болгарки будь-якого типу в інтернет-магазині Побудуй. Інтернет-магазин Побудуй - це великий вибір, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо, яка болгарка підійде Вам для виконання запланованих робіт. Телефонуйте, пишіть в on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які питання.Питання, що часто виникають про болгарки:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Болгарки?
 • Ціна на Болгарки від 540 до 38 010 грн.