В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0
Хто не тягав воду відрами в сезон поливу спекотним літом, тому не зрозуміти цінності автономного водопостачання. Не говорячи вже про таку звичну для цивілізації річ як каналізації в будинку. Що особливо актуально взимку, і не тільки в селах, багато районів передмістя не мають центрального водопостачання та каналізації. Якщо питання влаштування системи незалежного водопостачання і каналізації для вас актуальне, то ви зайшли за вірною адресою.

Система водопостачання і каналізація - з чого потрібно починати?

Інженери скажуть: з проекту. І запропонують намалювати вам його за скромну (або не дуже) винагороду. Напевно, в чомусь вони мають рацію, але розуміти, звідки систему водопостачання можна взяти, як її в будинок завести і як відвести, потрібно знати кожному господарю. Щоб потім не в міру хитрий сусід або виконавець запропонував заощадити і зробити все на око (“та я сто раз таке робив!”), вам не було нестерпно боляче за безцільно витрачені гроші, час і сили, тим паче, що система водопостачання у вас так і не з’явилася.

Отже, звідки можна взяти воду? Переваги і недоліки кожного джерела водопостачання:

Колодязь (5-18м)

 1. Переваги: можна використовувати існуючий (поставити вібраційний насос і вперед). До того ж - це недорого, просто, легко в обслуговуванні, якщо насос з якоїсь причини вийшов зі строю, воду можна дістати вручну.
 2. Недоліки: води мало (при інтенсивному викачуванні швидко осушується), багато домішок (глини, піску), потрібно періодично очищати від піску та мулу, а біля міст багато забруднень техногенного походження.

Свердловина до піщаного водоносного горизонту (від 15 до 30м)

 1. Переваги: ​​вода чистіша (хоча буває пісок і мінеральні домішки), водоносний шар багатший, води більше. Не потрібні документи на дозвіл. Легко знайти виконавців з технікою. Буріння свердловини займає півдня. Ціна свердловини обсадною трубою діаметром 300мм, обійдеться дешевше колодязя з метровими бетонними кільцями глибиною більше 12 метрів. Свердловинні насоси, труби і автоматика поширені та доступні за ціною. Оптимальний варіант для приватних будинків.
 2. Недоліки: води у піщаному горизонті в конкретній місцевості може не бути (потрібно дізнатися дані геології і залягання водоносних шарів для цієї місцевості). У посушливий сезон та взимку дебіт свердловини (швидкість наповнення водою) буде падати. Свердловину потрібно постійно використовувати, інакше занесе піском і мулом. Якщо погружний насос вийде з ладу - води не буде зовсім, тому потрібно мати запасний.

Артезіанська свердловина

 1. Переваги: ​​вода відфільтрована осадовими породами і тисячоліттями зберігалася між водотривкими шарами, повністю відсутні мікроорганізми, дуже рідко потрібне додаткове очищення. Вода завжди є, мало того що не пересихає, а часто виходить на поверхню самопливом (іноді навіть фонтаном), глибинний насос не потрібний, максимум малопотужний насос другого підйому. Раціонально використовувати для кількох будинків (вулиця, невелике селище і т.д.)
 2. Недоліки: висока вартість, потрібна ліцензія, як для монтажника на проведення робіт, так і власника приватного будинку для введення в експлуатацію каналізації.

Як влаштована система водопостачання та каналізації?

Найчастіше джерелом водопостачання вибирають свердловину піщаного горизонту. Базова конструкція якої представлена на малюнку.

Ось тут потрібна допомога фахівця. Потрібно буде розрахувати:

 • робочу точку насоса (скільки літрів води в секунду, і на яку висоту він повинен підняти);
 • вибрати насос для води, який підходить за технічними характеристиками, габаритам і ціною (дешевий буде недовговічний, і не факт що буде видавати потрібний тиск, дорогий від відомого бренду, не завжди виправданий), хороший насос (навіть середньої вартості) може пропрацювати 3-5 років без ремонту, кращі дотягують до 8-ми;
 • розрахувати діаметр труби ПНД (пластикова труба низького тиску до 10-12 атмосфер або до 100-120 метрів водяного стовпа);
 • кількість та діаметри труб ввідних і розподільних;
 • кількість трійників, муфт, колін, прокладок, ущільнювачів та інших «дрібниць»;
 • склад і вартість будівельних робіт та матеріалів: пробурити свердловину, побудувати бетонний або металевий кесон, підготувати траншею до будинку (нижче глибини промерзання), пройти крізь фундамент, замовити цемент, труби для гільз, будівельні суміші, герметики і т.д .;
 • обсяг бака гідроакумулятора, систему автоматики, захист від стрибків напруги, захист від перевантажень, захист по сухому ходу (інакше просто можна «спалити» недешевий глибинний насос);
 • внутрішню розводку на всі точки (санвузли, кухня, котельня, бойлерна).
Устаткування і матеріали краще всього купувати в одному місці. По-перше, заощадите на доставці, по-друге, отримаєте знижку за комплексне замовлення, по-третє, якщо знадобиться докупити трійник або фітінг, не будете тремтячи згадувати, у кого його купували, а спокійно дозамовите потрібні елементи.

Окремо варто згадати каналізаційні системи очищення води. На жаль, природна вода нерідко містить занадто багато заліза та інших домішок. Тому для збереження здоров'я і довголіття рекомендуємо встановити систему фільтрації каналізаційної води. Комусь може здатися, що ця система занадто дорога, і взагалі не обов'язкова, але сумарна вартість самої установки, змінних фільтрів та реагентів менше вартості ліків та втрати часу на відновлення здоров'я.

Водопостачання і каналізація приватного будинку — особливості облаштування

Уявіть, у вас є каналізація в будинку, холодна та гаряча вода, також на кухні та у ванній. Краса? А куди вона потім витікає? Для цього призначена система водопостачання стояків і труб для збору та відведення використаної води. Для самопливних (безнапірних) каналізаційних систем використовують поліпропіленові та ПВХ труби, з яких збираються досить складні системи водовідведення.

Далі стічні води потрапляють в трубопровід зовнішньої каналізації і відводяться до магістральної або автономної каналізаційної системи.

У разі створення автономної каналізаційної системи є два рішення:

 • злив брудної води в накопичувальну ємність каналізації, з якої її періодично будуть відкачувати автомобілем асенізатором;
 • повністю система каналізації водопостачання з біологічним або хімічним очищенням (аеротенки або септики) і поверненням води в природне середовище.
Автономна каналізація приватного будинку на основі септиків - оптимальний варіант для середньої або великої присадибної ділянки. Місця під землею для каналізації така система займає досить багато, зате ви повністю незалежні і витрати на поточну експлуатацію автономної каналізації нижче всіх інших варіантів.

Конструктивно система являє собою кілька резервуарів пов'язаних трубами переливами.

Принцип роботи заснований на біологічному окисленні. Важкі частинки одразу осідають на дно, під впливом бактерій в ємності починається бродіння. Освітлена вода повертається в природне середовище через інфільтратор (див. малюнок) або за допомогою дренажних труб через поля фільтрації. Мул і осад,  що залишився в основному резервуарі, потрібно видаляти механічно. Детальніше про варіанти пристрою автономної каналізації читайте в статті "Як влаштована система водопостачання".

Процедуру очищення каналізаційних систем необхідно проводити не частіше, ніж один раз на рік. Як правило, сервіс і асенізацію автономних каналізацій здійснюють ті ж організації, що займаються продажем та установкою цих систем.

Якщо у вас є питання по підбору насосів, автоматики до них або інженерного обладнання будівель та системи каналізації, телефонуйте. Наші фахівці допоможуть обрати відповідне саме вам рішення.