В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0
Фільтр:
Ціна
Від
До
205
7889

Лак будівельний

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Будівельний лак – це розчин полімерів та натуральної або синтетичної смоли в летких органічних розчинниках. Після нанесення та висихання на оброблених виробах утворюється міцна прозора плівка. Будівельні засоби цього виду розроблено спеціально для захисту від негативного впливу атмосферних і механічних явищ, корозії, розповсюдження плісняви, комах. Композитні полімерні матеріали, що входять до складу, дозволяють надати металевим, бетонним та дерев'яним виробам додатковий відтінок та колір. Щоб вдало підібрати та купити будівельний лак, розглянемо його різновиди та характеристики.

Будівельний лак.jpg

Типи та види будівельного лаку

Розрізняють наступні типи та види будівельних лаків:

 1. Однокомпоненті – до складу входить вода та полімерна основа, розчинник, готові до використання. Підходять для роботи з елементами, що не піддають сильним навантаженням.

 2. Двокомпонентні ­– готуються безпосередньо перед роботою, складаються з затверджувача та основи. Особливість у тому, що володіють підвищеною стійкістю перед зовнішніми впливами та деформаціями.

 3. Лазур для дерева ­різновид лакофарбового покриття, з домішками пігментів, що після нанесення та висихання утворює на поверхні дерев’яного виробу еластичну плівку. Але лазур для дерева рідше застосовують у приміщеннях з підвищеною вологістю, через слабшу стійкість до вологи.

  Лазурь для дерева.jpg

  Здебільшого для роботи використовують безбарвну лазур, однак є й широка лінійка розчинів з доданими барвниками.

Який будівельний лак купити та вибрати

За сферою застосування виокремлюють: універсальний, декоративний, для зовнішніх та внутрішніх робіт.

Універсальний будівельний лак

Підходить як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт. Але стійкість до негативних впливів на оброблені елементи – знижена, через поєднання у складі еластичності і твердості (щільне покриття), за умов не глибокого проникнення в структуру.

Декоративний будівельний лак

Декоративне покриття застосовують найчастіше при роботі з деревом або каменем. Для імітації особливих ефектів вологи (мокрий камінь) та реставрації (зістарене дерево).

Будівельний лак для зовнішніх робіт

Витримує навантаження на дерево та метал, що підлягають деформації (стисненню або розширенню). Еластична плівка на оброблених дерев'яних, металевих елементах забезпечує стійкість до ультрафіолету, перепаду температури.

Будівельний лак для зовнішніх робіт.jpg

Будівельний лак для внутрішніх робіт

Стійкий до стирання, утворює тверде та міцне покриття, наприклад на паркетній дошці. Такі засоби є екологічними, що дозволяє обробляти вироби призначені для житлових приміщень.

Хімічні складові частини будівельного лаку

Кінцева ціна будівельного лаку залежить від основних хімічних складових. Кожен з складників додає певних властивостей та особливостей до використання.

Акрилові будівельні лаки

Найбезпечнішими для здоров'я людини є основні акрилові складові лакових засобів. Вони бувають на водній основі для внутрішніх робіт, та на неорганічній для зовнішніх. Характеризуються стійкістю до вологи, вигорання, корозії. При розробці цього виду використано водні дисперсії акрилових смол, що швидко висихають та володіють стійкістю перед впливом миючих засобів.

Поліакрилові будівельні лаки

До складу поліакрилового засобу входить акриловий сополімер, органічні розчинники, барвники. Він призначений для роботи з скляними, дерев’яними, металевими поверхнями. Після покриття поліакриловим розчином може змінюватися колір деревини, від жовтого до коричневого забарвлення, але малюнок волокон зберігається.

Алкідні будівельні лаки

Мають в своєму складі пентафталеві або гліфталеві смоли для швидкого висихання. Плівка, яка утворюється після нанесення – міцна, водостійка, з високою адгезією. Цей вид можна наносити на попередньо пофарбовану поверхню.

Алкідно-карбамідні будівельні лаки

До складу алкідно-карбамідних розчинів входять аміно формальдегіди та алкідні смоли, що в поєднані з затверджувачами, попереджають швидке зношування деревяних поверхонь. Такі види розчинів обирають через швидке висихання, для обробки меблів або підлоги.

Олійні (масляні) будівельні лаки

Олійні (масляні) засоби володіють еластичними властивостями плівок після нанесення. Екологічні, стійкі до сонячних променів та вологи, мають низьку ціну. Однак через їхню натуральну масляну та олійну основу, оброблені поверхні довго сохнуть та можуть мати легкий жовтий відтінок. За текстурою бувають легкими, середніми та густими. Через низьку стійкість до атмосферних явищ використовуються лише при внутрішніх будівельних роботах.

Нітролаки

Нітролаками обробляють метал, дерево та скло, вони залишають прозоре покриття та висихають до години часу. Вони однаково підходять для зовнішніх та внутрішніх робіт, є можливість полірувати і шліфувати оброблені поверхні. Через основу з нітроцелюлози такий вид має низьку стійкість до ультрафіолету та вологи.

Будівельні лаки на водній основі (водорозчинні)

Водорозчинні засоби придатні лише для внутрішніх робіт. Засіб на водній основі швидко висихає, але є надто чутливим до вологості в приміщеннях, має низьку зносостійкість. Найбезпечніший для дитячих меблів.

Поліуретанові та уретан-алкідні (яхтові) будівельні лаки

Поліуретановим будівельним лаком покривають вироби з дерева, що піддаються інтенсивним зовнішнім впливам. Він стійкий до вологи, побутової хімії, не має запаху. Добре підходить для покриття паркету, але має досить високу ціну. 

Уретан-алкідний розчин призначений лише для зовнішнього застосування. Оброблені вироби надстійкі до впливу вологи, довговічні, обирають для роботи з деревиною, що часто контактує з водою, наприклад яхти, катери, човни.

Бітумні будівельні лаки

Щоб захистити від корозії метал, а дерево від гнилі та синьки обирають бітумні засоби. Цьому будівельному лаку притаманний чорній колір, через основний складник – бітум. Ним покривають чорні вироби з заліза для створення особливого інтер’єру у будинку. До переваг цього виду, належить невисока ціна та стійкість до хімічних впливів. Але є й значні недоліки ­ – тріщини на покритті від підвищених температур та ультрафіолетових променів, при контакті з повітрям дуже швидко гуснуть та засихають.

Спиртові будівельні лаки

Підходять для реставраційних та будівельних робіт з деревом. Розчин смоли в етиловому спирті надає обробленому виробу стійкість до води, бруду, стирання, жиру, поверхня швидко сохне. Але слід пам’ятати про токсичність та можливе загорання обробленого виробу. Недолік – висока ціна будівельного лаку, через вміст природних складових.

Епоксидні будівельні лаки

Застосовують для обробки металевих поверхонь холодильників, побутової техніки, ємностей з агресивними хімічними сполуками. Стійкість до високих та низьких температур забезпечується епоксидною смолою в поєднанні з органічним розчинником. Характеризується високою адгезією до металу.

Нафтополімерні будівельні лаки

Нафтополімерні різновиди – якісна заміна масляним. Через відносно невисоку ціну можна отримати міцність та стійкість на обробленій поверхні.

Класифікація будівельних лаків за призначенням

Асортимент будівельних лаків доволі широкий, найчастіше їх класифікують за матеріалом який обробляють – дерево, метал, бетон.

Будівельні лаки для дерева

Одно- або багатокомпонентні матеріали, для зовнішніх та внутрішніх робіт, які після нанесення та висихання на дерев’яну поверхню утворюють міцну плівку з матовим і глянцевим блиском. Перед тим як купити будівельний лак для дерева зверніть увагу на його зносостійкість, швидкість та час висихання, пожежонебезпеку, екологічність. Найважливіший критерій обраного розчину – рівень токсичності, від цього залежить безпека здоров’я. У зв’язку цим наприклад, слід надавати перевагу масляним та акриловим видам, які наносять на меблі для оселі, віконні рами, підлогу.

Якщо обирати покриття для підлоги, паркетної дошки, дерев’яних сходів, враховуйте зносостійкість та міцність нанесених плівок після висихання. Найоптимальнішим варіантом для підлогового покриття у вітальнях чи кухнях стануть поліуретанові та алкідно-уретанові, а для дитячої кімнати масляні види.

Для зовнішніх робіт з деревом слід обирати засоби за особливим хімічним складом, який створює водо відштовхуючі, паропроникні плівки (яхтові, масляні, алкідні, акрилові). Ще один критерій вибору захисту – стійкість перед впливом сонячних променів, що призводить до вигорання (вуличні меблі, тераси).

Щоб розчини для дерев'яного покриття виконували усі свої захисні функції, виріб попередньо слід підготувати – ­ зняти старе покриття, щілини та тріщини заповнити шпаклівкою, шліфувати за потреби. Щоб поверхня була більш гладкою, а розхід розчину був нижчим дерево слід прогрунтувати.

Будівельні лаки для металу

Необхідні не лише щоб надати металевим поверхням зовнішнього естетичного вигляду, а першочергово захистити від корозії. Основна перевага ­це підвищена зносостійкість, та збільшення часу експлуатації. Найкращим варіантом для роботи є поліуретанові та епоксидні розчини.

Лаки для металу.jpg

Будівельні лаки для каменю та цегли

Будівельні лаки для каменю, що містять у своїй складові акрилові смоли, забезпечують стійкий захист перед впливом вологи, хімічних речовин. Матеріал має високу адгезію, запобігає утворенню на оброблених цеглою та каменем стінах плісняви, грибків, моху. Забезпечує тривалу стійкість до нагрівання. Не використовується для обробки горизонтальних поверхонь (підлоги, тераси, сходи).

Будівельні лаки для бетону

Будівельним лаком для бетону найчастіше обробляють зовнішні та внутрішні елементи підлоги, стін, тротуарної та облицювальної плитки. Саме покриття поліуретановим типом надає бетонним стінам та перекриттям у промислових приміщенням довговічності. Такий вид застосовують для обробки річкових, портових споруд, сільськогосподарських будівель.

Лаки для бетона.jpg

Ступені блиску будівельного лаку

На можливість лакового покриття пропускати та відбивати світло впливає ступінь блиску. За цими параметрами розрізняють: матовий, напівматовий, напівглянцевий, глянцевий, високо глянцевий. Пропускна здатність світла у матових і напівматових коливається у проміжку 10-­30%, напівглянцеві і глянцеві від 30% до 80%, а високо глянцеві більше 80%.

Глянцеві поверхні, підкреслюють красу деревини, виглядають ошатно, але швидко забруднюється, чутливі до подряпин. Матове покриття, навпаки ­ приховує пошкодження та бруд, простіше у догляді.

Правильно підібраний будівельний лак, дотримання правил нанесення дозволяють отримати ідеальну поверхню обробленого виробу, якісний та довговічний захист від негативних впливів.

Важливо пам’ятати, що більшість будівельних засобів мають характерний стійким хімічний запах та певний час висихання. Для роботи одягайте захисний одяг, рукавиці, за можливості проводьте лакування на вулиці. Необхідно планувати час нанесення та перебування у закритому приміщенні з такими видами робіт, провітрюйте приміщення, працюйте при прохолодній температурі. Виняток існує лише для будівельних лаків на водній основі через їхні безпечні складові.

Для нанесення будівельного лаку найчастіше обирають малярний пензель, валик, пульверизатор.

Купити будівельний лак в інтернет-магазині «Побудуй»

У інтернет-магазині «Побудуй» представлено найширшу лінійку будівельних лаків за доступними цінами. Кваліфіковані спеціалісти магазину допоможуть обрати правильний вид покриття для запланованих будівельних робіт.Питання, що часто виникають про лак будівельний:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Лак будівельний?
 • Ціна на Лак будівельний від 205 до 7 889 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Лак будівельний?
 • Лак будівельний Farbex

  Лак будівельний Kompozit

  Лак будівельний Maxima