В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0
Фільтр:
Ціна
Від
До
472
21664

Сходи на горище (горищні сходи)

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Що таке горищні сходи, як кріпляться і як «працюють»

Что такое чердачная лестница и как она выглядит

Горищні сходи – сходи, що складаються і розкладаються для доступу на горище або мансарду. У складеному стані вони виглядають як люк в стелі кімнати, а сходинки заховані в короб. Короб монтують в міжповерхове перекриття, простими словами – в отвір у стелі. Кому буде цікаво купити горищні сходи? Тим, хто вирішив не встановлювати стаціонарну драбину, а шукає зручну і безпечну альтернативу. З чого складаються горищні сходи:

 • короб – він кріпиться в міжповерхове простір і в ньому знаходяться сходинки в складеному стані;
 • драбина – вона складається з направляючих і сходинок;
 • люк – закриває знизу всю конструкцію, в більшості моделей він білого або бежевого кольору;
 • термоізоляційна кришка – присутня в сходах з утепленим люком. Складається з двох ДСП плит і утеплювача.

Щоб зрозуміти як «працюють» горищні сходи, розглянемо їх конструкцію. Конструкція короба у всіх однакова, тільки матеріал може бути з дерева або з металу. Але є суттєва різниця в конструкції направляючих і сходинок.

 1. Такі, що складаються – бувають трьох і чотирьох секційні. У них прямі направляючі до яких кріпляться сходинки.
 2. Механизм трехсеционных чердачных лестниц Конструкция четырехсекционных чердачных лестниц

  Конструкція трисекційних горищних сходів

  Конструкція чотирьохсекційних горищних сходів


 3. Розсувні або ножичні – направляючі та сходинки секційні. Кожна секція складається з 2 сходинок і 2 рухомих направляючих. При відкритті і закритті драбини напрямні змінюють форму від плоских до овальних.

Конструкция раздвижной чердачной лестницы

Конструкція розсувних горищних сходів


Як вибрати горищні сходи, які параметри важливо врахувати

 1. Розмір короба – перший параметр, на який потрібно звернути увагу. У назві обов'язково вказані цифри, наприклад 120х70. Це означає що розмір короба 120х70 см. Отвір в міжповерховому перекритті повинен бути на 2-3 см більше.
 2. Висота приміщення. При виборі є 2 варіанти – одні моделі можна встановити тільки в кімнаті з вказаною висотою або меншою, інші моделі можна встановити і в більш високих кімнатах. І тут все залежить від конструкції.
  • Горищні сходи, які складаються – якщо в характеристиках зазначено, що максимальна висота приміщення 280 см, це означає, що для більш високої кімнати слід вибрати іншу модель. Якщо висота кімнати менше, то ніжки горищних сходів можна відрегулювати (підрізати), тим самим підігнавши під потрібну висоту приміщення.
  • У розсувних є можливість прибрати або додати секцію (пам'ятаєте, вище описано, що кожна секція складається їх 2-х направляючих і 2-х сходинок). Тим самим зменшити або збільшити висоту.
 3. Радіус відкривання – важливо враховувати, якщо недалеко від люка знаходиться стіна або меблі. Якщо не прорахувати потрібну відстань, то відкрити або закрити горищні сходи буде неможливо.
 4. Максимальний винос – це відстань від люка до найбільш віддаленої точки драбини на підлозі, коли вона знаходиться в розкладеному стані.
Основні характеристики горищних сходів
Основні характеристики горищних сходів. Фото

 • A B – Розміри короба;
 • C – Максимальна висота приміщення (Висота драбини);
 • D – Максимальний винос;
 • E – Радіус відкривання;
 • G – Максимальна нагрузка.

Це головні параметри вибору. Якщо у вас виникли запитання чи цікавлять інші параметри, телефонуйте! Наші менеджери нададуть відповідь, і при необхідності допоможуть вибрати модель горищних сходів під параметри вашого приміщення.

Горищні сходи з утепленим люком

Всі люки можна розділити на два типи – утеплені і не утеплені. Якщо ви задаєте собі питання «як утеплити люк?», Значить потрібно вибирати модель з утепленням.

 1. Сходи на горище без утеплення слід вибрати якщо:
  • утеплена мансарда і прораховувати тепловтрати через люк не має сенсу;
  • неопалювана кімната і горище, наприклад, сарай, гараж або дача на літній сезон.
 2. Люк з утепленням буває різний, і відмінність у товщині утеплювача - від 20 до 80 мм. Сама термоізоляційна кришка складається з двох листів ДСП і утеплювача (пінополіуретану). Загальна товщина термоізоляційної кришки на 6 мм більше ніж товщина утеплювача. Вибір товщини оснований на показнику теплопередачі термоізоляційної кришки (чим більше товщина кришки, тим менше теплопередача через люк):
  • 26мм – U = 1.22 Вт / м2 * К
  • 36мм – U = 1.10 Вт / м2 * К;
  • 46мм – U = 0.85 Вт / м2 * К;
  • 56мм – U = 0.70 Вт / м2 * К;
  • 86мм – U = 0.36 Вт / м2 * К.

Якщо ви вже купили горищні сходи без термоізоляційної кришки, можете її зробити самостійно за описаною вище конструкції – два листа ДСП і утеплювач. Тільки важливо пам'ятати про ущільнювачі по периметру і пароізоляційні плівки для захисту утеплювача від конденсату.

Як встановити горищні сходи

Краще один раз побачити, ніж 100 разів почути. Тому пропонуємо вам подивитися невелике, але детальне відео про те, як монтувати горищні сходи на прикладі монтажу горищних сходів польської компанії Oman.

Як замовити горищні сходи, якщо ви житель міста Київ і якщо ви живете в іншому місті

У будь-який населений пункт України інтернет-магазин «Побудуй» доставить вам горищні сходи в найкоротші терміни. Також, у нас є 29 складів в більшості великих міст України. Тільки наявність певних моделей може відрізнятися, тому варіант самовивозу необхідно уточнити у наших менеджерів!

Телефонуйте, ми відповімо на будь-які питання про конструкцію, монтаж, доставку та оплату. А при необхідності надамо консультацію технічного відділу. На сторінках інтернет-магазину «Побудуй» ви знайдете горищні сходи українських і зарубіжних виробників, таких як Oman, Bukwood, Altavilla, Fakro.

Питання, що часто виникають про сходи на горище:

 • ❓ Чи діє гарантія, якщо змінити висоту горищних сходів
 • Так, гарантія зберігається за умови виконання правил монтажу та умов гарантії. Іншими словами – якщо ви самостійно підрізали висоту горищних сходів (відпиляли ніжки), і на час дії гарантійного терміну у вас зламалася пружина або замок – гарантія діє. Якщо ви відпиляли занадто багато і сходи не дістають до підлоги – це не гарантійний випадок.
 • ❓ В характеристиках горищних сходів вказана висота, h 280 см. Що це означає?
 • Це означає, що максимальна висота приміщення де можна її встановити – це 2,8 м. Цифра в назві означає максимальну висоту приміщення, а не висоту сходів. Якщо висота приміщення менша, це можна відрегулювати (наприклад вкоротити ніжки), а якщо висота приміщення більше – необхідно обрати іншу модель.
 • ❓ Чи потрібне в кришці люка горищних сходів утеплення і на що це впливає?
 • Чим більше шар утеплення, тим менше теплопровідність люка. Іншими словами – тим менше тепла буде пропускати люк горищних сходів. Якщо у вас холодна мансарда, і теплий будинок з опаленням, то краще вибрати горищні сходи з найбільшим шаром утеплення. Детально про вибір шару утеплення в кришці люка горищних сходів читайте в нашому блозі в статті "Горищні сходи з утепленням або без як вибрати?"
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Сходи на горище (горищні сходи)?
 • Сходи на горище (горищні сходи) Oman

  Сходи на горище (горищні сходи) Bukwood

  Сходи на горище (горищні сходи) Altavilla

  Сходи на горище (горищні сходи) Fakro

  Сходи на горище (горищні сходи) Velta