В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Теплові пушки

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Теплова гармата (пушка) відноситься до класу допоміжного обладнання – допоміжна машина. Назву отримала через деяку подібності до стилізованого зображення гармати – ствол на станині. Інша назва термопушка (термо гармата). Термопушку використовують для встановлення необхідних кліматичних умов на обмеженому просторі. Основним завданням будь-якої теплової гармати є підтримання необхідної температури в приміщеннях, де немає діючої системи опалення, або де система опалення не може забезпечити необхідний температурний режим. За допомогою термопушки також можуть  знижувати вологість приміщення: висушування приміщення після ремонту, просушка зерна. За своїм принципом дії теплові гармати нагадують роботу будівельного фена величезного розміру. Від будівельного фена теплова гармата відрізняється об'ємом повітря, що нагнітається, більш низькою температурою вихідного потоку і застосуванням різних технологій нагрівання теплової камери.

Теплова гармата.jpg

Типи теплових гармат

Основний принцип роботи будь-якої термопушки або теплової гармати полягає в передачі теплової енергії від джерела, за допомогою теплообмінників. Загальноприйнята класифікація теплових гармат досить проста, однак досить спірна. Вона заснована з одного боку на типі джерела енергії термогармати, а з іншого боку в ній присутні типи теплових гармат, що працюють на абсолютно різних фізичних процесах.

Різновиди теплових гармат в залежності від джерела енергії

Основною характеристикою всіх теплогармат є джерело енергії. Ця особливість розділяє теплові гармати на три основні категорії.

Рідкопаливні теплові гармати

Бувають дизельні і змішані термопушки, які працюють на змішаному паливі. Дизельні теплові гармати працюють на енергії, отриманої від спалювання солярки. Під змішаним паливом мається на увазі, як дизельне паливо, так і будь-яке рідке масло, що використовується для механізмів.

Дизельна пушка.jpg

Газові термопушки

Назва газових термопушек говорить сама за себе - працюють на газу, що спалюється. У таких термопушок може використовуватися магістральний або балонний газ.

Газова термопушка.jpg

Електричні теплові гармати

Цей вид теплових гармат для нагрівання використовує електроенергію.

Електричні теплові пушки.jpg

Різновиди теплопушек в залежності від теплообміну

Види теплообміну термопушки з навколишнім середовищем є ще однією градацією в структуризації типів теплових гармат. Можна виділити три основні види теплообміну, які застосовуються в термопушці.

 1. Перемішування нагрітого потоку повітря з повітрям, що обігрівається. Це найшвидший спосіб нагріву заданого об’єму і найпростіший метод підтримки необхідної температури. Конструкція таких термопушок використовує вентилятор для нагнітання, який продуває повітря через нагрівальний елемент, формуючи на виході високотемпературний повітряний потік.

 2. Конвекційний нагрів приміщення термопушкою за допомогою теплоносія і зовнішнього теплообмінника. Теплова гармата будується на ідеології звичайної системи опалення, яка обмежена одним зовнішнім теплообмінником. Вода або інший теплоносій нагрівається у внутрішньому теплообміннику і подається на зовнішній. Повітря, нагріте на зовнішньому теплообміннику, за допомогою конвекції перемішується з більш холодним. Такий спосіб характеризується повільним нагріванням приміщення і неефективний для початкового нагріву великих приміщень. Однак, це найекономніший метод підтримки заданих кліматичних умов термічною пушкою в ​​приміщенні невеликого об’єму.

 3. Безконтактний нагрів за допомогою інфрачервоного випромінювання. Метод моментального нагрівання поверхні, що опромінюється інфрачервоними променями. Заснований на нагріванні поверхні рефлектора, який випромінює теплову енергію, до температури, при якій випромінювання інфрачервоних хвиль стає досить ефективним. Спосіб не придатний для нагрівання приміщення, однак, є найкращим для нагрівання і сушіння поверхонь, на які направлено випромінювання. Приміщення незначно прогрівається при випромінюванні нагрітими поверхнями інфрачервоних променів більшої довжини хвилі (перевипромінювання тепла).

Наступний рівень класифікації теплових гармат пов'язаний зі способом теплообміну всередині гармати і більше стосується теплових гармат, що використовують енергію від спалювання вуглеводнів (рідке паливо або газ):

 1. Теплообмінники прямого нагріву - повітря нагрівається, проходячи безпосередньо через камеру спалювання палива, змішуючись, при цьому з продуктами згоряння. Метод нагрівання має найвищий коефіцієнт корисної дії (ККД), проте не може бути застосованим для замкнутих ( не провітрюваних) приміщень та приміщень, в яких знаходяться люди або тварини. 

 2. Теплообмінники непрямого нагріву - мають в конструкції нагрівальну камеру з можливістю подачі повітря для забезпечення процесу горіння палива і з димоходом для відводу продуктів горіння. Робочий потік повітря, що нагнітається вентилятором, огинає стінки камери і нагрівається від них. Така технологія нагріву потоку має значно менший ККД, порівняно з попереднім методом. Однак, подібна теплова гармата може бути безпечно використана в приміщенні з людьми, при надійному відведення продуктів згоряння через димохід, за межі приміщення. Такий тип нагрівального елементу може бути використаний, також, в конвекційних і інфрачервоних теплопушках. У конвекційних апаратах рідкий теплоносій прокачується насосом через кожух нагрівальної камера і направляється в зовнішній теплообмінник. В інфрачервоних нагрівачах рефлектор, що випромінює енергію, нагрівається безпосередньо паливом, яке згорає (в разі електронагріву використовуються спіралі розжарювання).

У термогармат, які працюють на механічному змішуванні потоків повітря електричні нагрівальні камери можна віднести до типу прямого нагріву. У цьому випадку про продукти згоряння говорять умовно. У нагрівальних гарматах електричного типу використовуються спіраль розжарювання або повітряні тени, які обдуваються робочим потоком повітря. При використанні відкритих спіралей розжарювання є небезпека часткового «згоряння» кисню в повітрі замкнутого приміщення. Пов'язано це з попаданням на розпечену спіраль забруднюючих частинок разом з потоком повітря. Під час згоряння пилу на спіралі «вигорає» кисень у повітрі. Повітряні тени значно послаблюють цей ефект.

Як вибрати теплову гармату

Процес вибору теплових гармат здається простим лише на перший погляд. Наявність декількох основних принципів роботи і великої кількості додаткових характеристик ускладнюють його.

 1. Основною умовою є здоров'я і безпека людей. Якщо в приміщенні люди знаходяться більше певного часу, то використовувати теплову гармату з прямим нагрівом повітряного потоку не можна, незалежно від якості вентиляції. Газові теплопушки менш токсичні, проте, при їх роботі зменшується кількість кисню і збільшується концентрація вуглекислого і чадного газів.

 2. У приміщенні з відсутньою або слабкою вентиляцією теплові гармати з прямим нагрівом працюватимуть тільки до моменту «вигорання» кисню.

 3. Якщо в приміщенні знаходяться люди, то краще використовувати термопушку з електричним або непрямим нагрівом. При використанні термопушок, які працюють на спалюванні вуглеводнів, необхідно забезпечити надійне відведення відпрацьованих газів через димохід за межі приміщення.

 4. У технічній документації зазвичай вказуються основні характеристики термопушки, такі як потужність, що споживається (електричні нагрівачі), витрата палива (нагрівачі на основі спалювання вуглеводнів), споживана потужність допоміжних елементів (вентиляторів, контролюючих систем управління). Однак, більш важливими є вторинні характеристики теплових гармат. До них можуть належати:

  • витрата нагрітого повітря (м3 / хв);

  • вироблена теплова потужність;

  • час нагрівання певного об’єму на 1˚С.

 5. Визначити потужність розсіювання теплової енергії приміщенням, яке обігрівається, це досить складний розрахунковий процес. Для спрощення вибору потужності термопушки використовують опосередковані значення. Так для обігріву 1м3 приміщення без додаткового обігріву, ймовірніше за все, має бути підведено 40-80 Вт теплової потужності. Звичайно, ці цифри не є абсолютними, але являють собою якусь точку відліку. Варто звернути увагу, що мова йде про вироблену теплову потужність, а не про потужність, яку споживає термопушка.

 6. Для підтримки температурного режиму в замкнутому просторі краще використовувати конвекційні (водяні) теплові гармати. Їх потужність і кількість повинна визначатися відповідно до вимог, що пред'являються до мікроклімату простору, що обігрівається, його об’єма і характеристик самої термопушкой.

 7. Якщо поверхню, що нагрівається (просушується), не можна обдувати потоками повітря, то слід використовувати інфрачервону теплову гармату. Варто нагадати, що даний тип термічних гармат не забезпечує безпосереднього нагрівання повітря в приміщенні.

 8. При необхідності прогріву простору і поверхонь поза приміщеннями можна використовувати теплові гармати прямого нагріву. Їх також можна використовувати в приміщеннях, які добре провітрюються і не призначені для довгого або постійного перебування в них людей або тварин.

 9. Необхідно пам'ятати, що практично всі моделі теплових гармат вимагають підведення електроенергії. Електрика необхідно для:

 • роботи вентиляторів у відповідного виду термогармат;

 • роботи циркуляційного насоса у конвекційних (водяних) теплових гарматах;

 • функціонування системи автоматичного контролю термопушкою.

Купити теплову гармату будь-якого типу і будь-якого виробника можна в інтернет-магазині Побудуй

Замовляйте теплові гармати в інтернет-магазині Побудуй. Інтернет-магазин Побудуй - це великий вибір, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо, яка теплова гармата підійде Вам для обігріву простору в тих чи інших умовах. Телефонуйте, пишіть в on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які питання про термопушкой.Питання, що часто виникають про теплові пушки:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Теплові пушки?
 • Ціна на Теплові пушки від 999 до 24 399 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Теплові пушки?
 • Теплові пушки BALLU

  Теплові пушки Geko

  Теплові пушки Graphite

  Теплові пушки Neo tools

  Теплові пушки Vulkan