В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0
Яким має бути мікроклімат в будинку? Звичайно ж, теплим зимою та прохолодним влітку. Для досягнення комфортного мікроклімату в будь-який період року допоможе якісна теплоізоляція будівлі. І мова йде не тільки про приватні будинки. Промисловим підприємствам і офісним будівлям це потрібно не менше. При якісній теплоізоляції економія на обігріві будинку взимку і охолодженні влітку гігантська.

Теплоізоляція - принцип роботи утеплювача

Хоча різновидів теплоізоляційних матеріалів дуже багато, принцип їх роботи однаковий. Головна функція - затримати тепло або прохолоду всередині будівлі. Найкраще з такою функцією долає повітря (повітряний прошарок). Тому структура будь-якого утеплювача повинна бути пухкою, пористою або волокнистою. При цьому матеріал повинен володіти високою щільністю, особливо для утеплення високих будівель, великих амбарних приміщень.

Теплоізоляція – основні види

Всі існуючі матеріали для утеплення за походженням діляться на 3 категорії:
 • Мінеральні (неорганічні) – їх виробляють з різноманітної сировини (скла, базальту, відходів металургійного виробництва, азбесту і т.д.).
 • Органічні – зроблені з органічних матеріалів (деревоволокнистих матеріалів, торфу).
 • З пластичних мас – різні пінопластові утеплювачі.
Згідно призначення утеплювачі бувають для даху, стін, підлоги. Теплоізоляція фасаду також вимагає вибору спеціальних матеріалів, як і теплоізоляція сауни. Як правильно вибрати матеріал для теплоізоляції?

Щоб купити необхідний утеплювач, важливо враховувати, в першу чергу, що Ви будете утеплювати. Залежно від призначення утеплювача, вибирають матеріал з певними характеристиками. Утеплювач можуть використовувати для:

 1. утеплення невисоких будівель і багатоповерхових (стін, фасаду, покрівлі, підлоги);
 2. звукоізоляції;
 3. теплоізоляції промислового обладнання, трубопроводів, вентиляційних шахт;
 4. для теплоізоляції при підвищеній вологості (в суднобудуванні, для лазень і саун).

Основні характеристики утеплювачів

Теплопровідність – основна характеристика. Чим нижче теплопровідність, тим менше будуть тепловтрати приміщення, тим краще утеплювач справляється з основним завданням. Згідно з цією характеристикою теплоізоляційні матеріали діляться на:
 1. Висока теплопровідність (клас С) – від 0,115 до 0,175 Вт / (м * К).
 2. Середня теплопровідність (клас В) – від 0,06 до 0,115 Вт / (м * К).
 3. Низька теплопровідність (клас А) – в цифрах це до 0,06 Вт / (м * К).
Жорсткість (щільність) – стійкість до деформації. Згідно з цим показником утеплювачі бувають м'які, напівтверді, жорсткі, з підвищеною жорсткістю і тверді.

Вогнестійкість – існують утеплювачі, які легко спалахують. Інші, навпаки – здатні затримувати полум'я, самі не палають і починають плавитися при досягненні дуже високих температур (більше 1000° С), наприклад базальтова вата. В описі будь-якого утеплювача вказана дана характеристика і на неї потрібно обов'язково звертати увагу.

Гідрофобність – стійкість до дії вологи. При зволоженні у будь-якого утеплювача різко зростає теплопровідність. Він може втратити свої фізичні характеристики на 95%. Тому важливо захищати утеплювачі від зволоження за допомогою парозахисних та гідрозахисних плівок.

До інших важливих характеристик відноситься біологічна стійкість (стійкість до гниття), їх не повинні псувати комахи та гризуни (кращий приклад – скловата). Також важлива стійкість до дії хімічних речовин.

Залежно від особливостей розташування будуть важливі підвищена вогнестійкість, гідрофобність або жорсткість і т.д.

Цікаво знати про теплоізоляційні матеріали

Утеплювачі – це невід'ємні матеріали для фасаду будівлі, як ми вже розібрали. Але вони також незамінні для інших елементів будинку, до того ж досить несподіваних.
 1. Драбини на горище – багато моделей оснащені шаром утеплювача (в упакуванні). Таким чином захищається втрата тепла в будинку через люк на горище або не утеплену мансарду.
 2. Мансардні вікна – моделі вікон з термоблоком (WD блок), містять і утеплювач. Їх зручніше монтувати, тому складніше допустити помилки монтажу, які призводять до протікання вікон і вивітрювання тепла.

Теплоізоляція – допомога і розрахунок необхідної кількості матеріалів від фахівців

Інтернет-магазин «Побудуй» спеціалізується на будівельних матеріалах. Фахівці технічного відділу допоможуть зробити розрахунки потрібної кількості теплоізоляційних матеріалів, необхідного шару теплоізоляції для Вашого будинку. Телефонуйте, консультуйтеся, замовляйте і насолоджуйтеся теплом та затишком в будинку!