В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Сокири та колуни

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні
Рубати, колоти, розщеплювати колоди і дрова – для всього цього необхідні сокири та колуни, які є у продажу в нашому інтернет-магазині. Чим (окрім ціни) відрізняється сокира від колуна, чим оптимальні універсальні моделі, розглянемо в описі цього розділу.

Сокира і колун - основні відмінності

Насправді, сокира та колун – близькі “родичі”. У більш широкому розумінні колун – це різновид сокири. Відрізняється він масивним клиноподібним лезом і призначений для розщеплення колод вздовж деревних волокон.

Ремісничі сокири (див. Мал 1) діляться на:

 • столярні сокири – легкі вагою 0,8-1 кг з прямою кромкою, призначені для того щоб обстругувати дерев'яні деталі, ніжки табуреток, полки, при певній майстерності можна обійтися навіть без пили і рубанка;
 • теслярські сокири – важчі, (1,2-1,3 кг) з опуклою кромкою для кращої обробки колод та циліндричних деталей (стовпчики для кріплення шпалерної сітки і т.д.), купити можна в будь-якому господарському або будівельному магазині;
 • сокири для заготівлі колод, про них трохи докладніше розповімо нижче.
Вага колунів складає від 1,5 до 3-х кг. Зовнішній вигляд і форма леза зображені на Мал 2 а, в.

Для заготівлі дров колун підходить краще будь-якого іншого виду інструменту. Звичайна сокира в щільній сучкуватій колоді глибоко застряє, щоб її вийняти потрібно витратити значні зусилля і час. У колуна є певна перевага:

 1. Завдяки значній вазі удар виходить сильніше за рахунок інерції самого колуна.
 2. Колун практично не застряє в деревині – або розколює, або відскакує. Навіть, якщо в колоді є сучок й розколоти його з перших кількох ударів не вдалося, а колун все ж застряг, його лезо легко виходить з дерева.
 3. Баланс та держак якісного колуна виконані так, щоб можна було працювати цілий день, без перевантаження рук і спини.
Купити колун можна в будь-якому господарському або будівельному магазині. Ціна його, як правило, доступна, оскільки вимоги до якості, твердості сталі, гостріння кромки леза не такі високі як у столярних, теслярських або мясницьких сокир. Дорожче коштують професійні моделі, обух яких з чітко вираженою формою молота (див. Мал 3). Але ціна доступна для всіх фахівців, в роботі яких такий інструмент дійсно потрібен.

Цей колун можна використовувати в якості клина для викорчовування пнів, заганяти в масив деревини ударами кувалди по обуху.

Лезо класичних сокир призначене для рубання деревини поперек волокон. Застосовують їх для чистки і підгонки колод, вирубування пазів, поглиблень та інших дерев'яних деталей. Лезо класичної сокири набагато вужче, а кромка ширше в порівнянні з колуном (див. Мал 4а).

На Мал 4в, зображений різновид тайгової сокири з дамаської сталі. Такі сокири роблять, зазвичай, під замовлення. Сокири «тайгової» форми цінять мисливці, промисловці за малу вагу та універсальність, вона підходить для підготовки дров, щоб звалити дерево, для теслярських робіт (відремонтувати ганок лісової заїмки, тощо).

Відносно недавно на Україні в продажу з'явилися фінські сокири від компанії Fiskars. Причому з дуже різноманітною лінійкою розмірів, від компактних туристичних, до професійних сокир з довгим держаком див. Мал 5. Ціна таких сокир в 2-3 рази вище звичайних ремісницьких. Позиціонуються вони як універсальні інструменти, як для заготівлі дров, домашнього господарства. Також компанія Fiskars виготовляє високоякісні, секатори, сучкорізи та інший садовий інвентар.

Сокири Fiskars - чи варті фінські сокири співвідношення ціни і якості?

У сокир марки Fiskars геометрія леза (форма, кут заточки) і баланс держака підігнані під максимально ефективну рубку. За суб'єктивними відчуттями лезо глибоко “вгризається” в деревину та легко з неї вискакує (завдяки покриттю подібному з тефлоновим).

Держаки фінських сокир виконані з легкого склопластику FiberComp™. Такий колун стійкий до вологи, лезо не злітає під час роботи з держака. Зламати держак або пошкодити лезо надзвичайно складно. Для цього, напевно, потрібно рубати телеграфні стовпи разом з проводами та ізоляторами.

Правда, варто пам'ятати про техніку безпеки, деякі власники, коли відчувають як відлітають сучки і гілки, як легко рубаються та колються навіть товсті колоди, так захоплюються, що отримують сильну кріпатуру в робочій руці.

Окремо варто згадати комбіновані моделі “сокири-колуни”. Форма леза близька до сокири, але клиновидний профіль і більша вага при тих самих габаритах дозволяють колоти деревину з легкістю недоступною звичайній сокирі. Варто купити таку сокиру, якщо потрібен потужний удар, що рубає і не критична вага інструменту.

Якщо вам часто доводиться користуватися сокирою, рекомендуємо купити саме Fiskars, він заощадить ваш час, сили, перетворить роботу на задоволення. Тим більше, що ціна хоч і вища середньої, але доступна для будь-якої людини, а рівень якості настільки високий, що вам не доведеться купувати сокиру вдруге.

Купити сокиру для дров в інтернет-магазині

Якщо ви вже знайшли та вибрали цікаву для вас модель, досить просто клікнути онлайн кнопку «Купити» і замовлення буде сформовано автоматично. Якщо потрібна додаткова консультація по властивостям, характеристикам термінів доставки, телефонуйте. Наші консультанти допоможуть визначитися з вибором.

Купити сокиру для дров через інтернет вигідно з кількох причин:

 • хороший вибір навіть якщо ви живете у віддаленому регіоні;
 • ціни нижчі в порівнянні зі звичайними господарськими та будівельними магазинами;
 • є зручна служба доставки, при цьому ви заощаджуєте ваш час.
Якщо ви багато працюєте на своїй садовій ділянці, рекомендуємо відвідати інші розділи нашого інтернет-магазину, присвячені садовій техніці, садовим сіткам для огорожі і захисту врожаю, а також парників та теплиць.

Питання, що часто виникають про сокири та колуни:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Сокири та колуни?
 • Ціна на Сокири та колуни від 160 до 4 999 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Сокири та колуни?
 • Сокири та колуни Bradas

  Сокири та колуни Cellfast

  Сокири та колуни DeWALT

  Сокири та колуни Fiskars

  Сокири та колуни Gartner