В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Стамески, зубила, долото

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Стамески - це сімейство ручного ріжучого інструменту для обробки дерева: для продовбування отворів та заглиблень у деревині, виготовленні та зачистки пазів, підрізанні дерев'яних виробів, зняття фасок, а також є незамінною при різьбленні по дереву. Застосовується як для столярних, так і для теслярських робіт. Окремо можна виділити стамески для різьблення по дереву, які мають ширший ряд форм та розмірів та використовуються для більш тонкої обробки дерев'яних поверхонь. Купити стамески по дереву має сенс не тільки у разі професійного зайняття обробкою дерев'яних виробів. У переліку будь-якого домашнього інструменту, а особливо дачного, має бути присутньою стамеска, купити яку можна окремо або в наборі.

Стамески.jpg

Як побудована стамеска

Серед асортименту стамесок є велика кількість видів та розмірів, але загальна будова їх однакова. Усі вони складаються з двох частин:

 1. Рукоятка (ручка).
 2. Клинок (різець).

Відрізняються деякі види стамесок по дереву методом кріплення ручки з клинком.

 1. Встановлення ручки у конічну юбку на краю, як схематично зображено нижче.                              Встановлення ручки в стамеску.jpg               

 2. Подібна конструкція характерна для більш потужних стамесок по дереву, які дозволяють використовувати киянку при знятті шару матеріалу під дією удару або при довбанні різних заглиблень: пазів, карманів, посадкових гнізд та ін. Для зміцнення торцевої частини ручки, в конструкції використовується кільце-бандаж, що дозволяє уникнути розколювання ручки при частому застосуванні ударів киянкою. Нарівні з кращою стійкістю до ударних навантажень такий тип кріплення добре себе показує і при застосуванні зусилля «на злам».

 3. Насаджування ручки на хвостовик стамески. Схематично метод показаний нижче. Насаджування ручки на хвостовик стамески.jpg

 4. Таке кріплення значно зменшує вартість інструменту, проте потребує більшої обережності під час роботи за допомогою удару киянкою. Як важіль, така стамеска по дереву працюватиме безвідмовно, за наявності захисних металевих кілець на обох кінцях ручки. При послабленні кріплення ручки з часом, ручку краще замінити на нову.

 5. Прохідний хвостовик, закріплений у пластикову ручку так, як схематично показано нижче.Прохідний хвостовик.jpg

 6. Така конструкція з успіхом витримує удари не лише киянкою, а й молотком. Однак, професійні столяри та різьбярі по дереву більш віддані класичним конструкціям стамесок по дереву.

Варто зауважити, що на схемах рукоятки зображені циліндричними. Насправді вони мають фігурні форми, які дозволяють інструменту надійно «лягати в руку». Форма рукояті - важливий критерій вибору.

Які існують типи стамесок по дереву

Купити стамески по дереву можна кількох видів.

 1. Теслярські.
 2. Для верстатів.
 3. Зачисні.
 4. Підрізні.
 5. Спеціальні.

Теслярські стамески

Є інструментом первинної (грубої) обробки дерева. З їхньою допомогою, переважно, виконують силову роботу. Цей вид застосовується для вирізання гнізд у балках, довбання пазів у колодах та інших трудоємних робіт. Кут заточування знаходиться в межах 25?- 30?. Їхньою відмінністю є відсутність фаски вздовж полотна і подовжений клинок.

Стамески для верстатів

Клас універсальних стамесок по дереву, що використовуються як для роботи на верстаті, так і для ручної роботи. Для полегшення роботи у важкодоступних місцях на полотнах знімають фаски. Довжина полотна становить 150-170 мм, за ширини леза від 3 мм до 50 мм. Кут заточування різця коливається в межах 20?- 30?.

Зачисні стамески

Мають укорочені клинки та рукоятку, що дозволяє краще контролювати процес роботи. Кут заточення дорівнює 25?- 30?. Використовується цей інструмент як стандартна стамеска з дерева у місцях, де зручніше працювати малорозмірним інструментом.

Підрізні стамески

Використовуються для чистової роботи та доведення поверхонь до потрібних розмірів та форм. Кут заточування леза в 15?-20? дає можливість працювати точно і акуратно. Звичайна довжина 200-250 мм. Вони присутні в наборах як столярів, так і різьбярів по дереву.

Спеціальні стамески

Більше зацікавлять тих, хто займається різьбленням по дереву, хоч іноді можуть бути використані і в столярному ремеслі. Їх існує кілька видів та призначені вони для виконання обмеженої кількості операцій.

 1. Кутова стамеска має різець у формі V.
 2. Радіусна (напівкругла) – у поперечному перерізі є сегментом кола.
 3. Косяки – стамески зі скошеним лезом.
 4. Клюкарза – стамеска із вигнутим клинком
 5. Коробчаста - це пряма стамеска з бортиками з боків.

Спеціальні стамески.jpg

При необхідності вибору спеціальної стамески, ціна на яку може варіювати у великому діапазоні, варто проконсультуватися у професіонала та набути навичок роботи з нею.

Окремим інструментом сімейства є долото, яке відрізняється товстішим лезом. Долото призначене виключно для силових операцій довбання. Кут заточування його леза становить 30? - 40?, завдяки чому цей інструмент не вимагає частого заточування при роботі під дією сильних ударів.

З чого складається початковий комплект стамесок купити який необхідно працівникам-початківцям

Перелік стамесок, необхідний у наборі інструменту, багато в чому залежить від цілей, які переслідує покупець. Якщо стамески призначені для епізодичних ремонтних та підгонних робіт у господарстві – це одне, якщо передбачається заняття столярним виробництвом чи різьбленням по дереву – це зовсім інше.

Для початкового набору домашнього майстра і столяра-початківця підійде набір з трьох стамесок для верстатів шириною 9 мм, 18 мм і 25 мм. Вони повністю забезпечать виконання основних робіт з обробки дерев'яних виробів у будинку та на дачі. Для зручності можна купити укорочену (кишенькову) зачисну стамеску шириною не більше 20 мм. Для створення вузьких гнізд, зачистки вузьких пазів варто придбати стандартні прямі стамески шириною 6 мм і 3 мм. Такий набір стамесок забезпечить виконання практично будь-якої домашньої роботи по дереву. Зі збільшенням досвіду роботи список стамесок, що використовуються, буде розширено, з урахуванням необхідних вимог.

Купити як одиночні стамески, так і стамески в наборі можна в інтернет-магазині Побудуй

Купити стамески по дереву будь-яких виробників можна в інтернет-магазині Побудуй. Інтернет-магазин Побудуй – це великий вибір, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо, які стамески або їх набори підійдуть для комплектації інструменту. Телефонуйте, пишіть у on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які запитання.

Питання, що часто виникають про стамески, зубила, долото:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Стамески, зубила, долото?
 • Ціна на Стамески, зубила, долото від 36 до 2 928 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Стамески, зубила, долото?
 • Стамески, зубила, долото Black Decker

  Стамески, зубила, долото DeWALT

  Стамески, зубила, долото Grad

  Стамески, зубила, долото Granite

  Стамески, зубила, долото Graphite