В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Грунт для теплиць

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Сьогодні в продажі є багато сумішей і ґрунтових субстратів для квіткових горняток і теплиць. В їх склад входять як мінеральні, так і органічні компоненти, наприклад, набираючий все більшу популярність кокосовий субстрат. Для чого потрібен штучний ґрунт для теплиць? Для мало обізнаної людини це може здатися дивним, адже наша земля одна з найкращих в світі. Чим ґрунтові суміші і субстрати відрізняються від природнього ґрунту і яка їх перевага для тепличного господарства.

Ґрунт для теплиць – фактори, що впливають на гарний ріст та врожай

Щоб гарно рости і плодоносити рослини повинні бути здоровими, отримувати достатньо води, повітря і корисних речовин. Значить, їх коренева система повинна знаходитися в середовищі, яке:

 • Добре утримує вологу і розчинені в ній корисні речовини;
 • Хімічно нейтральна та інертна (потрібна для конкретних рослин кислотність, краще задавати за допомогою добавок);
 • Залишається достатньо рихлою для аерації кореневої системи;
 • Вільна від паразитів, гнилісних бактерій і хвороботворних мікроорганізмів.

Ці критерії якості в більшій мірі відповідають штучні субстрати. Природній ґрунт за інтенсивного використання в обмеженому об’ємі теплиці чи парника швидко деградує і втрачає властивості:

 1. В ньому накопичуються залишки добрив, пестицидів, ядохімікатів.
 2. В природньому ґрунті міститься багато збудників захворювань і личинок шкідників. А значить, потрібна інтенсивний хімічний захист. При цьому хімікати потрапляють в плоди і листя рослин, а це вже шкідливо для людини.
 3. Сам ґрунт швидко ущільнюється (втрачає структуру), а це погіршує аерацію кореневої системи рослин.

Все це разом погіршує врожайність і знижує якість продукції. Тому тепличні господарства, фермери і приватні підприємці-ентузіасти давно перейшли на штучні ґрунтові суміші і субстрати.

Ґрунт для теплиць – види і особливості ґрунтових субстратів

Штучний ґрунт для теплиць – це суміш із створеними властивостями з мінеральною чи органічною основою. В якості мінеральної основи для ґрунтових субстратів використовують:

 1. Перлит – кремнезем в вигляді легких світло-сірих гранул. Фракція дрібна, близька до піску. Після використання в теплицях його вносять в ґрунт на городи чи поля. При додаванні перлиту у відкритий ґрунт структура покращується структура ґрунтового шару. Але у цього матеріалу достатньо висока вартість, а при набуханні від вологи гранули розширюються і в органічному просторі вазону, можуть травмувати тонке коріння.
 2. Вермікуліт – дрібний мінеральний субстрат з мікропористою структурою. Прекрасно утримує і повільно віддає вологу. До умовних недоліків також можна віднести достатньо високу вартість.
 3. Керамзит гранули з обпеченої глини. Прекрасний дренажний матеріал, для квіткових вазонів, в тому числі для розумних вазонів з автополивом.

В якості органічної основи для штучного ґрунту для теплиць використовують:

 1. Перемелену кору дерев (частіше всього соснова).
 2. Торф, солома, тирса;
 3. Кокосовий субстрат – це подрібнений волокнистий шар зі шкаралупи кокосового горіха. Перед використанням він проходить ферментацію на протязі 14-18 місяців, висушується і пакується в тюки чи мати.

На сьогоднішній день кокосовий субстрат є найбільш перспективним і цікавим по відношенню ціна-якість.

Переваги кокосового субстрату:

 • Нейтральний рівень pH (5,4 – 6,8);
 • Швидко поглинає і добре утримує вологу ( в п’ять разів більше ніж торф);
 • Пориста структура забезпечує доступ кисню до коріння рослин навіть при 100% насиченні вологою.

Спеціалісти підкреслюють, що при переході на кокосовий субстрат вони практично забули про більшість проблем, а саме:

 1. Витрати на захист від шкідників скоротилися майже до нуля. Хімічним методом борються лише з кліщами, з іншими – біозахист. Наприклад проти білокрилки – липкі стрічки і специфічний хижак екранізація.
 2. Немає проблем з утилізацією відпрацьованого матеріалу – це на 100% екологічно чиста біомаса, що розкладається природнім шляхом.

Купити ґрунт для теплиць через інтернет – декілька вагомих причин

По перше, можна купити будь-яку кількість Ґрунту для теплиць. Частіше за все навіть невеликі партії можна замовити за оптовими цінами.

По-друге, при комплексному замовленні доставка або безкоштовна, або ціна доставки дуже демократична, що особливо актуально для віддалених ділянок і фермерських господарств.

Якщо у Вас є питання по властивостям субстратів, які є у нас в продажі, цінам або способу доставки, телефонуйте. Наші спеціалісти допоможуть вибрати матеріал, що найбільш підходить.

Питання, що часто виникають про грунт для теплиць:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Грунт для теплиць?
 • Ціна на Грунт для теплиць від 58 до 463 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Грунт для теплиць?
 • Грунт для теплиць GrondMeester