В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Цемент

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні
Цемент – це в'яжучий компонент більшості будівельних сумішей від кладок до розчинів для виготовлення залізобетонних конструкцій. Фізично — це дрібнодисперсний порошок сірого кольору іноді із зеленуватим або синім відтінком. При контакті з водою цемент перетворюється на рідку чи пастоподібну масу. Вода запускає хімічну реакцію, внаслідок якої частинки цементу кристалізуються та зв'язуються одна з одною. В результаті виходить тверда речовина (штучний камінь). Розберемося, що потрібно знати про властивості цементу, чим відрізняються марки М400, М500 і т.д. перш ніж купити цемент у мішках.

Цемент

Види цементу та розшифровка маркування

Цемент виготовляють із мінералів, які видобувають кар'єрним способом. По суті, це суміш декількох компонентів без єдиної формули, у кожного виробника склад трохи відрізняється головне, щоб він відповідав заявленим характеристикам, які зашифровані в маркуванні цементу. До складу входять такі компоненти:

 1. Карбонатні породи – вапняк, крейдяні породи, доломіт, мергель, туф. Найчастіше у промисловості використовуються вапняки.
 2. Глинисті породи – глина, глинисті сланці, суглинки, монтморилоніт, лес. Глинисті компоненти з осадових порід набрякають від дії води та забезпечують пластичність на етапі приготування та нанесення будівельної суміші на основі цементу.
 3. Добавки до цементу. Зазвичай вони містять глинозем, залізо, кремній. Основою таких добавок часто служать відходи доменного виробництва.

Якщо вам потрібно купити цемент, то швидше за все це буде портландцемент як чистий, так і з мінеральними добавками. Важливо, щоб виробник не перевищував граничний вміст базових з'єднань:

 • CaO - 62%;
 • SiO2 – 20%;
 • Al2O3 - 4%;
 • Fe2O3 - 2%;
 • MgO – 1%.

Портландцемент відноситься до стандартних видів цементу, що нормально твердіють. Але є ще глиноземисті цементи з підвищеним вмістом оксиду алюмінію (Al2O3) до 40-45%, які відносяться до цементів, що швидко застигають. Розберемося докладніше які види цементу можна купити в Україні:

 1. Портландцемент – найпоширеніший різновид, той самий сірий або зеленувато-сірий порошок, який використовується в приватному та промисловому будівництві. У поєднанні з піском та щебенем використовується для приготування бетонних сумішей. Будівельні суміші на кшталт штукаторк, клею для плитки і т.д., які можна купити в будь-якому магазині, зроблені на основі портландцементу.
 2. Сульфатостійкий цемент застосовується для будівництва підземних і підводних споруд. Оскільки стійкий до солей і не ушкоджується хімічно активними середовищами.
 3. Глиноземний – окрім високої швидкості затвердіння цей склад застосовують для спорудження конструкцій, які постійно перебувають в умовах високої вологості.
 4. Кислотоупорний до цього складу входить кварцовий пісок і кремнефтористий натрій. Як рідина для приготування суміші використовується не вода, а рідке скло.
 5. Шлакопортландцемент – відрізняється лише тим, що до його складу входять гранули шлаку (від 25% від загального складу). Застосовується у промисловому будівництві, але не в приватному та житловому.

Тепер розберемо маркування цементу, що вони означають який цемент купити для фундаменту, а який для суміші кладки. Ключовою та єдиною для всіх виробників є марка міцності цементу. Існує кілька маркувань та позначень оскільки змінювалися ГОСТи та інша нормативна документація, в таблиці нижче наведено найпопулярніші позначення та область застосування цементу.

Клас міцності (МПа)

Марка міцності *старый ГОСТ

Допустимий тиск

Область застосування

в МПа

в кгс/м3

В22,5

М300

22,5

300

Кладочні та штукатурні суміші, стяжка та інші помірно навантажені конструкції

В32,5

М400

32,5

400

Монолітний бетон та збірні конструкції із залізобетону

В42,5

М500

42,5

500

Фундаменти всіх типів, гідротехнічні конструкції, заливка основ тротуарів та інших масивів з бетону

В52,5

М600

52,5

600

Все вище перераховане але отримані конструкції отримують підвищену міцність

Для будівництва високонавантажених конструкцій існує також марка бетону М700, але цей вид цементу майже не використовується у приватному та цивільному будівництві.

Як вибрати цемент

Вибір цементу залежить від певних вимог вашого будівельного проекту. Ось кілька ключових факторів, на які слід звернути увагу під час вибору цементу:

 1. Марка цементу Марка цементу визначає його міцність. Чим вища марка, тим вища міцність цементу. Вибір марки залежить від навантаження, яке нестиме ваша конструкція. Наприклад, для несучих конструкцій зазвичай використовують цемент із високою маркою (наприклад, М400 або М500).

 2. Тип цементу: Існують різні типи цементу, такі як портландцемент, алюмінатний цемент, слаговий цемент та ін. Кожен тип цементу має свої особливості та застосування. Наприклад, портландцемент є найпоширенішим і використовується для широкого спектру будівельних робіт.

 3. Склад цементу: Зверніть увагу до складу цементу. Деякі цементи можуть містити добавки, які покращують його властивості, такі як стійкість до води, швидкість затвердіння тощо. Оцініть, чи потрібні вам ці додаткові властивості.

 4. Умови експлуатації: Зважайте на умови експлуатації, в яких буде використовуватися цемент. Наприклад, якщо проект виконується в умовах підвищеної вологості або агресивного середовища, виберіть цемент, який має відповідні хімічні та фізичні властивості.

 5. Бренд та якість: Переважно вибирати цемент у надійних виробників з гарною репутацією. Це забезпечує високу якість продукції та мінімізує ризик виникнення проблем під час будівництва.

 6. Термін придатності: Переконайтеся, що вибраний цемент не є простроченим і має достатній термін придатності для завершення проекту.

При виборі цементу завжди враховуйте конкретні вимоги вашого проекту та дотримуйтесь рекомендацій фахівців.

Чому вигідно купити цемент у нашому інтернет-магазині

Ми маємо великий інтернет-магазин, і у нас можна зробити комплексне замовлення на більшість будівельних матеріалів. А це завжди вигідніше порівняно із закупівлею матеріалів у різних постачальників.

Крім цементу в нашому магазині можна купити й інші матеріали, та обладнання для будівництва та догляду за будинком:

Якщо з'явилися питання на вибір або хочете знати, як купити цемент у вашому місті телефонуйте за номером (0800) 50-54-52.

Питання, що часто виникають про цемент:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Цемент?
 • Ціна на Цемент від 98 до 191 грн.