В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Садові ножі

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

У цьому розділі можна купити садові ножі. Як універсальні, так і спеціальні для створення щеплень:

 • живцями копулювальні ножі;

 • бруньками або вічками – окулювальний ніж.

Якісний та зручний інструмент – це більше 50% успіху. А деякі садівники стверджують, що від якості та підготовки ріжучого полотна залежить 85% успіху операції із щеплення плодових дерев. До того ж незалежно від цього працює садівник з яблунею, грушею, черешнею, трояндами тощо. До підготовки входить заточування та санітарна обробка леза. Руки перед операцією щеплення теж потрібно обробити і не торкатися зрізу зайвий раз.

Ніж садовий – особливості та різновиди

Ножі для садівників помітно відрізняються від монтажних, столярних та обробних. Розберемося докладніше чому садові ножі мають саме таку форму лез та заточку і для чого це потрібно.

 1. Окулювальний ніж має тонке полотно в середньому 1,5 мм, і характерний вигнутий «дзьоб» на звороті кінчика, див. фото нижче. Заточення симетричне двостороннє.

 2. Окулювальний ніж.jpg

  Ще можна купити різновид окулювальних ножів із двома лезами. Одне для розрізання кори та підготовки щепи, а друге нагадує злегка закруглене жало плоскої викрутки, яким зручно підчіпувати краї кори. Іноді цю функцію виконує форма рукояті з витягнутим та загостреним хвостовиком.

  Окулювальний ніж із двома лезами.jpg

  Окулювальні садові ножі рекомендується купити якщо потрібно робити багато щеплень «вічком» або бруньками. Це коли робиться розріз кори схожий на кишеню, краї кори відгинаються і під кору прищеплюється фрагмент кори з брунькою іншого сорту, див. малюнок нижче.

   Щеплення «вічком» або бруньками.jpg

  Характерним виступом на кінці зручно підчіпувати та відгинати краї кори. Звичайно все це можна зробити і звичайним гострим лезом, але купити садовий ніж для окупулювання вигідно, якщо, експериментами з сортами яблук ви займаєтеся багато і часто. Ціна його невисока, а працювати набагато зручніше.

 3. Копулювальний ніж має пряме лезо та одностороннє заточування. Призначений для створення рівних зрізів. Лезо теж може мати виступ на звороті.

 4. Копулювальний ніж.jpg

  Його спеціалізація щеплення живцями, див. малюнок нижче. Для цього часто потрібно зрізати щепи та підщепи під кутом, іноді потрібно робити зрізи складної конфігурації на досить тонких гілках. Тому лезо досить тонке і має бути відточене до гостроти бритв.

  Зріз копулювальним ножем.jpg

 5. Універсальний садовий ніж. Найчастіше так називають серповидні садові ножі (Мічурінські), див. фото нижче. Він зручний для зрізання зайвих пагонів, видалення колючок та підготовки гілок до щеплення. Купити такий ніж можна в будь-якому садовому магазині, а також через інтернет. Але жодне лезо садового ножа замінить секатор.

 6. Універсальний садовий ніж.jpg

Але також у цей клас входять і ножі для щеплення, якими можна робити щеплення бруньками або живцями, нехай і не так зручно, як спеціалізованими.


Як вибрати садові ножі


Перше, що потрібно чітко розуміти садові інструменти різні. Наприклад, всі різновиди щеплювальних ножів — це делікатні інструменти. Вони не підходять для того, щоб стругати, рубати, розколупувати і т.д. Тоді як серпоподібний садовий ніж впорається і з підрізуванням коріння, розчищенням кущів або видаленням старої кори. Не слід намагатись знайти універсальне рішення на всі випадки життя.

При виборі звертайте увагу на:

 1. Якість сталі. Заточування лез для щеплень дозволяє розрізати лист офісного паперу, який тримають в руках. А хороша сталь дає змогу зробити більше 10 розрізів без втрати заточування. Погану сталь теж можна заточити до гостроти бритви, але на 5-6 зрізі паперового листа вона почне різати нерівно, з рваним краєм і т.д.

 2. Зручність рукояті – садовий ніж повинен сидіти у руці як влитий. Адже часто потрібно робити дуже тонкі та філігранні розрізи, а щеплювальний ніж дуже гостро заточений і будь-який необережний рух може призвести до травм.

 3. Функціональність. Найкраще підібрати та купити кілька вузькоспеціалізованих ножів, ніж один універсальний. За універсальність доводиться сплачувати незручністю. Так, універсальним ножем можна робити все, але нічого так добре та зручно, як спеціалізованим ножем.

Чому вигідно купити садові ножі у магазині Побудуй

По-перше, ми великий інтернет магазин, де можна купити й інші товари для догляду за садом, газоном та заміським будинком:

 • секатори та садові ножиці;

 • мотокоси та тримери;

 • бензопили та електропили;

 • садові шланги, розпилювачі та дощувачі;

 • садові сітки та бордюрні стрічки.

По-друге, ми цінуємо репутацію і дбаємо про наших клієнтів. Це означає, що у нас можна купити садові ножі лише гарної якості. Є інструмент преміум класу, є недорогий і кожен відповідає своєму рівню. Звичайно, дорогий інструмент краще тримає заточку, але незручного інструменту з поганої сталі ми не продаємо. Нам важливо, щоб кожен покупець залишився задоволений, а ще краще став постійним клієнтом.

Якщо виникли питання щодо вибору садових ножів, способу доставки або форми оплати телефонуйте (0800) 50-54-52.Питання, що часто виникають про садові ножі:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Садові ножі?
 • Ціна на Садові ножі від 225 до 3 499 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Садові ножі?
 • Садові ножі Berger

  Садові ножі Bradas

  Садові ножі Cellfast

  Садові ножі Finland

  Садові ножі Fiskars