В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Леза для рубанка

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Леза для рубанка — це змінний робочий ніж, який по суті є витратним матеріалом хоча і досить довговічним оскільки твердосплавні леза для рубанка служать довго, хоч і не заточуються, а ножі з інструментальної можна точити. У ручних рубанків леза бувають тільки з інструментальної сталі і служать роками. Зовсім по-іншому все з електрорубанками тут ножі змінюються набагато частіше. Розберемо які вони бувають і яке лезо для рубанка потрібно купити вигідніше.

Леза для рубанка.jpg

Види лез для рубанків

Ножі для ручних рубанків сильно відрізняються від електричних і з вигляду, і за умовами роботи.

Леза для ручних рубанків роблять тільки з інструментальних сталей, краще якщо це швидкоріжучі сталі марки Р12 або навіть Р18, але це рідкість найчастіше вдається купити лезо для рубанка зі сталі марки У7 або У8.

На довговічність заточування впливає деревина, яку обробляють, і звичайно ж глибина зрізу, яку виставляє майстер. Не слід ставити занадто велику глибину, стружка вийде дуже товстою, а це підвищена напруга на ріжучу кромку. Крім того, стружка діє як абразив. Температура леза при роботі ручним рубанком зростає не так сильно як в електричних, але при заточуванні слід стежити щоб сталь не відпускалася. Непряма ознака відпускання сталі — це синьо-фіолетові розлучення на кромці. Тому не потрібно виставляти занадто великі обороти на заточному верстаті (максимум 700-800) і не дуже сильно притискати лезо до заточного диска.

Також леза відрізняються формою і шириною найчастіше 45-60 мм. Більше вже старших братів фуганків і т.д.

Леза для електрорубанків завжди менші по довжині, оскільки вони парні і встановлюються в рухомий барабан. А в залежності від матеріалу бувають одноразові та багаторазові.

 1. Одноразові ножі роблять з карбіду-вольфраму, як правило вони двосторонні. Коли тупиться одна сторона його перевертають і працюють далі. Після затупления другої сторони потрібно купити нове лезо для рубанка. З ними легко працювати вони довше залишаються гострими, немає ніяких проблем з установкою центруванням і т.д. Ціна теж цілком доступна адже по суті це вузька смужка твердого сплаву, яка вставляється в тримач. Але, якщо потрібна дуже гладка поверхня тут краще купити леза для рубанків зі швидкоріжучої сталі.
 2. Багаторазові ножі роблять з інструментальної сталі їх можна точити, і не тільки коли затупились, але і коли потрібно досягти певної гостроти чи кута заточки леза. Але при заточуванні і установці лез назад в рубанок потрібно бути особливо уважним, адже якщо вони будуть встановлені несиметрично працювати буде тільки одне. Також легко можна порушити балансування або змінити геометрію леза при заточуванні.

Як підібрати лезо для рубанка

Тут все досить просто, але про конкретні характеристики на кшталт сплаву або кута заточування потрібно уточнювати окремо. А базові критерії для того щоб купити лезо для рубанка:

 1. Для якого рубанка потрібен ніж. Не тільки в ручний або електричний, але і за розміром і призначенням. Звичайний, торцовочний, фуганок і т.д.
 2. Кут заточування — це в принципі величина змінна і при бажанні можна заточити під іншим кутом. Але під різні породи потрібні різні кути атаки, а значить і заточки. Чим м'якше порода, тим нижче може бути кут (35-45), а чим твердіше, тим ближче до прямого (60-75).
 3. Кут заточування.jpg

 4. Товщина і ширина леза. Ширина визначається моделлю рубанка, найширші леза досягають 110 мм. А товщина в середньому 3-4 мм. Чим більше, тим міцніше і довговічніше буде лезо для рубанка.

Чому вигідно купити леза для рубанка в магазині Побудуй

По-перше, ми великий інтернет-магазин, і у нас можна купити і інші матеріали для будівництва або домашньої майстерні. Адже при комплексному замовленні можна заощадити на доставці, адже не вигідно оплачувати доставку кількох ножів для рубанків. У нас можна купити:

 • наждачний папір і шліфувальні сітки;
 • ручний електроінструмент, дрилі шуруповерти і т.д .;
 • вимірювальний інструмент: рулетки, косинці, рівні, штангенциркулі.

Та багато іншого.

По-друге, у нас тільки перевірений товар, ми не торгуємо неякісним товаром аби заробити, оскільки репутація магазину коштує дорожче сьогохвилинних заробітків.

Якщо потрібна консультація, інформація про терміни доставки і можливі способи оплати телефонуйте за номером (0800) 50-54-52


Питання, що часто виникають про леза для рубанка:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Леза для рубанка?
 • Ціна на Леза для рубанка від 53 до 824 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Леза для рубанка?
 • Леза для рубанка DeWALT

  Леза для рубанка Intertool

  Леза для рубанка Stanley

  Леза для рубанка Topex

  Леза для рубанка YATO