В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Секатори

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Секатор – це простий та доступний інструмент для зрізання молодих та сухих гілок. Товщина гілок, з якими впорається механічний секатор від кількох міліметрів до 25-30 мм. З гілками товщими ніж 15 мм, звичайно впорається тільки садовий секатор із храповим механізмом. Навіть якщо у вас немає великого саду, але є кілька дерев чи ягідних кущів такий інструмент обов'язково знадобиться. У цьому розділі нашого магазину можна купити секатор під будь-яке завдання та на будь-який гаманець. Розберемося з цим докладніше.

Секатор

Різновиди та призначення садових секаторів


Садові секатори мають невеликий габарит – довжина 180-200 мм і розраховані під роботу однією рукою. Що стосується класифікації, то вони поділяються за типом зрізу та наявністю додаткових механічних підсилювачів. Почнемо з найпростіших.

 1. Площинний секатор або стандартний. Заточене лезо проходить мимохіть повз опорне. Заточене лезо під кутом і схоже на звичайні ножиці. Призначені переважно живих гілок. За рахунок ковзного руху заточеного леза відносно опорного зріз виходить рівний і місце зрізу гоїться швидше. Леза вигнуті, на відміну від садових ножиць, де леза прямі і заточені обидва.
 2. Опорний секатор має симетрично заточене лезо і масивну опору (наковаленку) лезо входить до пазу наковаленки, а по краях паза є рифлення (насічки) щоб гілка не ковзала. Такі секатори залишають грубіший зріз, зате дозволяють справлятися з більш товстими гілками (до 20 мм) у тому числі сухими. Ми рекомендуємо купити секатор саме опорного типу, якщо у вас мало кущів та винограду, а є фруктові дерева на зразок груш, яблунь, абрикос та черешні. Розчищати та формувати крону буде набагато легше порівняно з попереднім типом.
 3. Опорний секатор з храповим механізмом – ріжучий механізм практично такий самий, але сам секатор доповнений храповим механізмом, який дозволяє зрізати товсті гілки за кілька рухів. Але будьте уважні секатори з храповим механізмами не призначені для зрізання дуже товстих гілок (діаметром більше 35 мм). Вони швидше полегшують навантаження на руки при стандартній роботі. І з ними легко працювати жінкам та підліткам. Але все ж таки вони можуть зрізати без наслідків для механізму товстіші гілки ніж звичайний опорний секатор.

Секатор_2

Масивні дворучні секатори називаються гілкорізами або сучкорізами і також продаються в нашому магазині, але в іншому розділі. Також у нас можна купити висоторізи, де механізм керування ножем виконаний за допомогою шнура. А сам різальний механізм надягає на довгу штангу з алюмінію або звичайну дерев'яну жердину.

Те ж саме відноситься до садових ножиць та прищепних секаторів.

Садовий секатор також потребує догляду та обслуговування. Після кожного використання потрібно чистити та протирати леза від соку та фрагментів деревини, які могли застрягти у насічках або поглибленні наковаленки. Наприкінці сезону бажано нанести на пружину та леза захисне мастило, хоча б побризкати WD-40.

Заточувати леза можна, але на практиці робиться це досить рідко, і зручно робити заточування тільки для моделей, які мають знімні леза. Недорогі секатори найчастіше є одноразовими, і коли вони затуплюються, потрібно просто купити новий, оскільки до цього терміну зношується і механізм. Хоча за не дуже інтенсивного використання, ресурсу секатора вистачить на 5-7 років, а ціна його невисока.

Як вибрати секатор


Звичайно, якщо ви вирішили купити секатор через інтернет, то оглянути його наживо не вийде, але багато що можна побачити і на фотографії, і в характеристиках. Ось короткий перелік того, на що слід звернути увагу:

 1. Розмір, як правило, довжини в 180 мм є достатньою, але якщо у вас великі долоні, то можна купити секатор і на 200-220 мм.
 2. Тип зрізу, про який ми писали вище. Це легко побачити по фото, вибір залежить від сфери застосування. Якщо основна робота — це квіти та кущі, то краще підійде площинний секатор, якщо потрібен універсальний інструмент, краще купити опорний секатор.
 3. Тип зворотної пружини – дротяна або пластинчаста. Наша рекомендація пластинчасті пружини. Вони надійніші та довговічніші і випадків, коли пружина злітає в конструкціях з пластинчастим типом не буває, чого не скажеш про дротяну пружину.
 4. Матеріал лез – це, мабуть, найважливіший фактор. Добре, коли це високовуглецева сталь із напиленням типу тефлону. Тоді сік із зрізаних гілок не робить лезо липким. Але у недорогих секаторів лезо із середньовуглецевої сталі, без покриття або фарбоване. Це не так вже й погано, але тупитися таке лезо швидше, хоч і заточити його легше. Але найкраще, коли секатор оснащений кованим лезом – це майже довічна гарантія збереження ріжучих властивостей. Але й ціна секатора з кованим лезом висока.
 5. Ергономіка – добре, якщо є зручні виїмки під пальці та долоню, а на рукоятях є м'які вставки. Працювати буде набагато зручніше і руки не втомлюватимуться.
 6. Фіксатор — на перший погляд дрібниця, але пластикові повзункові фіксатори ламаються частіше, ніж звичайний дротяний хомут, який фіксує рукояті.

Чому вигідно купити секатор в магазині Побудуй

Ми дбаємо про наших клієнтів та власну репутацію. Тому у нас у продажу лише перевірений та якісний інструмент. Навіть недорогий садовий секатор справлятиметься зі своїми завданнями, хоча звичайно поступається за довговічністю та якістю роботи в довгостроковій перспективі в порівнянні з інструментом преміум класу.

Окрім секаторів у нас можна купити й інші товари для догляду за садом та присадибною ділянкою:

 • мотокоси та електротримери для догляду за газоном, а також колісні газонокосарки;
 • садові шланги, пістолети, дощувачі та зрошувачі;
 • бензопили та електропили;
 • бордюрні стрічки та пластикові бордюри;
 • водосток та зливову каналізацію.

Якщо виникли питання щодо термінів доставки, форми оплати або можливості купити секатор у вашому місті, телефонуйте за номером (0800) 50-54-52. Обов'язково підберемо оптимальний варіант вирішення вашого питання.Питання, що часто виникають про секатори:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Секатори?
 • Ціна на Секатори від 91 до 3 999 грн.