В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Ручна дискова пилка

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Ручні дискові пилки (ручна циркулярна пила, "розмовне"– ручна циркулярка) –це електроінструмент, який дозволяє зробити ідеально рівне розрізання великої довжини в деревині (заготовці), глибиною, на яку розрахована пила. Купити ручну дискову пилу часто вирішують через відносну мобільність, що обмежена тільки необхідністю підключення до електромережі (на відміну від стаціонарної циркулярної пилки). Повної мобільності досягають акумуляторні дискові пили, які, однак, втрачають в основних робочих характеристиках. Циркулярні пилки є джерелом підвищеної небезпеки, тому дотримання правил техніки безпеки при роботі з ними є обов'язковим.

Ручна циркулярна пила.jpg

Як влаштована ручна дискова пилка

Будь-яка ручна циркулярна пила це результат багаторічної роботи конструкторів і інженерів зі створення переносного інструменту даного типу. Широке поширення ці пристрої отримали тільки після того, як були вирішені питання зручності і безпеки роботи.

Ручна дискова пилка складається з наступних вузлів:

 1. Електромотор. Силовий елемент інструмента, який відповідає за всі технічні властивості пилки.

 2. Корпус. Забезпечує захист від ураження електричним струмів. На корпусі розміщені система управління електроінструментом, ручки для утримання та управління пилкою, елементи системи електроживлення (блок акумуляторів або підведення кабелю живлення). До корпусу, також кріпиться захисний кожух і станина (станок).

 3. Дискова пила. Це змінний вузол пилки. Від його характеристик залежать якість і геометричні розміри різу. Кріпиться диск безпосередньо до валу, який є водночас ротором електродвигуна

 4. Захисний кожух. Механічна конструкція, що забезпечує безпеку роботи. При відсутності або пошкодженні кожуха працювати з інструментом заборонено. У кожуха є патрубок для підключення до пилососу. Кожух кріпиться безпосередньо до корпусу, повністю закриваючи дискову пилу. Рухомі частини кожуха відкривають пильний диск при зіткненні з робочою поверхнею.

 5. Станина (станок). Металева основа (підошва), до якої кріпиться корпус пилки. Станина щільно прилягає до оброблюваної поверхні і дозволяє встановлювати пилу в потрібне положення на заготовці. На ній розміщені візири, за допомогою яких контролюється напрямок різання згідно з розміткою. Також на ній є поворотний механізм, що дозволяє робити різ під певним кутом.

Характеристики ручних дискових пилок - як купити потрібну і вибрати оптимальну за ціною

Ручні дискові пилки можна розділити на 3 класи:

 • побутові;

 • напівпрофесійні (середнього класу);

 • професійні.

Основною відмінною ознакою для них є потужність і ціна. З потужність побічно пов'язані вторинні ознаки для визначення класу пили – це:

 • діаметр дискової пили;

 • глибина різу (максимальна товщина заготовки);

 • швидкість обертання диска;

 • розмір і вага інструменту.

Потужність ручних дискових пилок знаходиться в межах від 0,8 кВт (побутові пилки) до 2,0-2,2 кВт (професійний інструмент).

Максимальний діаметр ручної дискової пили і максимальна глибина різу інструменту - це пов'язані між собою характеристики. Вони визначають геометричні розміри можливого застосування інструменту. Так, для побутових пристроїв характерним є діаметр пильного диска 130-160 мм, а глибина пропила 40-50 мм. Пилки середнього класу працюють з дисками до 200-250 мм, що дозволяє досягти глибини пропила до 60-65 мм. Професійний інструмент використовує диски до 350 мм, з глибиною різу до 140 мм.

Швидкість обертання дискової пили впливає на продуктивність роботи і на якість різу. Чим вище швидкість, тим легше працювати з деревом твердої породи і тим акуратніше зріз.

Розмір і вага інструменту більшою мірою залежить від конструкторських рішень виробника. Але в будь-якому випадку, чим вище потужність циркулярної пилки, тим вище габаритні і вагові характеристики пристрою.

Окремий вид ручних дискових пилок - акумуляторні пилки. Характеризуються вони своєю повною автономністю, зменшеними силовими характеристиками і високою вартістю. Якщо не передбачається виконання важких і інтенсивних робіт, то акумуляторне пристрій може стати одним з найкращих виборів.

Акумуляторні пили.jpg

Важливі деталі вибору дискової ручної пилки

При виборі ручної циркулярної пилки крім ціни необхідно звертати увагу на багато параметрів. Це хоч і важко, але допоможе забезпечити комфортну і безпечну роботу.

 1. Ім'я виробника має велике значення, оскільки ручні дискові пилки є джерелом підвищеної небезпеки. Купувати контрафактний інструмент, або інструмент маловідомого виробника не можна.

 2. Будь-яка дискова пилка характеризується потужністю, від якої безпосередньо залежить ціна пристрою. Величина потужності знаходиться в межах від 0,8 до 2,2 кВт. З нею безпосередньо пов'язані також габаритні і вагові характеристики інструменту. Вибрати оптимальний пристрій допоможе попередня оцінка обсягу робіт, їх інтенсивність і частота використання пилки.

 3. Розмір робочого диска. Від його діаметра прямо залежить глибина пропила, або максимальна товщина заготовки, яку треба розрізати. При використанні пилок для побутових цілей, зазвичай, глибина різу в 50-60 мм (діаметр диска 160-200 мм) є достатньою. Це робота з листовими матеріалами і 1-2 дюймовими дошками. При необхідності роботи з більш товстим матеріалом потрібно розглядати інструмент з більшим розміром диска.

 4. Частота обертання диска впливає на якість виконання робіт. При необхідності роботи з твердими породами дерева потрібно вибрати ручну дискову пилу з більшою швидкістю обертання диска. Чим вище швидкість обертання, тим менше додаткової обробки країв розпиляної деталі. Однак, чим вище швидкість обертання диска, тим вище ймовірність сильного нагріву оброблюваної поверхні (обвуглювання деревини, плавлення пластику). Якщо потужність двох пристроїв однакова, а максимальні розмір диска різний, то у пристрої з меншим диском більша швидкість обертання.

 5. Система плавного пуску дозволяє уникнути «смикання» пилки під час включення. Краще купити ручну дискову пилу з цією функцією.

 6. Система стабілізації обертів дозволить працювати більш ефективно.

 7. Захист від перевантаження двигуна зможе збільшити ресурс роботи інструменту.

 8. Система гальмування при різкому збільшенні навантаження і муфта ковзання забезпечують відсутність віддачі при заклинювання диска.

 9. Пристосування різу під нахилом - це «опція за замовчуванням». Проте, потрібно перевірити його наявність.

 10. Важливим є можливість перетворити ручну дискову пилу в стаціонарну. Для цього призначені спеціальні кріплення в станині інструменту.

 11. Розклинюючий упор (ніж) дозволяє уникнути гальмування (і заклинювання) диска в процесі роботи.

 12. Звертайте увагу на технологію зміни диска. Її зручність дозволить швидко і легко виконувати цю операцію.

 13. Наявність додаткових елементів, які забезпечують точність і правильність напрямку пропила (паралельний упор, напрямна шина) допоможуть якісно виконати роботу.

 14. Система блокування пуску дозволяє уникнути випадкового включення пили.

 15. Патрубок для підключення пилососа повинен бути обов'язково.

Правила безпеки при використанні ручних дискових пилок

 1. Алкоголь і робота не сумісні. Заборонено брати в руки який-небудь інструмент в стані алкогольного сп'яніння.

 2. Необхідно уникати присутності дітей поруч з ручною дисковою пилкою, яка підключена до мережі (з підключеними акумуляторами).

 3. Перед початком роботи переконайтеся в стійкості свого положення і у відсутності перешкод, як вам, так і інструменту на шляху пропила.

 4. Під час виконання робіт заготовка повинна бути надійно закріплена.

 5. Перед зміною диска інструмент необхідно відключити від мережі.

 6. Інструмент і диск повинні бути справні.

 7. Захисний кожух і його пружинний механізм потрібно перевіряти до включення інструменту в мережу.

Замовити і купити ручну дискову пилу в інтернет-магазині Побудуй це надійно. Інтернет-магазин Побудуй – це великий вибір, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо, яка ручна дискова пилка підійде Вам для виконання запланованих вами робіт. Телефонуйте, пишіть в on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які питання.

Питання, що часто виникають про ручна дискова пилка:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Ручна дискова пилка?
 • Ціна на Ручна дискова пилка від 1 123 до 48 798 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Ручна дискова пилка?
 • Ручна дискова пилка AEG

  Ручна дискова пилка Black Decker

  Ручна дискова пилка BOSCH

  Ручна дискова пилка Crown

  Ручна дискова пилка DeWALT