В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Сучкорізи та гілкорізи

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Гілкорізи та сучкорізи – це інструмент для розчищення високих дерев. У цю групу входять різні за механікою та зовнішнім виглядом інструменти. Одні нагадують великі секатори з довгими ручками, інші вигнуту ножівку на довгій штанзі, інші взагалі нагадують маленьку бензопилу з подовжувачем. Розберемося в характеристиках і перевагах основних різновидів, щоб прийняти виважене рішення про те, який саме гілкоріз купити.

Різновид гілкоріза та сучкоріза .jpg

Чим гілкоріз відрізняється від сучкоріза


Насправді чіткої градації немає. Один і той же інструмент у різних магазинах може називатися як сучкорізом, так і гілкорізом. Умовно розділити можна лише за можливостями та конструкцією ріжучого механізму. Інструмент, який може зрізати сухі, та досить товсті (30 мм і більше) гілки частіше називається сучкорізом, частіше має прямий контактний механізм зрізу. До сучкорізів найчастіше належить бензиновий та акумуляторний інструмент. А більш легкі модифікації частіше називають гілкорізами, ще вони залишають рівніший зріз, за ​​рахунок площинної конструкції ріжучого механізму.

Поєднує цей клас інструменту:

 • можливість швидко обробити багато дерев без драбини, чи стрем’янки;

 • правильно підібраний гілкоріз залишає рівний зріз на живих гілках, який швидко затягується;

 • сучкорізи, хоча залишають не такий рівний зріз, добре справляються з твердою, сухою деревиною.

Різновиди сучкорізів та гілкорізів


Почнемо з механічних моделей, які працюють від м'язової сили, до цієї групи входять:

 1. Площинні гілкорізи по суті є великими секаторами з подовженими рукоятями. Розраховані під роботу двома руками. Ріжуча частина складається з двох лез робочого та опорного. Леза заточені під кутом, і зміщені так, що робоче лезо заходить за край опорного, див. фото нижче. При такій конструкції та частина гілки, що залишається травмується набагато менше ніж та що відрізається і відкидається. Рівний зріз дереву заростити набагато простіше. Ми рекомендуємо купити гілкорізи з площинними лезами для проріджування молодих пагонів та формування крон. Тобто там, де потрібно обрізати живі гілки невеликого та середнього діаметра – 25-40 мм у діаметрі.

 2. Площинні гілкорізи.jpg

  Майже всі моделі ручних гілкорізів оснащені механізмами для посилення, храповими або шестеренчатим. Це дозволяє зменшити зусилля на руків'ях і зрізати товсті гілки цілий день і при цьому не втомитися.

 3. Опорні або контактні сучкорізи з одним робочим лезом та наковаленкою. Тут тільки одне робоче лезо прямї заточки і масивна опорна наковаленка з ребристою поверхнею. Процес зрізання гілки більше нагадує рух, що рубає. Зріз виходить грубіший. Але опорні сучкорізи більше призначені для сухих і твердих гілок, де якість зрізу вторинна. Зате вони легко впораються з товстими твердими гілками, які не під силу площинному гілкорізу з аналогічною довжиною рукоятей.

 4. Опорні або контактні сучкорізи.jpg

  Конструктивно ручні площинні гілкорізи та сучкорізи з наковаленкою дуже схожі. І ті, й інші призначені під роботу двома руками, мають храповий або шестеренчатий механізм посилення. Деякі моделі мають висувні (телескопічні) ручки, див. фото нижче. Правда такі особливості частіше мають гілкорізи, у них все ж зусилля на руків’ях менше.

  Висувні (телескопічні) ручки.jpg

 5. Механічні гілкорізи та сучкорізи на штанзі. Іноді їх ще називають висоторізами. Дозволяють обійтись без сходів, якщо потрібно обрізати гілки на висоті 4-6 метрів. Штанга може бути як телескопічною, так і набірною (довжина зростає за рахунок додавання секцій). Ріжучий механізм видозмінений, рухоме лезо має важіль, до якого прив'язаний мотузок або трос, див. ілюстрацію нижче.

 6. Механічні гілкорізи та сучкорізи на штанзі.jpg

  Опорне лезо або наковаленка мають форму гака – це дозволяє зачепитися за гілку, яку потрібно зрізати. Часто можна купити сучкорізи такого типу без штанги, а штангу докупити окремо. Іноді висоторізи такого типу насаджують на довгу дерев'яну жердину.

  Крім найпростіших сучкорізів як на картинці вище у нас можна купити:

  • сучкоріз на штанзі з поворотною робочою частиною;

  • сучкоріз на штанзі без троса і мотузки, привід захований у штанзі, зусилля на лезо передається через ковзаючу ручку, часто це об'єднано в одному пристрої, див. малюнок нижче.

  Сучкоріз на штанзі з поворотною робочою частиною, без троса і мотузки.jpg

 7. Садові пилки на штанзі. Часто це змінний різновид гілкоріза на штанзі. У деяких випадках вигнута пилка це змінний інструмент, який встановлюється замість виносного секатора. А іноді це один пристрій, оснащений одразу і пилкою, і механічними лезами. Правда в останньому випадку інструмент виходить досить громіздким та незручним. Тому рекомендуємо купити роздільно змінну ножівку та гілкоріз з дистанційним приводом.

 Садові пилки на штанзі.jpg

Як вибрати та купити сучкоріз для різних ситуацій

Насамперед потрібно виходити з потреб, для цього потрібно врахувати:

 1. Вік та сорти дерев у вашому саду. Від цього залежатиме максимальна висота, на яку повинні діставати гілкорізи та сучкорізи. А також товщина і тип гілок, які доведеться зрізати. Одна справа - молодий сад, де потрібно проріджувати крону зрізуючи тонкі молоді гілочки. І зовсім інше, це старий сад де часто доводиться зрізати тверді сухі гілки. Якщо сад довгий час був запущений, щоб привести його до ладу, знадобиться ще й бензопила.
 2. Виробник інструменту. Наприклад, якщо ви вирішите купити гілкоріз Fiskars або Gardena – це завжди найвища якість. Але й ціна сучкорізів від цих брендів найвища. Можливо, потрібно пошукати баланс ціна якість.
 3. Матеріали та покриття, які застосовуються при виготовленні сучкорізів та гілкорізів. Найкращі зразки мають тефлонове покриття на лезах і вони чорні. Інші виробники використовують вороніння, що захищає леза від іржі, але не тефлон. Якщо леза мають тефлонове покриття, то знижується ризик закушування гілки, та й різати легше, оскільки тефлон сам по собі полегшує ковзання леза вздовж зрізу. Не менш важливо з якої сталі зроблені механізми, пружини та самі леза. Для деталей з ріжучими кромками має використовуватись легована інструментальна сталь. Для ковадла або інших деталей більш в'язка сталь. На жаль тип сталі з якої зроблені сучкорізи та гілкорізи вказують дуже рідко. І доводиться орієнтуватися на відгуки та престиж бренду. Тому добре, якщо інструмент продається на території України досить довго і накопичено досвід реальної експлуатації.

Ціна якісного інструменту не може бути надто низькою, але це поганий критерій. Зараз цілком можна знайти якісний інструмент за помірною ціною, але зовсім дешеві гілкорізи та сучкорізи не можуть бути якісними.

Чому вигідно купити сучкорізи та гілкорізи у магазині Побудуй

По-перше, у нас лише перевірені інструменти. Навіть найдешевші цілком справляються зі своїми завданнями. Нехай для професійного використання вони не дуже підходять, але для обслуговування кількох дерев цілком підійдуть. Водночас у нас можна купити найкращий інструмент у класі. Наприклад, можна купити як основний гілкоріз від Fiskars, а як допоміжний інструмент взяти пилку чи штангу від недорого бренду.

По-друге, у нас можна купити й інші інструменти для саду та будинку:

 • садові шланги, пістолети, зрошувачі та дощувачі;
 • мотокоси, бензопили та садові тримери;
 • садові компостери та геосинтетичні матеріали;
 • агроволокно, агротканину та садові сітки.

Якщо є питання щодо вибору чи можливості купити сучкорізи та гілкрізи вашому місті телефонуйте (0800) 50-54-52.

Питання, що часто виникають про сучкорізи та гілкорізи:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Сучкорізи та гілкорізи?
 • Ціна на Сучкорізи та гілкорізи від 279 до 5 245 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Сучкорізи та гілкорізи?
 • Сучкорізи та гілкорізи Berger

  Сучкорізи та гілкорізи Bradas

  Сучкорізи та гілкорізи Cellfast

  Сучкорізи та гілкорізи Finland

  Сучкорізи та гілкорізи Fiskars