В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Нівеліри оптичні

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Оптичний нівелір.

Оптичний нівелір - це геодезичний інструмент, призначений для визначення відхилення точок поверхні (перепад висот) від заданої площини. Цей пристрій застосовується в геодезії, картографії, землевпорядкуванні, а також для проведення будівельних і дорожніх робіт. Походить назва від французького слова niveler, що перекладається як "вирівняти", "ставити в рівень".

Принцип роботи оптичного нівеліра.

На малюнку, який наданий нижче, схематично зображено принцип роботи оптичного нівеліра.

Робота оптичного нівеліра.jpg

За допомогою нівеліра будується площина, на якому-небудь рівні (наприклад, можна назвати “нульовий рівень”). На ділянці, що вимірюється (вирівнюється), встановлюється геодезична (нівелірна) рейка, і оператор записує значення на горизонтальній лінії візування. Після цього переміщуючи лінійку, знімаються відліки перепаду висоти в залежності від положення (віддалення від оптичного нівеліра і кута зміщення). Площина планування вказується для будівельних і дорожніх робіт. У цьому випадку значення «-h» вказує, що рівень грунту потрібно підняти (засипати) на величину h, а «+ h» означає, що необхідно прибрати шар товщиною h. Кут напрямку (зміщення) для вимірювання визначається по лімбу нівеліра, який розташовано в основі корпусу нівеліра. Відстань від центру нівеліра визначається за допомогою двох допоміжних відміток (розташовані на геодезичній рейці) в полі зору оптичного нівеліра, верхній і нижній. Різниця показань рейки на цих відмітках множиться на коефіцієнт, зазначений в керівництві по експлуатації (зазвичай його значення 100). На малюнку нижче схематично показано поле зору оптичної системи нівеліра із зображенням геодезичної рейки і візирів.

Поле зору оптичної системи нівеліра.jpg

Нівелір оптичний - основні типи

Оптичні нівеліри поділяються за рівнем точності і способу встановлення горизонтальної площини нівелювання.

За точністю вимірювань вони діляться на 3 групи:

 1. Високоточні. Характеризуються точністю вимірювання перепаду висот не більше 0,5 мм на 1 км подвійного ходу. Класифікуються як нівеліри І і ІІ класів точності. Застосовуються для топологічних вимірювань, для проведення точних інженерних робіт. Максимальна відстань від нівеліра до точки вимірювання - 50 м.

 2. Точні. Помилка вимірювання не вище 3,0 мм на 1 км подвійного ходу. ІІІ і IV класи точності. Застосовуються для попередніх геодезичних вимірювань і проведення інженерних робіт. Відстань вимірювання не більше 100 м

 3. Технічні нівеліри. Величина помилки до 10,0 мм на 1 км подвійного ходу. Застосовуються виключно для проведення будівельних і дорожніх робіт. Максимальне віддалення геодезичної рейки від оптичного нівеліра 150 м.

Поняття подвійного ходу схематично показано на малюнку нижче.

Подвійний хід в нівелірах.jpg

Клас точності приладу гарантує, що при виконанні вимірювань, зображених на схемі, помилка вимірювань перепаду висот h1 і h2 (різниця між ними) не перевищуватиме певного значення. На робочому відрізку інструменту, 50-150 м, в залежності від точності, похибка буде менше.

Встановлення площини нівелювання.

Всі можливості інструменту, які описані вище, можуть бути використані тільки коли інструмент встановлено правильно. Нижче схематично показано, які похибки вносить невірна установка горизонтальної площини нівеліра.

Невірна установка горизонтальної площини нівеліра.jpg

Існують дві системи вирівнювання площини нівеліра

 1. Вирівнювання за допомогою трубчастого рівня. У корпусі станини нівеліра встановлюється вертикальна трубка бульбашкового рівня. У керівництві по експлуатації приладу описана процедура установки системи в робоче положення. Контроль горизонтальної площини в процесі роботи здійснюється за допомогою зображення двох половинок рівня, які не повинні зміщуватися одна відносно іншої. Приклад зображений на наступному малюнку.

 2. Вирівнювання з допомогою трубчастого рівня.jpg

 3. Вирівнювання за допомогою компенсатора. У конструкцію оптичної системи нівеліра додається компенсатор нахилу. Принцип роботи компенсатора зображений на схемі, нижче. Дзеркальна площина, що закріплена на нерозтяжних нитках, завжди розташована горизонтально. Тому вирівнювання площини дзеркала компенсує виникнення можливих помилок. Це справедливо при невеликих кутах відхилення осі нівеліра від горизонталі (10? ? 15?).

Вирівнювання за допомогою компенсатора.jpg

Для того, щоб система компенсатора працювала коректно, площина нівеліра повинна бути встановлена як можна ближче до горизонтальної площини. Початкова установка даного типу пристроїв подібна до установки нівеліра з трубчастим рівнем, проте, вона не вимагає особливо високої точності.

Як вибрати і купити оптичний нівелір і від чого залежить ціна

 1. Під час вибору оптичного нівеліра необхідно звернути особливу увагу на ім'я виробника інструменту, або виробника оптичної системи.

 2. Клас точності пристрою обирається відповідно завдань, які потрібно вирішувати. Чим вище точність нівеліра, тим вища ціна нівеліра оптичного. Потрібно розуміти, що надточний нівелір може бути використаний для будь-яких робіт з нівелювання. Точний інструмент може бути використаний для вирішення більшості завдань, пов'язаних з нівелюванням. Технічний нівелір придатний для виконання вузького спектра робіт, а також для проведення попередніх вимірювань.

 3. Наявність компенсатора нахилу в конструкції нівеліра є пріоритетним. Збільшення ціни оптичного нівеліра з компенсатором завжди буде виправдане зручністю, швидкістю і точністю виконаних вимірювань.


Замовляйте нівеліри в інтернет-магазині Побудуй. Інтернет-магазин Побудуй - це великий вибір, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо, який оптичний нівелір підійде Вам для виконання необхідних вимірювань. Телефонуйте, пишіть в on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які питання.

Питання, що часто виникають про нівеліри оптичні:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Нівеліри оптичні?
 • Ціна на Нівеліри оптичні від 3 999 до 15 159 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Нівеліри оптичні?
 • Нівеліри оптичні BOSCH

  Нівеліри оптичні Intertool

  Нівеліри оптичні Stanley