В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Диски алмазні

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Алмазні диски для болгарки – це заточувальні, шліфувальні та відрізні круги для роботи по каменю та з твердими металами. Конструктивно вони є металевою основою з алмазним напиленням на робочій частині. Алмазні диски можуть встановлюватися в болгарку, штроборіз, електричний верстат для різання плитки та ін. Матеріали, для обробки яких можна купити алмазні диски - це бетон, мармур, плитка, керамічна черепиця, керамограніт, натуральний граніт, клінкерна цегла і т.д. Розберемося які бувають алмазні круги і що потрібно знати перш ніж купити алмазний круг для заточування або різання граніту.

Алмазні диски для болгарки.jpg

Різновиди та властивості алмазних дисків

Всі алмазні круги можна розділити на три категорії:

 • відрізні - найпоширеніший різновид;
 • алмазні круги для заточування;
 • шліфувальні диски.

Призначення та режим роботи алмазного диска можна оцінити навіть за зовнішнім виглядом. Хоча у разі відрізних дисків достатньо приблизно. Почнемо розбір із відрізних алмазних дисків. Сьогодні можна купити наступні різновиди алмазних дисків для різання:

 1. Суцільні – ріжуча кромка не має прорізів, чи виступів. Найчастіше призначені для мокрого різання. Дозволяють домагатися найтоншої та рівної лінії зрізу. Зверніть увагу на знімок нижче, на самому диску промаркований тільки мокрий режим роботи його позначає крапелька в кружечку, і підпис WET (мокрий), такий диск не можна використовувати для сухого різання. Також вказані матеріали для роботи з якими він призначений. Як бачите – це якраз кахель та кераміка, де важливий акуратний зріз без сколів.
 2. Суцільні алмазні диски.jpg

 3. Сегментні алмазні диски – це найпоширеніший варіант. У сталевій основі є прорізи, через які видаляється пил та крихта, а також відбувається охолодження диска. На знімку нижче видно, що цей диск призначений лише для сухого різання. І матеріали, для яких призначений цей диск, принципово інші – це бетон, камінь, цегла.
 4. Сегментні алмазні диски.jpg

  Тут важлива продуктивність та швидкість роботи, такі алмазні круги можуть різати навіть армований бетон, але для цього краще купити алмазні круги з наступного пункту.

  А от якщо розрізати сегментним алмазним диском керамічну плитку, то отримаємо рваний розріз із великою кількістю сколів по краях. Звичайно, якщо естетика не є принциповою, то цілком можна впоратися і таким.

 5. Турбосегментні діамантові диски. Це комбіновані моделі. Вони мають прорізи часто діагональної форми і трохи хвилясту ріжучу кромку. Це дозволяє ефективно справлятися із досить товстою арматурою в бетоні. Можуть бути призначені як сухого різу, так і мокрого.
 6. Турбосегментні діамантові диски.jpg

 7. Турбовані алмазні диски не мають прорізів, але по ріжучій кромці проточені канавки. А для охолодження зроблені круглі отвори або вузькі S-подібні прорізи в тілі диска для компенсації температурних розширень і більш ефективного відведення тепла. Такі диски найчастіше призначені для роботи з керамічною плиткою, керамогранітом та мармуром. Гірше справляються і швидко зношуються, якщо застосовувати їх по бетону та натуральному каменю.

Турбовані алмазні диски.jpg

Режим роботи та охолодження


Крім матеріалу, для якого призначений диск на упаковці, вказаний і рекомендований режим безперервної роботи. Наприклад, одна хвилина різання та робота на неодружених оборотах для охолодження.

Розберемо докладніше режими мокрого та сухого різу.

 1. Диски для сухого різу – призначені для бетону, цегляної кладки та ін. Часто це сегментні диски, але є серед них турбовані та суцільні. Крім болгарок часто застосовуються у штроборізах. При дотриманні режиму максимального навантаження працюють довго та ефективно.
 2. Для сухого та мокрого різу. Нагадаємо, що режим маркується на самому диску - це крапелька або кран якщо мокрий різ, і крапелька або кран перекреслені для сухого. На цих дисках присутні обидва види маркування. А отже, використовувати їх можна в обох режимах. Тільки будьте уважні, у сухому режимі потрібно робити часті перерви для охолодження. У мокрому режимі час безперервної роботи збільшується у рази. Такі моделі можуть використовуватися як у переносному електроінструменті, так і верстатах. Наприклад, у верстаті для різання плитки.
 3. Для мокрого різу - як очевидно з назви використовуються виключно з примусовим охолодженням водою.

Конструкція та спосіб нанесення покриття

Основа будь-якого диска – це міцна сталь на ріжучу кромку якої нанесено покриття, що містить гранули технічних алмазів із гострими краями. По суті це з'єднання технічних алмазів з металевим порошком як сполучною речовиною.

У процесі роботи частина алмазної крихти відлітає та оголює наступний шар із гострими гранями. Завдяки цьому алмазний круг зберігає ріжучі властивості досить довго.

Що стосується способу нанесення надтвердого ріжучого шару, то є кілька методик від яких залежить ціна алмазного круга та його робочі характеристики:

 • лазерне зварювання — застосовується в дисках для сухого різання;
 • паяння срібним припоєм — застосовується в алмазних колах для мокрого різання;
 • порошкове паяння при високій температурі і під високим тиском - працюють ефективно і довго, але і ціна висока;
 • гальванічний спосіб нанесення абразивного шару — досить рідкісний, і алмазні круги такого типу мають дуже високу ціну.

Алмазні диски для заточування

Найчастіше мають увігнуту чашоподібну форму, хоча бувають і плоскими. На чашоподібних заточних колах робоча поверхня збоку, але в прямих дисках на торці. Призначені вони для заточування спеціального інструменту, такого як різці токарних верстатів, вольфрамові електроди і т.д.

Алмазні диски для заточування.jpg

Заточувальні алмазні диски рідко використовуються з переносним електроінструментом, частіше встановлюються на стаціонарних верстатах. Тому і посадковий отвір у них більший (найчастіше 32 мм.) У принципі вони виконують функцію абразивного каменю, але використовуються для дуже твердих сплавів, об які швидше сточиться сам камінь, ніж відбудеться заточування робочої кромки.

Шліфувальні алмазні диски

Розберемо найпоширеніші варіанти.

 1. Алмазне шліфувальне коло «черепашка» - призначене для обробки каменю, але також підходить для обробки керамічної плитки. Точніше з його допомогою можна привести до ладу кромку плитки після відрізання. Все ж таки більшість операцій з різання плитки залишає відколи і нерівності. А шліфувальне коло алмазна черепашка дозволяє виправити цей дефект. Також з їх допомогою можна обробити кам'яне підвіконня та інше.
 2. Алмазне шліфувальне коло «черепашка».jpg

  Використовуються такі кола на ексцентрикових шліфувальних машинах або через спеціальну насадку для болгарки та кріпиться на липучці.

 3. Алмазні круги шліфувальні для грубої обробки з посадкою на затискний шпиндель.

Алмазні круги шліфувальні .jpg

Як вибрати алмазний диск для заточування та роботи по каменю


Тут ми зібрали короткі рекомендації щодо експлуатації та техніки безпеки. Але спочатку розберемо найважливіші критерії вибору.

 1. Призначення. Воно завжди вказується на самому диску. Пам'ятайте, якщо застосовуєте диск не для тих матеріалів, для яких він призначений, ви дієте на свій страх і ризик.
 2. Розмір самого диска та зернистість. Діаметр диска та посадковий отвір має збігатися з інструментом. Зернистість важлива тільки для заточувальних дисків, чим вона більша, тим вища швидкість роботи. Найбільша зернистість алмазних дисків для заточування 100/125. Буває й більше, але купити такий варіант дуже складно.
 3. Режим роботи - сюди відноситься не тільки сухий або мокрий різ, але і дотримання режиму максимального навантаження, а також не можна перевищувати максимальну швидкість, позначену на колі.
 4. Виробник алмазного диска – це фактор не найголовніший, але трапляються випадки, коли дешеві алмазні диски від невідомих виробників незбалансовані, а алмазне покриття стирається за перші 30 хвилин роботи.

ВАЖЛИВО! Глибина різу визначається як діаметром самого диска, так і шириною ріжучого шару. Не рекомендується робити одразу глибокий різ. Краще зробити кілька проходів із невеликою глибиною – це збільшить ресурс ріжучого шару.

У штроборізі встановлюються два диски, і вони не тільки повинні бути однакові за діаметром, але і за типом, та мірою зносу. Не рекомендується встановлювати разом нове і досить зношене алмазне коло.

Неправильний підбір за потужністю та кількістю обертів може призвести до передчасного зношення або руйнування диска, не кажучи про неякісний різ.

Також важливо використовувати алмазні диски правильно — вони не призначені для криволінійних різів. Якщо намагатися це зробити, то може виникнути биття, відскок і в кращому випадку псування ріжучої кромки, а в гіршому отримання серйозних травм.

Не можна використовувати диск більшого діаметру, ніж це передбачено інструментом. Іноді йдуть на грубе порушення та знімають захисний кожух із болгарки на 125 мм, щоб встановити туди диск більшого діаметру. Цього робити в жодному разі не можна. Частота обертання маленької УШМ найвища і є ймовірність відскоку диска та нанесення серйозних травм через відсутність захисту.


Чому вигідно купити алмазні диски у магазині Побудуй

По-перше, ми продаємо тільки перевірений інструмент, що адекватно працює, а також оснащення до нього. Ми дбаємо про своїх покупців, адже в новій реальності кожен покупець може стати постійним клієнтом. Тому ми не продаватимемо свідомо неякісний товар.

По-друге, у нас можна купити й інші інструменти, а також оснащення до них:

 • бури для перфораторів, свердла та алмазні коронки;
 • електроінструмент: штроборізи, дрилі, болгарки, перфоратори;
 • будівельні суміші: клей для плитки, штукатурка, шпаклівка;
 • труби для водопроводу та опалення, а також радіатори опалення;
 • бетономішалки, генератори, зварювальні апарати.

Якщо виникли питання щодо вибору алмазних дисків, або хочете дізнатися, як купити алмазний диск у вашому місті дзвоніть за номером (0800) 50-54-52.


Питання, що часто виникають про диски алмазні:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Диски алмазні?
 • Ціна на Диски алмазні від 55 до 34 135 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Диски алмазні?
 • Диски алмазні BOSCH

  Диски алмазні Cedima

  Диски алмазні DeWALT

  Диски алмазні Granite

  Диски алмазні Intertool