В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Штроборіз

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Бороздороб (інша назва «штроборіз») - вузькоспеціалізований електричний інструмент, призначений тільки для прокладання борозен (штроб) в цегляних і бетонних конструкціях (стіни, підлога, стеля, можливо, щось інше). Борозни, зазвичай, використовуються для прихованої прокладки електропроводки чи труб систем водопостачання, каналізації, кондиціювання. Купити Борознороб має сенс, якщо передбачається виконувати великий обсяг робіт по прихованій прокладці інженерних мереж.

Бороздодроб.jpg

Як влаштований борознороб і принцип його роботи

За допомогою двох, паралельно встановлених дисків (фрез) Бороздороб робить дві паралельні канавки. Після цього, за допомогою перфоратора, відбійного молотка або іншого інструмента виламується матеріал між канавками, в результаті чого ми отримуємо борозну заданого розміру. Існують моделі штроборізи з більшою кількістю фрез. Вони дозволяють будувати штроби за один прохід без додаткового видалення матеріалу між прорізаними канавками. Є моделі борозноробів з одним диском. У цьому випадку підвищується кількість виконуваних робіт і зусиль, спрямованих на точність різання. 

Бороздороб складається з наступних частин:

 • електродвигун з редуктором;
 • система кріплення фрез;
 • станина;
 • захисний кожух штроборіза;
 • робочі диски;
 • електронна система контролю і управління.

Штроборіз.jpg

Електродвигун борознороба

Є силовою установкою будь-якого борознороба. Від його потужності і швидкості обертання залежить продуктивність і можливий розмір фрез, що можна встановити і величина максимальної глибини штроби. Редуктор пов'язує вісь обертання електромотора штроборіза з віссю обертання дисків, паралельно змінюючи частоту обертання ріжучих фрез, щодо частоти обертання електромотора штроборіза.

Система кріплення фрез

Пов'язана з електродвигуном через редуктор. Вона складається з шпинделя, на якому кріпляться фрези. Конструкція кріплення передбачає можливість зміни відстані між дисками, якщо їх декілька. Це дозволяє змінювати загальну ширину борозни.

Станина

Це основа (підошва), до якої безпосередньо кріпиться весь механізм борознороба. Вона впирається в оброблювану поверхню і забезпечує підтримання необхідної глибини борозни та допомагає притримуватись встановленого напрямку штробління. Для цього на станині розміщена система регулювання глибини різу фрези і мітки (візири), що дозволяють дотримуватися наміченого напрямку при переміщенні борознороба під час роботи.

Захисний кожух штроборіза

Запобігає можливості випадкового зіткнення з ріжучими дисками і захищає від розльоту частинок при експлуатації. Основна роль кожуха, це захист людини від осколків фрези при можливому руйнуванні диску. Кожух може кріпитися до станини або до кожуха електродвигуна. Обов'язково у захисного кожуха має бути посадочне місце для зовнішнього промислового пилососа. Підключення пилососа дуже важливо, тому що в процесі різання бетону, цегли та інших будівельних матеріалів виділяється величезна кількість пилу. Відсутність будівельного пилососа або інших механізмів видалення пилу призведе до потрапляння пилу в легені людей. Одним з механізмів зв'язування пилу є автоматична подача води на місце різання. Цей механізм не тільки протистоїть запиленію місця роботи, але і забезпечує охолодження ріжучих дисків. Такі штроборізи досить рідкісні.

Захисий кожух штроборіза.jpg

Диски для борознороба

Можуть бути абразивними і алмазними. Алмазні підрозділяються на диски з вваренними алмазами і з алмазним напиленням.

Абразивні і диски з алмазним напиленням краще використовувати на цеглі або м'яких сортах бетону. При цьому необхідно постійно контролювати ступінь нагрівання фрези, періодично припиняючи роботу на нетривалий час.

Для трудомістких і тривалих робіт з використанням високих обертів потрібно застосовувати диски з навареною діамантовою крихтою.

Диски для бороздодроба.jpg

Електронна система контролю

Забезпечує управління режимами роботи борознороба і відключення при перевантаженні чи аварійній ситуації. Штроборіз - це потужний пристрій, призначений для виконання важких робіт. При перевантаженні і перегріві борознороба автоматика відключає подачу електроенергії на електромотор, в крайньому випадку, сигналізує про необхідність вимкнути борознороб.

Реалізація «плавного пуску» дозволяє плавно запустити бороздороб, уникаючи великих пускових струмів і навантажень при старті. Все це запобігає передчасному виходу з ладу такого дорогого устаткування як штроборіз.

Як вибрати штроборіз. На що звертаємо увагу перш ніж купити бороздороб

На які параметри звернути увагу перш ніж купити борознороб:.

 1. Потужність борознороба - варіюється від 800 Вт до 2,5 кВт (можливо вище). Від неї залежить діаметр встановлюваних фрез і максимальний розмір штроби. Чим менше потужність, тим швидше нагрівається штроборіз при інтенсивній експлуатації. Велика потужність штроборіза забезпечує менший час виконання роботи. Однак чим більша потужність, тим важчий сам штроборіз. При прокладанні штроб на стелі фактор ваги штроборіза може зіграти важливу роль. При прокладанні борозен на стінах і, особливо, на підлозі велика вага навпаки спрощує експлуатацію.
 2. Ширина і глибина штроби. Ця характеристика обов'язково повинна бути вказана в технічному паспорті пристрою. Ці величини повинна відповідати вашим вимогам або перевищувати їх.
 3. Максимальна швидкість обертання. Чим вище швидкість обертання, тим швидше і легше буде виконати завдання. Знос дисків також збільшується при збільшенні швидкості обертання. Особливо це стосується абразивних і алмазних фрез з напиленням (наклеюванням) алмазної крихти.
 4. Система плавного запуску забезпечить більш тривалу експлуатацію штроборіза.
 5. Система підтримки постійної частоти обертання забезпечує збільшення потужності двигуна борознороба при збільшенні навантаження на фрези (без «загрузання» дисків), що дозволяє зберігати швидкість і нормальний режим роботи.
 6. Система для запобігання заклинюванню при різкому зростанні навантаження на фрези борознороба переводить агрегат в режим холостого ходу. Функція дуже важлива. Вона дозволяє уникнути руйнування диска, поломки штроборіза і травм людини.
 7. Система аварійного відключення при перевантаженні (перегрів) борознороба запобігає передчасному виходу електродвигуна з ладу.
 8. Захист від випадкового включення зазвичай реалізується двома кнопками одночасного включення (можливий інший варіант). Ця функція дозволить уникнути непередбачених ситуацій і випадкових травм.
 9. Зверніть увагу на систему контролю зношеності щіток. Це може бути якийсь сигнал або відхід щіток від ротора і припинення роботи електродвигуна. Система дозволяє уникнути поломки високошвидкісного електродвигуна при терті ротора об металеві тримач щіток.

При виборі штроборіза переконайтеся в зручності його утримування при виконанні роботи.

Корисні поради при роботі з штроборезом від професіоналів

При роботі зі штроборезом існують правила безпеки, описані в паспорті і / або відомі всім. Ми приведемо як популярні, так і, можливо, нові для вас. Але всі правила ми перевірили на власному досвіді  експлуатації борознороба.

 1. Інструкцію по експлуатації борознороба та інструкцію до фрез потрібно прочитати до початку роботи.
 2. Правила техніки безпеки при експлуатації штроборіза, які написані в паспорті, необхідно виконувати.
 3. При роботі з борозноробом необхідно обов'язково користуватися захисними окулярами і респіратором.
 4. Використання зовнішнього будівельного пилососа разом з борозноробом є обов'язковим, особливо в закритому приміщенні. Виняток становить штроборіз з вбудованим пилососом.
 5. Допустима частота обертання робочих дисків повинна бути вище максимальної швидкості обертання борознороба на 30% і більше.

Замовляйте штроборез в інтернет-магазині Побудуй. Інтернет-магазин Побудуй - це великий вибір, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо, який бороздороб буде оптимальним і підберемо фрези. Телефонуйте, пишіть в on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які питання.

Питання, що часто виникають про штроборіз:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Штроборіз?
 • Ціна на Штроборіз від 2 812 до 50 508 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Штроборіз?
 • Штроборіз BOSCH

  Штроборіз DeWALT

  Штроборіз Einhell

  Штроборіз Intertool

  Штроборіз MAKITA