В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Насоси для води - це стаціонарні електричні пристрої для перекачування води в горизонтальному і вертикальному напрямку з природних або штучних резервуарів. Стаціонарними вони вважаються через те, що для своєї роботи повинні бути забезпечені електричною енергією, встановлені і зафіксовані. Найчастіше купити насос для води доводиться для перекачування чистої та забрудненої води. Хоча є моделі, здатні працювати і з брудною водою.

Насоси для води 1.jpg

Які різновиди насосів для води існують?

За своєю конструкцією насоси для води можна розділити на два основних види:

 1. Відцентрові.

 2. Мембранні.

Окремим підвидом відцентрових насосів виділяють вихрові насоси. Вони відрізняються від звичайних відцентрових помп тільки конструктивно.

Будь-який з названих насосів може бути занурюваним або самовсмоктувальним. Занурювальні насоси для води працюють безпосередньо в шарі води, що забезпечує безперервність потоку води, що перекачується без здійснення додаткових операцій. Самовсмоктувальні насоси забезпечують переміщення (або підйом) води до насоса, з подальшим її перекачуванням. Ці пристрої чутливі до великих обсягів повітря або водяної пари, що потрапляють у водовід (трубу), що з'єднує насос з ємністю-джерелом води. Перед початком роботи самовсмоктувальних насосів необхідно заповнити водою сам насос і трубу, яка з'єднує його з джерелом. Висота підйому води, для самовсмоктувальних пристроїв, від дзеркала джерела до камери насоса коливається від 7-8 метрів у відцентрових і мембранних насосів, до 10-15 метрів у вихрових (модифікація відцентрових). Ці значення можуть змінюватися в ту або іншу сторону, в залежності від виробника і моделі насоса.

Висота підйому стовпа води насосом (вихідний тиск) також залежить від типу насосної камери. Для мембранних насосів висота підйому води становить 7-10 метрів (тиск 0,7-1 атмосфера). Відцентрові насосні камери здатні створювати тиск до 2,5 атм (25 метрів стовпа води). Вихрові насоси можуть забезпечити умови для підйому води на висоту до 80 метрів і більше. Такого ж тиску можна досягти за допомогою послідовного з'єднання декількох відцентрових камер в одному насосі.

Як влаштований водяний насос?

Насоси для води складаються з двох основних частин:

 1. Силова установка - електродвигун.

 2. Насос або іншими словами - помпа.

Особливості електродвигуна водяних насосів.

Електродвигун є джерелом енергії для водяного насоса. Він перетворює електричну енергію мережі живлення в механічну енергію насосного агрегату. Зазвичай, при проектуванні і виробництві водяного насоса, характеристики двигуна узгоджують з усіма вимогами для апарату, що виробляється. Тому, звертати особливу увагу на потужність силової установки немає необхідності. Розглядати робочі характеристики електродвигуна необхідно виключно для визначення параметрів електромережі, що підводиться.

Помпи насосів для води.

Як зазначалося вище в побутових і промислових насосах для води використовуються два типи насосів - відцентрові і мембранні.

Принцип роботи відцентрових водяних насосів

Схематично принцип дії відцентрової насосної камери насоса для води показаний нижче.

Принцип роботи відцентрових водяних насосів.jpg

Корпус відцентрового насоса (реального насоса) схожий на стилізоване зображення равлики, чому в просторіччі і отримав назву "равлик" (російською улитка ). Він виготовляється так, щоб уникнути утворення завихрень потоку, що рухається і направити цей потік у вихідний патрубок. Подача води (вхідний потік) здійснюється перпендикулярно площині равлики, як показано на другому малюнку (перетин, вид збоку). Таке розміщення введення води зменшує вплив потоку розігнаної рідини на вхідний потік.

Після заповнення насосної камери водою і включення насоса, крильчатка починає обертатися. Її лопаті, при обертанні, взаємодіють з водою, змушуючи останню рухатися. Ця взаємодія збільшує кінетичну енергію води (створює динамічний тиск). Величина динамічного тиску і визначає висоту підйому води насосом. Вода під тиском виливається з вихідного шланга, зменшуючи тиск в равлику. Це призводить до відкриття зворотнього клапана і надходженню наступної порції води. Процес буде безперервним до моменту закриття витікання води або потрапляння в камеру газу (повітря або пари) обсягом порівнянним з об'ємом "равлики". Якщо порожнина помпи і вхідний шланг будуть заповнені газом (парою води), насос не зможе перекачувати воду.

Виходячи з конструкції системи, можна зробити висновок, що відцентровий насос чутливий до потрапляння в потік води твердих частинок. Такі частинки здатні пошкодити і / або заклинити механізм крильчатки і вивести з ладу весь насос. Тому на вхідному трубопроводі системи обов'язково встановлюється фільтр. Характеристики фільтра (розмір комірки сітки, що фільтрує) обов'язково вказуються в технічних характеристиках пристрою.

Одноступінчатий відцентровий насос не здатний створити на виході тиск більше 2-3 атмосфер через конструктивні особливості. Як можна побачити на малюнку вище ця конструкція не може забезпечити повну герметичну "розв'язку" між вхідним і вихідним потоками води. Частина рідини з потоку на виході, надходить назад до ‘’равлика’’ (зворотний потік), а далі і на вхідний патрубок. Ця вода, маючи якусь швидкість, створює на вході насосної камери додатковий динамічний тиск і значно погіршує тиск рідини на виході з системи (зворотний зв'язок). Збільшення ж динамічного тиску води шляхом збільшення швидкості обертання крильчатки призведе до ефекту кавітації (розрив потоку рідини з утворенням водяної пари в пустотах).

Для збільшення вихідного тиску води в одному насосі розташовують послідовно кілька відцентрових насосних камер. Розташування цих камер забезпечує потрапляння води з виходу попередньої камери на вхід наступної. Таким чином можна домогтися практично будь-якого тиску на виході системи. Проте, надмірне збільшення тиску призводить до посилення вимог до трубопроводу і з'єднанням. Кращим рішенням для проблеми підняття води на велику висоту (понад 20 м) є каскадне використання звичайних насосів зі створенням проміжних ємностей на різній висоті. Винятком є ​​використання глибинних насосів, призначених для підйому води з глибоких свердловин (дзеркало води на 30 метрах і більше). У більшості випадків для виконання цих завдань використовують вихровий насос (модернізація відцентрового насоса), який має менші розміри, ніж багатоступінчастий відцентровий насос.

Особливості роботи вихрових водяних насосів.

Проблема зменшення передачі динамічного тиску з виходу на вхід частково вирішена в різновиді відцентрових насосів, названих вихровими. Принцип їх роботи схематично показаний на малюнку нижче.

Вихровий водяний насос.jpg

Крильчатка в вихрових насосах для води встановлюється таким чином, щоб зменшити до мінімуму зазор між нею і корпусом насосної камери (на малюнку верхня частина корпусу). Це дозволяє зменшити зворотній потік води практично до нуля, чим досягається значне (в рази) збільшення тиску рідини на виході системи. Ще однією перевагою такої конструкції насоса є зниження чутливості до утворення газових порожнин в потоці рідини. Наявність повітря і / або пари в системі не є критичним, хоча може знижувати продуктивність насоса.

Як будь-який відцентровий насос, вихровий насос чутливий до потрапляння твердих частинок в систему. До цього додається особлива чутливість до дрібних абразивних частинок (наприклад, дрібний пісок). Подібні частинки з часом можуть збільшити зазор між крильчаткою і корпусом, що призведе до погіршення вихідних характеристик потоку води. Тому на вхідній магістралі вихрових насосів рекомендується установка додаткових фільтрів тонкого очищення.

Принцип роботи мембранних водяних насосів.

Принцип роботи мембранного насоса і його будови зображені схематично на малюнку нижче:

Принцип роботи мембранних водяних насосів.jpg

Основним робочим елементом цієї помпи є еластична мембрана. До мембрани прикріплено шток, що рухається під дією спеціального механізму (ексцентрик, кулачковий механізм та ін.), або електромагніту. Мембрана герметично кріпиться в спеціальній камері насоса. На вході насосної камери встановлюється зворотній клапан і вхідний патрубок (може бути відсутнім в занурювальних помпах), на виході випускний клапан з вихідним патрубком для шланга.

У Положенні 1 (див. Малюнок) мембрана під впливом штока збільшує об’єм камери, створюючи зону зниженого тиску. Випускний клапан закривається. Через зворотній клапан надходить порція рідини.

У Положенні 2 мембрана зменшує об’єм камери, збільшуючи тиск рідини. Зворотній клапан закривається. Надлишок рідини під тиском видаляється через випускний клапан (рідина не стискається).

Конструкція і принцип дії мембранної помпи накладає ряд критичних обмежень на можливість її використання. Основним обмеженням є заборона на використання запірних механізмів на вихідних трубопроводах. Через те, що вода не стискається, під час етапу зменшення об’єму системи (положення 2 на малюнку вище), при закритому виході води тиск в середовищі різко зростає, що неминуче призводить до руйнування мембрани. У зв'язку з цим мембранні насоси для води мають обмежене застосування. Однак, незаперечною перевагою насосів даного типу є можливість роботи з водою будь-якого ступеня забруднення.

Як правильно вибрати і купити насос для води?

Існує декілька важливих критеріїв і правил вибору і експлуатації насоса для води. З огляду на їх ви зможете купити оптимальний насос для води і максимально подовжити термін його експлуатації.

 1. Мембранні насоси не можна вибирати якщо у вихідній магістралі присутня запірна арматура. Але навіть при експлуатації відцентрового насоса в системі має бути в наявності автоматичне відключення нагнітання води (або система перекачування води з виходу на вхід, байпас) при досягненні певного тиску.

 2. Занурювальні насоси простіші в попередній підготовці. До початку роботи і при експлуатації повинні обов'язково перебувати у воді.

 3. При використанні відцентрових занурювальних насосів у конструкції обов'язково повинен бути присутнім фільтр.

 4. Самовсмоктувальні насоси можуть перебувати на відстані від резервуара з водою. Вхідний трубопровід (шланг) повинен закінчуватися зворотнім клапаном і заповнюватися водою перед початком роботи. Для успішної роботи зворотнього клапана (утримання води у вхідному шлангу) потрібно застосовувати фільтр.

 5. Висота підйому води (висота водяного стовпа на виході або тиск на виході з насоса) дуже важлива величина. Зазвичай ця величина, помножена на 10, характеризує відстань подачі води в горизонтальному напрямку, на рівні насоса, через трубу.

 6. При використанні насоса для поливу із застосуванням різних насадок необхідний відцентровий насос. Якщо мова йде про перекачування води між резервуарами або грунтовому поливі (без зміни перерізу шланга), то можливе застосування мембранного насоса.

 7. Продуктивність насоса безпосередньо впливає на час виконання запланованих робіт. Вона вимірюється в літрах за хвилину (л / хв).

 8. Підняти воду на велику висоту (понад 20-30 м) простіше зробити в кілька етапів, використовуючи проміжні ємності і насоси. Якщо ж використовувати насоси з високим вихідним тиском (вихрові, багатоступінчасті відцентрові), то особливу увагу необхідно звертати на міцність трубопроводу і з’єднувальної арматури.

Замовляйте будь-які насоси для води в інтернет-магазині Побудуй. Інтернет-магазин Побудуй - це великий вибір, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо, який тип насосів потрібен для вирішення поставлених завдань. Телефонуйте, пишіть в on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які питання.