В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Датчики для автоматичного поливу

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Датчик для автоматичного поливу - це головне джерело інформації для всієї системи керування. Він збирає і передає інформацію про опади, вологість грунту, температуру навколишнього середовища та інші кліматичні особливості. Завдяки їм система автоматичного поливу активується або припиняє процес зрошення.

Для чого потрібні датчики автополиву та який принцип їх роботи

Функціонування системи автоматичного поливу буде більш ефективним за умови підключення різних датчиків. Вони збирають різноманітну інформацію з різних зон ділянки, передають її на контролер, де вона обробляється. На підставі такої інформації вибирається оптимальний режим поливу. Таким чином, не тільки економиться обсяг води та електроенергії, що використовується, а й підтримується оптимальний мікроклімат на ділянці.

Які види датчиків існують та їх принцип роботи

Сьогодні на ринку представлені два основних типи датчиків: метеорологічні та для контролю витрати води. Основними різновидами метеорологічних пристроїв є датчики:

 • дощу;
 • сонячної активності;
 • вологості ґрунту;
 • заморозків;
 • вітру.

Датчики дощу

Такі елементи відповідають за активацію і вимикання системи, виходячи з інтенсивності опадів. Усередині механізму, як правило, розташовується шматок коркового дерева. Від вологості дерево розбухає і відбувається розмикання контактів. В результаті контролер видає команду про зупинку поливу. Після закінчення опадів коркове дерево висихає, контакти знову замикаються, і подається команда про початок зрошення. Таким чином, забезпечується оптимальне зволоження газону. Адже надлишок вологи може привести до цілого ряду негативних наслідків: заболочування окремих зон ділянки, гниття трави, виникнення моху, появи грибка.

Датчики сонячної активності

З їх допомогою регулюється тривалість щоденного поливу. Пристрій визначає рівень сонячної радіації і рівень випаровування вологи. Таким чином збільшується час і інтенсивність поливу газону в пік сонячної активності, і, відповідно, зменшується при її зниженні. Більшість сучасних моделей поєднують в собі функції двох датчиків - дощу та сонячної активності.

Датчики вологості грунту

Розміщуються в грунті на рівні кореневої системи трав'яного покрову і контролюють рівень вологості ґрунту. Після досягнення необхідного рівня вологості пристрій подає сигнал і подача води припиняється.

Датчики заморозків

Вони визначають температуру повітря на поверхні ділянки і відключають систему автополиву при температурі нижче трьох градусів тепла. Це запобігає вимерзанню трави. Низькі температури здатні завдати шкоди не тільки трав'яному покрову, але й можуть вивести з ладу і елементи системи автополиву.

Датчики вітру

Вони визначають швидкість вітру на ділянці. При сильному вітрі не тільки знижується ефективність зрошення, але це може призвести до негативних наслідків, наприклад, потрапляння води на стовбури дерев, споруди, садові меблі. Тому при сильному вітрі пристрій сигналізує про необхідність припинення зрошення.

Датчики витрати води

Як правило, такі елементи встановлюються в великих системах автополиву. Вони дозволяють припиняти подачу води в систему, якщо сталася розгерметизація труб з подальшим протіканням води. Такі пристрої встановлюються в різних частинах ділянки і контролюють рівень тиску води в системі автополиву.

Сьогодні популярним є використання не окремих датчиків, а міні-метеостанції. Міні-метеостанція поєднує в собі всі перераховані вище пристрої і здійснює контроль за всіма процесами на ділянці.

Існують провідні та безпровідні датчики. Бездротові механізми складаються з двох частин: сенсора і електронного модуля. Сенсор встановлюється на ділянці, а електронний модуль під'єднується до контролера.

Де можна купити якісний датчик поливу за оптимальною ціною

Якщо Ви хочете купити датчик поливу для Вашого газону за доступною ціною, то найкраще звернутися в наш інтернет-магазин "Побудуй". У нас Ви знайдете широкий асортимент різних елементів систем автополиву. Наші фахівці допоможуть Вам з вибором необхідного обладнання, виходячи з Ваших індивідуальних вимог і побажань. Для покупки Ви можете оформити замовлення на нашому сайті або зателефонувати нам по телефону.

Питання, що часто виникають про датчики для автоматичного поливу:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Датчики для автоматичного поливу?
 • Ціна на Датчики для автоматичного поливу від 226 до 9 569 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Датчики для автоматичного поливу?
 • Датчики для автоматичного поливу Bradas

  Датчики для автоматичного поливу Cellfast

  Датчики для автоматичного поливу Claber

  Датчики для автоматичного поливу Flora

  Датчики для автоматичного поливу Gardena