В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Мангал

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Шашлик, курячі крильця, ковбаски, гриби та овочі на грилі, скільки різних задоволень можна собі подарувати за допомогою жару відкритого вугілля, шампурів і мангалу. Насправді, добрий мангал річ набагато більш доступна, ніж здається на перший погляд. Але існують компактні складні моделі з готовим набором шампурів і решіткою для грилю, які зручно брати з собою на пікніки чи в похід. Вони швидко вистигають, легко очищуються, не займають багато місця в багажнику і коштують недорого.

Мангал – основні різновиди

Саме поняття і слово «мангал» прийшло до нас з близького сходу і дослівно перекладається як «жаровня». Спочатку це була мідна чаша на витонченій тренозі з кришкою, на яку можна було ставити чайник та інший посуд для розігріву їжі. Для приготування м’яса на вертелах чи шампурах кришку знімали.

Сучасні мангали частіше за все прямокутної форми, сталеві і розбірні, щоб можна було брати з собою на дачу чи на пікнік, див. Рис. 1,2.

Хоча Київ досить далеко від сходу і навіть від Кавказу, купити мангал можна і в будь-якому великому магазині, де є відділ товарів для дачі, пікніку та туризму. Інколи в таких магазинах бувають акції, і мангали продаються разом з наборами для пікніку, ціна комплекту на 20-30% нижче, ніж якби Ви купили їх окремо.

При виборі дачного або походного мангалу звертайте увагу на:

 1. Матеріал і захисне покриття – краще за все нержавіюча сталь, але і ціна вища. Але якщо Ви любитель шашликів і при цьому цінуєте чистоту і акуратність, то беріть мангал з нержавіючої сталі.

 2. Висота стінки дачного мангалу не повинна перевищувати 140-150 мм, інакше шашлик буде смажитися повільно, або потрібно буде використати більше дров та вугілля. Глибокі мангали – це для кафе і ресторанів, де м'ясо і овочі готують безперервно декілька годин підряд.

 3. Які і скільки шампурів йдуть в комплекті. Кращий матеріал для шампура нержавіюча сталь (стандарт для хорошого набору). Зазвичай в комплекті йдуть 6-10 шампурів, хоча шампури можна купити окремо. Ширина повинна бути не менше 10 мм, інакше м'ясо буде прокручуватись. 

 4. Чи йде в комплекті решітка для грилю – хоч це і необов’язковий елемент, але погодьтеся, приємніше купити повністю укомплектований набір, ніж збирати всі елементи окремо.

Ціна мангалу залежить від його розмірів і складності. Найдоступніший варіант Ви можете побачити на Рис. 3. Це похідний варіант, не дивлячись на простоту і навіть примітивність, дозволяє приготувати дуже смачний шашлик. І коштує дуже дешево (за ціною набору шампурів). Не дарма є лідером продажів. Паливом може слугувати деревне вугілля або дрова, нарубані похідною сокирою.

Але не скрізь є можливість і необхідність розкладати багаття на землі (залишається попелище), тому набагато зручніше користуватися класичним мангалом як на Рис. 2.

Існують розбірні і складні різновиди мангалів – різниця в тому, що розбірний розділяється на незалежні складові і окремі деталі легше втратити. А в складному окремі частини поєднані між собою петлями, що набагато зручніше та практичніше. В складеному вигляді мангал являє собою акуратну валізу, див Рис. 4. Ще до такого набору Вам згодиться гарний ніж і зручний посуд (кілька глибоких мисок і т. д.).

Мангал стаціонарний, як елемент декору

Ці різновиди, як правило, набагато більші за розмірами і дозовляють готувати шашлики і гриль великими порціями. Існують як цільнометалеві різновиди, так і цегляні, інколи сумісні з плитою та пічкою (вуличний камін), див. фото.

Вуличний мангал можна самостійно зробити або замовити в спеціалізованій фірмі. Такі мангали можна побачити в придорожніх кафе і в зонах відпочинку всієї України.

Купити мангал в інтернеті

Якщо Ви вже визначилися з моделлю в нашому магазині, просто натисніть на кнопку «Купити», і замовлення буде сформовано автоматично. Наші менеджери зв’яжуться з Вами для уточнення деталей доставки і зручної Вам форми оплати.

Якщо потрібна додаткова консультація, телефонуйте. Наші консультації допоможуть підібрати товар, який краще за все підійде саме Вам.

Питання, що часто виникають про мангал:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Мангал?
 • Ціна на Мангал від 350 до 1 792 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Мангал?
 • Мангал Gusto

  Мангал Maestro

  Мангал Time Eco