В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Акумулятори для електроінструменту

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Акумулятори для електроінструменту - це зібрані в батареї хімічні джерела електроенергії, що можуть знову її накопичити під час підключення до зарядного пристрою. Основним призначенням є забезпечення автономної (без підключення до електромережі) роботи електроінструменту і електричної садової техніки. Розберемо основні критерії вибору, принцип роботи і сумісність з електроінструментами різних виробників для того, щоб купити відповідний акумулятор до вашої техніки.

Що таке акумулятор для електроінструменту і як він працює

Назва «акумулятор» походить від латинського слова accumulo, що означає - збираю, накопичую. Акумулятор для електроінструменту складається з простих елементів. Один елемент складається з двох електродів (анод і катод) і електроліту, що заповнює простір між електродами. Основним принципом роботи є оборотність хімічної реакції. Хімічна реакція між електродами і електролітом виробляє електричний струм. На аноді осідають позитивно заряджені іони з електроліту і поглинають вільні електрони. Негативні іони осідають на катоді і є джерелом вільних електронів. Електроліт не є провідником електрики, що дозволяє працювати акумуляторному елементу в якості джерела струму. Струм зарядки, що пропускається в зворотному напрямку, накопичує (відновлює) енергію хімічних зв'язків в електроліті.

Які основні характеристики акумуляторів для електроінструментів слід знати при виборі

До основних характеристик відносяться наступні:

 1. Напруга - вказується на інструменті, так і на самому акумуляторі (значення цієї характеристики на обох пристроях має збігатися). Вимірюється в вольтах (В). Стандартні значення 12 В, 18 В і 36 В. Кожен тип акумуляторів для електроінструментів може мати будь-яке з перерахованих значень напруги. Але при однаковій напрузі, літій-іонні акумулятори будуть меншими за розміром і масою ніж на основі нікелю (Ni-Cd і Ni-MH).

 2. Ємність - характеризує заряд, накопичений в батареї. Вимірюється в Ампер * год (А * год). Літій-іонні при однаковій кількості  акумуляторних елементів мають більшу електричну ємність, ніж акумулятори на основі нікелю.

 3. Коефіцієнт корисної дії (розряд / заряд) - відношення відданої енергії при повній розрядці, до енергії, витраченої на повну зарядку. Найвищий ККД у літій-іонних акумуляторів.

 4. Саморозряд - розряд непрацюючого акумулятора. Характеризує втрати енергії в виключеному стані. Найкращий показник у літій-іонних, найгірший у нікель-метал-гідридних

 5. Кількість циклів заряду / розряду - усереднена величина максимальної кількості циклів заряду / розряду. Характеризує надійність і термін служби. Тут найкращі показники в нікель-кадмієвих..

 6. Час життя - усереднена величина тривалості «нормальної» роботи. Тут лідирують акумулятори на основі нікелю.

 7. Досить важливою характеристикою є наявність «ефекту пам'яті» - зменшення ємності при зарядці, без повної розрядки. Ефект пам'яті характерний для нікель-кадмієвих та нікель-метал-гідридних акумуляторів і практично відсутній у літій-іонних. Для якісних акумуляторів на основі нікелю розроблені способи, які позбавляють їх від наслідків даного ефекту.

Які існують типи акумуляторів для електроінструменту

Тип акумулятора для електроінструментів залежить від хімічної речовини, яку використовують для анодів, катодів і електролітів.

 1. Нікель-кадмієві (Ni-Cd) - в якості анода використовують або порошковий кадмій, або гідрат закису кадмію Cd (OH) 2. В якості катода - гідрат закису нікелю Ni (OH) 2. Для поліпшення електричної провідності в електрод додається порошкоподібний графіт. Електролітом виступає гідроксид калію (KOH) з деякою кількістю гідроксиду літію (LiOH).

 2. переваги:

  • можливість зберігання без заряду (що не можна робити з іншими типами акумуляторів);

  • більший час «життя».

  недоліки:

  • токсичні (з міркувань екологічної безпеки використання даного типу обмежена);

  • більший струм саморозряду;

  • присутній «ефект пам'яті».

 3. Нікель-метал-гидридні (Ni-MH) - в якості анода використовується сплав нікелю з рідкоземельних елементом (це або гідрид нікель-лантан, або нікель-літій), катод складається з оксиду нікелю, а електролітом є гідроксид калію.

 4. переваги:

  • великий час «життя»;

  • мають кращі електричні показниками, ніж нікель-кадмієві;

  • не є токсичним, як нікель-кадмієві.

  недоліки:

  • працюють в меншому температурному діапазоні;

  • більший струм саморозряду;

  • присутній «ефект пам'яті».

 5. Літій-іонні (Li-ion) - в якості катода використовуються сполуки літію закріплені на алюмінієвій фользі (кобальтат літію LiCoO2, літій-марганцева шпінель LiMn2O4, літій-феррофосфат LiFePO4). Анодом є графіт, розташований на мідній фользі. Розділені вони пористим сепаратором, який просочується електролітом.

 6. переваги:

  • велика електроємність;

  • низький саморозряд (практично відсутній) - дозволяє зберігати заряджений акумулятор будь-який час до початку роботи;

  • можуть працювати з більш високим струмом віддачі;

  • забезпечують найбільшу потужність і час роботи від однієї зарядки;

  • відсутій «ефект пам'яті»

  недоліки:

  • пожежонебезпечні при неправильних умовах експлуатації;

  • вихід з ладу при перезарядці;

  • втрата ємності при переохолодженні.

  Тривалість «життя» можна збільшити при правильній експлуатації.

 7. Технологія LiHD - особлива технологія виробництва батарей акумуляторів.

  • з переваг - покращення всіх електричних і експлуатаційних характеристики на 50-100% (за словами виробників);

  • основний недолік це використання акумуляторів тільки з інструментами одного виробника, що веде до подорожчання - висока ціна.

Що важливо враховувати, перед тим як купити акумулятор до електроінструменту

При виборі існує основне правило - дотримання інструкції виробника. А до решти вимог з серії «важливо пам'ятати» відносяться:

 1. Для забезпечення безперебійної роботи бажано мати 1-3 запасних акумулятора. Їх необхідно міняти і заряджати в процесі використання.

 2. Індикація рівня заряду батареї дозволить планувати роботу з урахуванням заміни і зарядки акумуляторів.

 3. При виборі акумулятора виробник грає важливу роль. Слід вибирати виробника, якого рекомендує виробник електроінструменту або, як мінімум, з яким ви довіряєте.

 4. Час зарядки може бути критичним. Зазвичай повний час зарядки лежить в межах від 7 до 10 годин, в залежності від типу і ємності акумулятора. Прискорений заряд може коливатися від 2 до 4 годин. За необхідності потрібно вибирати не тільки акумулятори, розраховані на швидку зарядку, але і зарядні пристрої, які можуть забезпечити даний режим.

 5. При «форсованому» заряджанніі акумулятор може швидко зіпсуватися, якщо він не призначений для цього.

 6. Часто поліпшення властивостей акумулятора для електроінструментів призводить до збільшення ціни. Вибір буде зведений до вибору між умовами роботи і ціною.

Акумулятор для електроінструменту - купити легко і швидко в інтернет-магазині Побудуй

Замовляйте акумулятори для електроінструментів і садової техніки в інтернет-магазині Наша Стройкка. Інтернет-магазин Наша Будівництво - це великий вибір, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо, який акумулятор підходить до вашого електроінструменту, підберемо відповідне зарядний пристрій. Телефонуйте, пишіть в on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які питання.Питання, що часто виникають про акумулятори для електроінструменту:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Акумулятори для електроінструменту?
 • Ціна на Акумулятори для електроінструменту від 36 до 25 799 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Акумулятори для електроінструменту?
 • Акумулятори для електроінструменту AEG

  Акумулятори для електроінструменту AL-KO

  Акумулятори для електроінструменту Black Decker

  Акумулятори для електроінструменту BOSCH

  Акумулятори для електроінструменту DAEWOO