В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Віброплити

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Віброплити - це різновид дорожньо-будівельних машин. Основою їх роботи є високочастотні механічні вібрації - коливання з малою амплітудою. Віброплити забезпечують рівномірне ущільнення, трамбування сипучих матеріалів різної природи: грунт, пісок, щебінь, асфальт. Завдяки невеликим розмірам і функціональним можливостям вони набули широкого поширення як при професійному, так і при побутовому використанні.

Віброплити в роботі.jpg

Як влаштована виброплита

Основними елементами віброплити є:

 1. Металева плита - робочий елемент.
 2. Вал з ексцентриком - джерело вібрацій.
 3. Силовий пристрій - джерело енергії.
 4. Рама - з'єднує всі елементи в єдиний механізм.

Принцип конструкції віброплити зображений на малюнку нижче.

Принцип конструкції віброплити.jpg

Робоча металева плита з'єднується з рамою за допомогою системи рухомих кріплень і амортизаторів. Кріплення дозволяють рухатися плиті в вертикальному і горизонтальному напрямках, здійснювати коливальні рухи.

У конструкції плити передбачена горизонтальна циліндрична шахта, призначена для встановлення робочого вала з ексцентриком. Сам вал закріплений на рамі за допомогою потужних підшипників. Вал приводиться в рух за допомогою передачі, яка йде від ведучого вала силового пристрою (будь-якого двигуна). Обертаючись, вал створює вібраційні рухи робочої плити і всього пристрою.

Силова установка (двигун) забезпечує роботу пристрою енергією і змушує обертатись робочий вал з ексцентриком. Двигун з'єднаний з ведучим валом за допомогою відцентрової муфти, яка передає обертальний момент на робочий вал тільки при досягненні двигуном певної частоти обертання. На холостому ходу вібрації плити відсутні.

Принцип роботи віброплити

На малюнку нижче зображені різні положення робочого вала в циліндричної шахті.

Положення робочого вала віброплити.jpg

При розгляді даної схеми необхідно враховувати, що зовнішнє коло (поперечний переріз циліндричної шахти) є частиною робочої плити. Вертикальний чи горизонтальний зсуви шахти відповідають зсуву всієї плити, при певному положенні вала з ексцентриком. Напрям імпульсу сили (Р) вказує напрямок впливу ексцентрика на плиту. Згідно з третім законом Ньютона, плита також впливає на вал з ексцентриком, надаючи йому протилежний імпульс. Внаслідок того, що механізм вала жорстко закріплено на рамі цей вплив передається і на неї. Таким чином, вібрації піддається не тільки плита, але і рама. При цьому вібрації плити сприяють виконанню основної роботи - трамбування, а вібрація рами використовується для переміщення машини в процесі функціонування. Розглядаючи малюнок, наведений вище, виділимо процеси, що протікають в системі протягом одного циклу обертання робочого вала з ексцентриком. При цьому обертанні вала, напрямок ліворуч - відповідає руху рами пристрою «вперед», а праворуч - рух рами «назад».

Від положення №1 до положення №3 ексцентрик, впливаючи на плиту, зміщує її вліво і вниз. Плита не торкається грунту. У той же час плита впливає на вал (і раму) зміщує всю систему праворуч (назад). Рама пристрою стоїть на грунті. Сила тертя істотно зменшує рух апарату вправо.

Від положення №3 до положення №7 плита, яка зміщується ексцентриком, впирається в грунт і піднімає раму механізму над грунтом. Сумарна маса плити і всіх інших вузлів пристрою давить на грунт, ущільнюючі його. Ексцентрик продовжує зміщувати плиту вправо. Плита, яка упирається в грунт, перестає зміщатися убік (стає нерухомою). Весь імпульс (момент руху) від взаємодії робочого вала і плити передається рамі (всій машині). Рама, піднімаючись над грунтом, зміщується вліво ( «вперед»). В цьому випадку відсутня сила тертя між робочою поверхнею і рамою, що призводить до максимально можливого зсуву пристрою.

Від положення №7 до положення №9 процес схожий на процес між положеннями 1-3, з однією різницею. У цей період ексцентрик піднімає плиту, зміщуючи її вліво. При цьому, плита, піднімаючись вгору, «вдавлює» раму в протилежному напрямку (в грунт). Рама в цей період циклу знаходиться на грунті і збільшує силу тертя. Це забезпечує ще менше зміщення всього механізму «назад», в порівнянні з першим епізодом (положення 1-3)

В результаті машина за один цикл пересувається на деяку відстань. Рух "вперед" проводиться на більшу відстань, ніж рух "назад" через відсутність тертя в період між положеннями 3-7 (див. Малюнок і пояснення до нього вище). Відстань залежить від розмірів робочого вала, включно з розмірами ексцентрика, потужності силового пристрою, співвідношення між масою плити і всього механізму. Хоча величина зміщення за один цикл складає від десятих часток міліметра до декількох міліметрів (в залежності від виробника і моделі пристрою), висока частота обертання робочого валу забезпечує прийнятну швидкість зсуву віброплити на робочій поверхні (метри в хвилину).

Які існують типи виброплит

Віброплити можна розділити на два підкласи:

 1. Самохідні отримали більш широке розповсюдження завдяки простоті і мобільності використання. Вони розрізняються типом двигуна, що використовується та масою агрегату. Тип двигуна тісно пов'язаний з масою плити.

 2. Несамохідні є промисловими механізмами, що переміщуються по робочій поверхні за допомогою інших машин (трактор, підйомний кран і ін.). Деякі з пристроїв даного класу мають інші джерела вібрацій, пов'язані з гідравлікою або пневматикою.

Які існують віброплити в залежності від двигуна

Віброплити на основі електродвигуна

Є найбільш малопотужними механізмами. Їх маса коливається в межах 50-75 кг. Глибина ущільнення грунту не більше 10-15 см. Застосовуються, в основному, для «протоптування» ґрунтових (садових) доріжок і вирівнювання тротуарної плитки. Не використовуються для укладання асфальтного покриття. Разом з малою продуктивністю, основним недоліком є ​​відсутність мобільності (прив'язка до джерела електроенергії). На ринку є акумуляторні моделі віброплит, автономність використання яких призводить до зменшення потужності.

Віброплита з бензиновим двигуном

Найпоширеніші пристрої на ринку віброплит. Відносяться до класу легких і середніх механізмів. Використовують бензинові чотиритактні двигуни, частіше з водяним охолодженням. Маса коливається від 50 до 150 кг і залежить від потужності двигуна. Глибина ущільнення до декількох десятків сантиметрів, в залежності від моделі пристрою. Найширший спектр використання - від ущільнення піску до укладання асфальту.

Дизельна віброплита

Найпотужніші і важкі моделі. Більше використовуються в промислових цілях. Вага може досягати 1000 кг і більше. Найчастіше використовуються для укладання асфальтного покриття в місцях, де ускладнено або недоцільно використовувати повноцінну дорожньо-будівельну техніку.

Віброплити.jpg

Що важливо враховувати перш ніж купити віброплити

Розуміючи принцип роботи віброплити, слід визначитися з характеристиками, що впливають на продуктивність роботи механізму і зручність його використання.

 1. Основною характеристикою будь якої віброплити є її маса. Зазвичай вказується маса всього механізму. Чим вище маса механізму, тим більше глибина ущільнення грунту.
 2. Глибина ущільнення залежить від маси, частоти вібрацій і швидкості руху механізму.
 3. Збільшення частоти вібрацій сприяє поліпшенню робочих характеристик машини. При однаковій масі і геометричних розмірах різних віброплит, «глибше» ущільнює матеріал плита з більшою частотою вібрації.
 4. Швидкість переміщення безпосередньо залежить від частоти вібрацій. У разі рівності інших параметрів пристрою підвищення швидкості переміщення віброплити знижує глибину ущільнення шару робочої поверхні. Виробник може вказувати глибину «опрацювання» грунту при різній швидкості руху механізму. Зазвичай швидкість становить від кількох метрів в хвилину до десятків метрів в хвилину.
 5. Краще обирати віброплиту з двома робочими валками. Цей різновид віброплит має можливість реверсивного ходу - руху в зворотньому напрямку. Ціна віброплити з реверсом вища, але це окупається при інтенсивному використанні.
 6. Слід звернути увагу на наявність механізмів, що знижують вібрації на важелі управління та наявності спеціальних рукавичок,які гасять вібрації, що передаються на руки оператора. Будь-які пристосування, які знижують потужність вібрацій, що передаються на руки працівника, є плюсом при виборі машини.
 7. Віброплита з дистанційним управлінням виключає вплив вібрації на оператора машини. Зазвичай такі агрегати мають можливість реверсивного руху і повороту при русі.
 8. При використанні віброплити для вирівнювання тротуарної плитки або ущільнення крихкого матеріалу обов'язковою є наявність амортизаційного килимка для робочої плити, що виготовляється з поліуретану або щільної гуми. Використання важких віброплит (понад 100 кг) для даного типу робіт не рекомендується
 9. Якщо за допомогою віброплити передбачається укладати асфальтне покриття, то наявність ємності для води є обов'язковою. Вода перешкоджає налипанню асфальтової маси на площину робочої плити.

Купити віброплиту будь-якого класу і будь-якого відомого виробника можна в інтернет-магазині Побудуй

Замовляйте віброплити в інтернет-магазині Побудуй. Інтернет-магазин Побудуй - це великий вибір, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо, яка віброплита підійде для виконання тих чи інших робіт. Телефонуйте, пишіть в on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які питання.


Питання, що часто виникають про віброплити:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Віброплити?
 • Ціна на Віброплити від 12 958 до 360 163 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Віброплити?
 • Віброплити EnerSol

  Віброплити HECHT

  Віброплити Hyundai

  Віброплити Masalta

  Віброплити NTC