В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Вогнебіозахист

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Вогнебіозахист – будівельна хімія в виді водного розчину, що складається з антипіренів (фосфатів, азотовмісних сполук) та допоміжних антисептичних добавок. Антипірени – основні складові речовини вогнебіозахисту. Без попереднього досвіду використання, доволі складно вибрати та купити вогнебіозахист, необхідно ознайомитися з його властивостями та різновидами.

Вогнебіозахист в роботі.jpg

Вогнебіозахист – основне призначення та застосування

Першочергове призначення вогнебіозахисту – обробка дерев'яних матеріалів та поверхонь на їх основі, будівельних елементів, які знаходяться в приміщенні з врегульованими параметрами їх загорання. Вогнебіозахисне покриття, під впливом температури полум'я, утворює теплоізоляційний шар, який попереджає спалахування деревини під ним.

Деревоволокнисті поверхні, які перебувають на відкритому повітрі під дією атмосферних явищ, вологи, та не контактують зі землею завдяки вогнебіозахисній обробці отримують антисептичний захист. Додатковий ефект можна отримати якщо обробити деревину антисептичними біозахисними розчинами, морилкою та грунтовкою, після нанесення поверхня стає стійкішою перед розвитком синяви, утворенням цвілі, грибів, пошкодженням комах та жуків.

Основні характеристики та властивості вогнебіозахисту

До основних характеристик вогнебіозахисту для дерев'яних виробів належить уповільнення займання та зниження швидкості поширення полум'я, припинення доступу кисню до оброблених поверхонь. 

Серед технічних властивостей вогнебіозахисту:

 • збереження зовнішнього виду після обробки
 • створення міцності за рахунок глибокого проникнення у волокна
 • відновлення захисного шару після регулярного повторного нанесення без видалення попереднього покриття
 • швидке висихання захисного шару
 • сумісність з фінішним декоративним покриттям на водній основі
 • невисока ціна вогнебіозахисту
 • малий розхід відносно площі обробки

Після нанесення та висихання засобу, на поверхні утворюється глянцеве або матове (прозоре) покриття.

Виокремлюють вогнебіозахист для дерева за глибиною обробки:

 1. для глибокого просочення – зазвичай проводять у  промислових спеціалізованих майстернях. Завдяки багаторазовому нанесенню, зміні температури від високої до низької, проникнення антипіренової речовини досягає більше 10 см в глибину. Найчастіше так обробляють хвойні породи через високий вміст природних смол, які легко спалахують. 
 2. для поверхневого нанесення – застосовують самостійно, за допомогою будівельних інструментів, але просочування поверхні виробу досягає при таких умовах лише 6 см.

Вогнебіозахист.jpg

Вогнебіозахист для дерева – типи та види засобів

Під час будівництва житла з дерева (бруса), створення садових меблів, обшивки внутрішніх стін саун обов'язково всі вогнезаймисті елементи обробляють вогнебіозахистом. За складом (основа звязуючої речовини) вони бувають солерозчинними та органічно розчинними.

Солерозчинні засоби

Виготовлені на основі солей неорганічних кислот, з тривалим часом експлуатації поступово вимиваються з поверхні та потребують періодичного оновлення. Застосовуються в середині приміщень через відсутність у них токсичних компонентів. Ціна вогнебіозахисту з солерозчинними складовими доступна, а спосіб нанесення - легкий.

Органічно розчинні засоби

Органічно розчинний вогнебіозахист складається з кремній фосфатних сполук, після висихання утворюється плівка, яка при дії високих температур розширюється в об'ємі, не дозволяє вогню проникнути до деревини. Розчини не містять токсичних складових, практично без запаху, підходять для внутрішніх і зовнішніх робіт. Щоб отримати найдовшу вогнетривку дію, яка зберігається від 7 до 15 років, варто купити вогнебіозахист по дереву цього виду.

Ступені вогнестійкості засобів для обробки дерева

До вогнезахисної ефективності засобів для дерев'яних поверхонь відносять їхні показники рівня вогнестійкості до відкритого вогню різної температури, впродовж певного часу. За ступенем вогнестійкості вогнебіозахист для дерева поділяють на дві групи:

 • Перша група вогнезахисної ефективності – оброблену сировину відносять до важкогорючого та майже не займистого матеріалу, не піддається самозагорянню при тривалій пожежі.
 • Перша група вогнезахисної ефективності.jpg

 • друга група засобів – робить поверхні важкозаймистими.
 • Друга група вогнезахисної ефективності.jpg

Під час роботи з речовинами вогнебіозахисту, слід використовувати захисний одяг, рукавиці, окуляри, респіратор. Засоби негорючі, але пожежовибухонебезпечні.

Вогнебіозахист наносять за допомогою валика, малярного пензля, розпилювача, залежно від очікуваної сили вогнезахисної ефективності. Заборонено застосовувати синтетичні миючі засоби перед нанесенням, основа має бути сухою, без плям, лакового покриття.

Купити вогнебіозахист по дереву в інтернет-магазині “Побудуй”

Якщо вам необхідно обробити деревину вогнебіозахисними засобами, перед покупкою скористайтеся консультацією працівників інтернет-магазину. Отримайте безкоштовну інформацію про ефективність продукції, підрахунок вартості та ціну відповідно до запиту. Замовлення та покупки на сайті магазину “Побудуй”, оформлюйте зручним способом – через телефонний дзвінок, чат-бот, соціальні мережі, або повідомлення на сайті.