В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Ножівкові полотна

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Ножівкові полотна - це основна і головна ріжуча складова ручної ножівки або ножівкового відрізного верстата. Вони являють собою термічно оброблену пластину, тонку і вузьку з одним чи двома отворами і зубами з одного боку або з обох. Зроблені зі сталі, вони мають досить гостро заточені, загартовані зуби, загалом трикутної форми, що забезпечує в свою чергу точний і акуратний різ. Крім того, ножівкові полотна мають високу гнучкість, що робить їх зручними в експлуатації і продовжує термін служби.

Полотна для ножівок - загальна характеристика

Всі різновиди можна поділити на два види:

 • для ручних ножівок;
 • для машинних ножівок.

Довжина полотна для ножівки вимірюється проміжком між отворами на його кінцях, або від отвору до кінця полотна. Для різновидів, призначених для ручних робіт відстань коливається від 150 до 300 мм. Найпопулярнішими в побуті вважаються ножівкові полотна довжиною 250 мм і 300 мм, шириною 12,5 і 25 мм, а товщиною 0,63 - 1,25 мм. Полотна для машинних ножівок будуть довшими - до 400 мм, ширшими - від 25 до 55 мм - та товщими від 1,25 до 2,0 мм (при великому зубі - 2,5 мм).


Одним з важливих параметрів також є крок зуба (тобто дистанція між ними) - від 0,8 до 1,5 мм. Широке застосування отримали вироби з густо розташованими і гострими зубами, трикутної форми з кутом біля основи 60 °. Не відстають за попитом і ножівкові полотна з великим кроком. Вони добре відводять стружку під час роботи.


Полотна для ножівок ручних робіт бувають двох типів:

 • зубці розташовані з одного боку - це стандартний варіант для роботи (мал. 1);
 • зубці розташовані по обидва боки - такого роду витратний матеріал застосовується в якості запасного ріжучого елемента для ножівки під час проведення будівельних, слюсарних, монтажних, ремонтних, садових робіт (мал. 2).

Типи полотна для ножівок ручних.jpg

Різ матеріалу відбувається завдяки руху зворотного надходження інструменту з одночасним натиском.

Загалом ножівкові полотна призначені для робіт з низьковуглецевою чи незагартованою сталлю. Але є і спеціальні витратні матеріали для робіт по дереву, з твердими матеріалами, кольоровими металами:

 • для робіт з металом - випускають з міцного металу, зубці розташовані один через один або два суміжних через один;
 • столярні - їх зуби розведені в різні боки по черзі, що дуже зручно для видалення стружки під час роботи;
 • для робіт з бетонном - полотно схоже на столярне, але зуби тут набагато більші, на зубцях присутні напайки з металу твердої структури.

Все залежить від матеріалу з якого вони виготовлені та наскільки вони загартовані.

Також не зайвою буде інформація про відстані між зубцями. Під час роботи з різними матеріалами різної щільності та товщини, застосовуються ножівкові полотна з різним кроком зубів. Для зручності, в таблиці зібрана інформація для оптимального визначення кроку зубця. Таблиця 1


Матеріал

Товщина заготовки


Більше 5 мм

Більше 2-5 мм

Менше 2 мм


Число зубів на дюйм

Алюміній

18

18-24

24-32

Азбест

18

18-24

24-32

Бронза

18

24-32

32

Тверда гума

18

18

24

Мідь

18

18-24

24-32

Латунь

18

24-32

32

Тверда пластмаса

18

18-24

24-32

Чавун

18

18-24

24-32

М’яка сталь

18

24

32

Конструкційна сталь
низьколегована

18

24

32

високолегована

24

24

32

Інструментальна сталь
низьколегована

18

24

32

високолегована

24

24

32

Нержавіюча сталь

18

24

32


Таблиця 1

Ножівкові полотна - з чого виробляють

При виготовленні такого роду витратного матеріалу, у виробництві повинен використовуватися досить міцний матеріал - сталь. Але сталь буває різною і її похідні також відрізняються один від одного.

 1. Вуглецева сталь (HCS) - на її основі виробляються ножівкові полотна з невеликою міцністю і працювати вони можуть лише з кольоровими і м'якими металами.
 2. Швидкоріжуча сталь (HSS) - зубці є зносостійкими в роботі, але сама пластина тендітна.
 3. Біметалічна сталь (BIM) - досить цікава розробка, тому що за основу беруть вуглецеву сталь, а поверх неї "кріплять" смуги зі швидкоріжучої сталі, для зміцнення зубів.
 4. Легована сталь (НМ) - це щось середнє між вуглецевою сталлю і швидкоріжучою, використовують при роботі з металом, бетоном, цеглою.

Ножівкові полотна купити вигідно у нас!

Інтернет-магазин "Побудуй" пропонує тільки якісні товари від перевірених виробників за вигідними цінами. Полотно ножівкове, ціна якого вказана на сайті, стане надійним помічником Вам у будинку, на дачі, роботі, будівництві. Обрізати гілки на дереві, розпиляти дерев'яний брусок або пластиковий зливосток, щоб ви не робили, ножівкові полотна завжди будуть у Вас під рукою. Ми пропонуємо ознайомиться з великим асортиментом витратного матеріалу на нашому сайті і зробити вибір, необхідний для Вас. Купити ножівкові полотна Ви можете самостійно онлайн - натиснувши на кнопку "купити" і вказавши всі необхідні дані для оформлення замовлення. 


Питання, що часто виникають про ножівкові полотна:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Ножівкові полотна?
 • Ціна на Ножівкові полотна від 7 до 44 204 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Ножівкові полотна?
 • Ножівкові полотна BOSCH

  Ножівкові полотна DeWALT

  Ножівкові полотна Fiskars

  Ножівкові полотна Granite

  Ножівкові полотна Graphite