В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Мультиметри, тестери

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Мультиметр (тестер) – це електровимірювальний пристрій, для оцінки двох або більше електричних характеристик, таких як сила струму, напруга, опір, характеристики діодів і транзисторів, електроємність конденсаторів. Купити мультиметр (тестер) буде корисним як для побутових вимірювань, так і користувачам, що займаються радіоелектронікою на професійному або аматорському рівні. Він необхідний для проведення діагностики електроприладів, автомобільної електроніки та електромережі, для оцінки електричних величин в різних електричних і електронних ланцюгах

Мультиметр.jpg

Що таке мультиметр і які різновиди тестерів існують

Мультиметр це електронний пристрій, призначений для визначення величини декількох електричних параметрів в електричних мережах: напруги та сили струму, опору, характеристики діодів і транзисторів, електроємність конденсаторів. Мультиметри бувають зі стрілочною індикацією значень і з цифровим дисплеєм.

Особливості стрілочних мультиметрів

Стрілочні мультиметри, в якості індикатора, використовують точні міліамперметри. У своїй роботі тестери використовують силу Ампера (реагують на величину струму, що проходить через вимірювальний пристрій). У конструкції стрілочного мультиметра передбачено декілька шкал. Перемикач дає можливість вибрати потрібну шкалу і вид вимірювань. Сила струму, напруга і опір – це величини пов'язані між собою. Тому вибираючи потрібну шкалу  (підключаючи / відключаючи певні резистори) можна оцінювати не тільки силу струму але і напругу та електричний опір і навіть температуру. Цей процес можна охарактеризувати як автоматичний «перерахунок» струму в величину потрібного параметра. Резистори також можуть служити шунтами і додатковим навантаженням, які захищають міліамперметр від перевантаження.

Стрілочні мультиметри.jpg

Особливості мультиметра з цифровим дисплеєм

У цифрових тестерах використовується аналого-цифровий перетворювач (АЦП), який перетворює величину вхідної напруги в двійковий код. За допомогою додаткових опорів (при перемиканні режиму і діапазону вимірювань) мікросхеми визначають і висвічують на дисплеї величину параметру, що вимірюється. Це теж «перерахунок», тільки вже напруги. На цифровий мультиметр ціна буде вище в порівнянні зі стрілочними мультиметрами.

Мультиметр з цифровим дисплеєм.jpg

З якими видами вимірювань може працювати мультиметр

Будь-мультиметр має перемикач виду вимірювань. Основні види вимірювань:

 • напруга постійного струму, DCV;

 • напруга змінного струму (діюче значення), ACV;

 • сила постійного струму, DCA;

 • опір, Ω;

Додаткові види вимірювань (залежить від тестера, виробника):

 • сила змінного струму (діюче значення), ACA;

 • перевірка транзистора, hFE;

 • перевірка діода;

 • ємність конденсатора;

 • індуктивність котушки;

 • температура;

 • частота струму.

Основні вимірювання можуть бути цікаві будь-якому користувачеві мультиметра. Додаткові функції тестера будуть корисні тим, хто впритул займається радіоелектронікою.

Що таке діапазон вимірювань мультиметрів і як їх правильно використовувати.

Якщо межі шкали тестера розраховані на невеликий струм або напругу, то не можна проводити оцінку більших значень через те що тестер вийде з ладу (перегорить). З іншого боку, якщо тестер розрахований на великі струми і напруги, він не зможе забезпечити достатню точність оцінки малих величин. Через це, в кожному мультиметрі, стрілочному або цифровому (з АПЦ) разом з перемикачами виду вимірювання існують перемикачі діапазонів.

Перемикач виду вимірювань.jpg

Ці перемикачі діапазонів під’єднують додаткові резистори (опори) так, щоб забезпечити необхідний режим роботи для вимірювальних пристроїв. Перемикачі діапазонів бувають як ручні, так і автоматичні (електронні).

Якщо ви не впевнені у величині рівня значення сили струму або напруги, краще вибрати тестер з автоматичним визначенням шкали вимірювань.

Якщо величини рівня значення сили струму або напруги невідомі, а вимірювання проводяться на тестері з ручним перемиканням діапазонів, починайте визначення потрібної величини на максимальній шкалі. В цьому випадку ви отримаєте не точне значення. Але така операція дозволить вам визначитися з діапазоном, в якому необхідно працювати, для отримання правильного значення величини і не зіпсувати тестер.

Ні в якому разі не можна працювати з пристроєм в ланцюгах, електричні параметри яких перевищують максимальні вимірювальні значення тестера.

Для яких вимірів можна купити мультиметр для побутового застосування.

Залежно від того, для чого вам потрібен мультиметр, необхідно керуватися різними підходами до вибору. При використанні у побуті купити тестер необхідно для наступного:

 • вимір напруги автомобільного акумулятора;

 • перевірка напруги елементів живлення і акумуляторів для побутової техніки;

 • перевірка напруги в побутовій електричній мережі (обов'язково з виконанням правил техніки безпеки і з перемиканням на відповідний режим і шкалу вимірювань);

 • перевірка працездатності ламп розжарювання, електронагрівальних приладів (всі елементи, що перевіряються, обов'язково повинні бути відключені від мережі);

 • контроль температури за допомогою переносного мультиметра.

Якщо перелік робіт, які перераховано вище, достатній, можна купити недорогий мультиметр з обмеженою кількістю функцій. Стандартного функціонального набору цілком досить для побутового застосування. А ціна на такий мультиметр буде значно нижче.

Порада для початківців-радіоаматорів, що використовують мультиметри з додатковими можливостями - вимір електричних характеристик резисторів (опір), діодів і конденсаторів потрібно проводити окремо поза схемою (до їх установки або після їх вилучення).

Якщо ви збираєтеся займатися радіоелектронікою на професійному або аматорському рівні, то вам знадобиться мультиметр з усіма, наведеними вище функціями. Можливо, навіть з вимірами, які ми не згадали в цьому огляді.

Які правила техніки безпеки необхідно виконувати при роботі з тестерами (мультиметрами)?

Існують правила техніки безпеки, які обов'язково!!! потрібно виконувати при роботі з електровимірювальними приладами (зокрема з мультиметрами). Невиконання цих правил може призвести до виходу з ладу виробу або навіть до короткого замикання та пожежі.

 1. Якщо ймовірний рівень величини, що вимірюється, (струм, А чи напруга, V) вище рівня, який зазначено в характеристиках мультиметра, проводити вимірювання цим тестером  не можна.

 2. Якщо ви не впевнені в тому, що рівень величини, яку потрібно виміряти, (струм, А чи напруга, V) відповідає рівню зазначеному в характеристиках мультиметра, вимірювання цим тестером проводити не можна.

 3. Ні в якому разі не можна підключати мультиметр в режимі оцінки сили струму безпосередньо до джерела електрики. Таке підключення призводить до короткого замикання в пристрої. Подібне вимірювання, хоч і не типове, але може бути проведено тільки з використанням резистора з необхідним опором, який підключають послідовно з тестером. Зазвичай оцінка сили струму проводиться тільки на будь-яких ділянках електричного кола.

Замовляйте мультиметри в інтернет-магазині Побудуй. Інтернет-магазин Побудуй – це великий вибір, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо, який мультиметр (тестер) підходить вам для виконання тих чи інших вимірювальних робіт. Телефонуйте, пишіть в on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які питання.

Питання, що часто виникають про мультиметри, тестери:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Мультиметри, тестери?
 • Ціна на Мультиметри, тестери від 150 до 5 330 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Мультиметри, тестери?
 • Мультиметри, тестери Benetech

  Мультиметри, тестери Intertool

  Мультиметри, тестери Neo

  Мультиметри, тестери Protester

  Мультиметри, тестери Sigma