В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Полотна для лобзика

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Пилки для лобзика - це витратний матеріал, за допомогою якого можна зробити прямі і фігурні різи найрізноманітніших матеріалів - від м'якої деревини до сталі і скла. Перш ніж купити пилку для лобзика, переконайтеся, що розміри збігаються з Вашим інструментом. Якщо ж у Вас немає ні того ні іншого, тоді ми рекомендуємо спочатку ознайомитись з самим інструментом - лобзиком, його характеристиками і можливостями, а потім підбирати і сам витратний матеріал.

Як безпомилково підібрати полотно для лобзика

Підбираючи витратний матеріал варто взяти до відома наступні моменти:

 • сировина з якою Ви збираєтеся працювати;
 • товщина цієї самої сировини та її стан;
 • нюанси і деталі в майбутній роботі.

І тільки після цього приступаємо до вибору полотна, з огляду на склад сировини, її щільність або навпаки крихкість, кількість зубів на витратному матеріалі, відстань між ними і їх форму. Полотна для лобзика виготовляють з:

 • високовуглецевої сталі (HCS) — перевагою вважається конкретна твердість, функціонують для пиляння дерев’яно-полімерних композитів, дерева з усіма його похідними та синтетичних виробів;
 • швидкоріжучої сталі, високолегованої (HSS) — витримують більше навантаження, мають значний ресурс придатності, вельми тверді, але тим не менш досить тендітні, що слід враховувати при їх експлуатації, застосовують для твердих матеріалів (чорних і кольорових металів);
 • біметалу (ВМ) — виготовлені з'єднанням низьколегованої та швидкоріжучої сталі, з'єднали в собі властивості твердості і пружності, витримують значні навантаження і придатні для більшості операцій;
 • твердого сплаву карбіду вольфраму (НМ) — надзвичайно стійкі до зносу і тиску, але тендітні, вони розраховані на тяжкі режими застосування, призначені для різання плитки, будівельних блоків, склопластику та ін.;
 • хромованадієвої сталі (CV) — застосовують для дерева і дерев’яних плит.

Розміри зубів визначають їх кількість. Під час роботи пилки для лобзика, задіяно певну кількість зубів.

Навантажуюча і ріжуча здатність пилки для лобзика залежить від форми зуба. Більш поширені форми:

 • загострені;
 • зуби з великим кроком;
 • з прямобічним профілем;
 • різноспрямовані;
 • трапецієподібні;
 • пустотілі.

Для роботи з дерев’яною сировиною і пиломатеріалами здебільшого застосовують полотна із зубами середнього і великого розмірів. Їх розмір визначається по товщині оброблюваної заготовки. Пилою з великими зубами ефективно розпилювати дерева вздовж волокон. Якщо пиляти поперек, тоді краще купити полотно для лобзика з дрібними зубами. Пилки з комбінованими зубцями чудово пиляють деревину в будь-якому напрямку волокон.

Пилка на лобзик — вивчаємо маркування

Після ознайомлення з загальними характеристиками пилок, переходимо до більш детальних — тобто маркувань. Так як саме вони дадуть вагому детальну інформацію при виборі полотна. З огляду на те, що єдиного загальновизнаного стандарту з маркування пилок немає, значна частина виробників дотримуються європейської класифікації компанії Bosch або вказують її додатково до своїх.

Маркування пилки для лобзика.jpg

Типи хвостовика пилок:

 1. Т-подібні — вважаються найбільш поширеними, тому що застосовуються до значної частини сучасних лобзиків — Bosch, Makita, Hitachi, Metabo, DeWalt, AEG, Sparky та ін.
 2. U-подібні — на другому місці споживання, вважається американським стандартом, підходять на всі лобзики у яких колодкові або гвинтові затискачі.
 3. Тип U подібні.jpg

 4. Makita — пилки з подібного роду хвостовиками підходять і застосовуються до старих моделей лобзиків Makita.
 5. Bosch — хвостовики полотна Bosch дуже схожі на Т-подібні, але є одна відмінність — це наявність ще однієї поперечної опори і застосовуються вони зі старими лобзиками Bosch.
 6. Хвостовики полотна Bosch.jpg

  Хвостовики Makita і Bosch дуже застаріли і вважаються раритетними. Їх досить складно знайти на полицях наших магазинів.
 7. Стандарт Fein — розведені зуби для обробки будь-яких дерев’яних матеріалів, гіпсокартону і пластику, використовується тільки на лобзики цієї фірми.
 8. Стандарт-Fein.jpg

Довжина пилки коливається в широкому діапазоні — від 40 до 250 мм. Якщо є потреба перепиляти масивну заготівлю, тоді потрібно використовувати полотна, довжина яких буде побільше. Варто взяти до уваги, щоб отримати бажану глибину пропилу, слід також врахувати можливості інструменту, а не тільки довжину пилки.

При розкряжуванні менш масивних заготовок, працювати краще з пилками невеликої довжини, так як їх застосування дасть Вам справний, прям ювелірний різ, тому що на процес не впливатимуть викривлення і відхилення надто довгого полотна.

Ширина пилки для лобзика визначається від виду робіт, які будуть проводиться за допомогою інструменту. Для розпускання матеріалу по прямій лінії кращим варіантом стануть широкі пилки — їх легко направити в потрібному для Вас напрямку, а це значить, що лінія проходу пилки буде рівною.

Для здійснення фігурних різів важливо вибирати пилки для лобзика у яких вузька спинка, так як їм простіше проробляти різного роду складні "творчі" роботи, випилюючи всілякі дуги, повороти, хвилі.

І, наостанок, товщина пилки на лобзик, гарантує найменший відсоток відхилення, під час проведення роботи, від вертикального положення, тобто лінія розпуску буде перпендикулярною поверхні заготовки. Але пам'ятайте, що в досягненні акуратного різу надто товсті пилки не завжди “влаштовують” лобзики у яких присутній швидкий затиск.

Розмір зубів по зростанню:

 • А — дрібні, застосовують для розпилювання ламінату;
 • В — середні, використовують для розкряжування дерева і його похідних;
 • C і D — великі, призначені для швидких і грубих робіт пилки.

Додаткові характеристики останньої літери:

 • F — біметалева робоча частина відноситься до найміцніших, витривалих і довгослугуючих полотен;
 • О — лезо, у якого вузька спинка, застосовується під час проведення робіт, де потрібно зробити плавні повороти, хвилі, дуги тощо;
 • P — позначає точний різ, простіше кажучи полотно для лобзика з таким позначенням масивне і воно може пиляти тільки перпендикулярно потрібній Вам стороні;
 • R — реверсні зуби, мається на увазі зі зворотним зубом;
 • X — прогресивний крок, мається на увазі зі змінним розміром зуба, вважається універсальним полотном, що підходить для різу будь-яких матеріалів.

Розглянемо додаткові позначки-написи на полотні:

 1. Wood — м'які пиломатеріали, волокнисті плити.
 2. Hardwood — тверде дерево, ламіновані панелі.
 3. Inox — нержавіюча сталь.
 4. Alu — алюміній.
 5. Metal — жесть, профіль та труби.
 6. Plaster, fiber — склопластик.
 7. Soft-material — гума, полістирол, килими.
 8. Acrylic — плексиглас, полікарбонат.

Також позначки уточнюючі вид роботи:

 • basic — "базовий" позначає повсякденне стандартне лезо для хорошого добротного різу;
 • speed — полотно призначене для швидкого розпилювання матеріалу, у нього розведені зуби;
 • clean — леза з такою відміткою застосовують для чистого і акуратного різу;
 • progressor — багатофункціональне лезо застосовується для роботи з різного виду матеріалами, зуби у такого полотна теж різні;
 • flexible — використовують для різання металу, так як його основа гнучка;
 • special — індивідуальне і вузькоспеціалізоване полотно для роботи з керамікою, пластиком та інших особливих робіт.

Класифікація пилок для лобзика відповідно до виду роботи

Робота з деревом та його похідними — це основне призначення лобзика. Виходячи з цього основну кількість пилок виробляють саме для роботи з деревом, а потім вже і з іншими матеріалами. Ділять їх за типом роботи:

 1. Швидкий різ — тут цінується не якість і бездоганність роботи, а швидкість виконання: демонтаж дерев'яної рами або розпилювання брусів. В такому випадку використовують полотна швидкого розпилу деревини:
  • великі зуби — до 6 мм;
  • розведення зубців — близько 1 мм;
  • довге полотно — від 60 мм;
  • ширина — до 10 мм;
  • Швидкий різ.jpg
 2. Чистий різ — застосовується там, де є потреба у гладенькому і акуратному розпилі. При виконанні завдань такого виду, де на самому першому місці якість роботи, а не плідність, ефективність і швидкість, застосовують полотна для чистого різу, що мають:
  • середній розмір зубів менше 3 мм;
  • незначне розведення.

  Більшість пилок для електролобзика ріжуть на втягування, тому матеріал розміщують зворотною стороною. Щоб розпилювати з лицьової сторони, необхідно купити пилку для лобзика, у якій зубці розташовані в зворотну сторону, тобто від інструменту. Працювати нею не зовсім зручно — потрібно витримувати напрямок різу і силу виштовхування інструменту.

  Чистий різ.jpg

  Зверніть увагу! Щоб відрізати ламіновані з обох сторін панелі практично без сколів і задирів, краще використовувати пилку з двома рядами зубів.

 3. Фігурний різ — для проведення роботи подібного роду застосовують пилки для лобзика спеціального призначення, які запросто прорізуються закруглені ділянки завдяки своїм формам і розмірам:
  • вузьке полотно (до 4 мм);
  • маленькі зубці (до 2 мм);
  • маленька довжина (до 40 мм);
  • скошена тильна сторона.
  • Фігурний різ.jpg
 4. Різ по металу — такого виду вироби зроблені з дуже міцної сталі з дрібними зубами, які розташовані у вигляді хвилі. Якщо Ви виконуєте всілякі роботи по металу, тоді ми пропонуємо озброїтися і мати в своєму арсеналі три витратних полотна по металу, окремо для кожного виду — алюмінію, різних кольорових металів, сталі. Але коли Вам потрібно працювати з металом нерегулярно, тоді цілком задовільним буде купити пилку на лобзик для сталі — вона впорається і з різом виробів з кольорового металу.
 5. Різ по металу.jpg

 6. Різ по полімерних матеріалах — всі похідні з ПВХ розпилюють пилками по дереву чи металу з великим зубом. Пилки з дрібними зубцями теж придатні, але різати потрібно буде на досить маленькій швидкості, тому що тирса розм’якне і заб'є полотно, що в свою чергу призведе не до розпилювання, а до різання нагрітим металом.
 7. Різ по полімерним матеріалам.jpg

 8. Полотна для своєрідних завдань — пилки, застосовуються для різу по склу та кераміці, зроблені з цілком міцних сплавів, а зверху на них нанесено діамантове напилення або, в основному, напилення з карбіду вольфраму. Розпилювати електролобзиком керамічну плитку або скло найкраще в тому випадку, якщо треба зробити фігурні елементи так як для прямого різу подібних матеріалів використовують інші, професійні інструменти.
 9. Полотна для нестандартних задач.jpg

  Будматеріали, до складу яких входять абразивні частинки гіпсу, цементу або піску, гіпсокартон наприклад, неабияк швидко туплять всі пилки. В такому випадку, під час проведення робіт з матеріалами подібного складу, використовують спеціально створені, для таких цілей, пильні полотна у яких на ріжучої частини нанесені твердосплавні напайки.

  Полотна знапайками.jpg

  Пилка, завдання якої працювати з різними м'якими матеріалами, такими як картон, гума та інше, зовні схожа на ніж, у якого ріжуча кромка виготовлена ​​у вигляді відшліфованих хвиль.

  Полотна для роботи з мякими матеріалами.jpg

 10. Полотна універсального призначення, які виробляються, в основному, зі швидкоріжучої сталі, експлуатують під час роботи з різними матеріалами — керамікою, деревом, дсп, пластиком, металом. Але їх експлуатація не дає гарантій отримати якісний результат.
 11. Полотна універсального призначення.jpg

Пилки для лобзика купити в інтернет-магазині "Побудуй" легко

Як відомо з практики більшості майстрів — не варто економити на витратних матеріалах. Адже це призведе не до економії, а до додаткових витрат і поганого настрою. Інтернет-магазин "Побудуй" пропонує великий вибір тільки якісних пилок для лобзика і тільки перевірених виробників. Телефонуйте нам за телефоном, пишіть в онлайн-чат — ми завжди на зв'язку і готові допомогти з вибором потрібного Вам товару. Якщо ж питань немає, тисніть на кнопку "Купити" і оформляйте замовлення самостійно в будь-який час доби!


Питання, що часто виникають про полотна для лобзика:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Полотна для лобзика?
 • Ціна на Полотна для лобзика від 26 до 8 236 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Полотна для лобзика?
 • Полотна для лобзика BOSCH

  Полотна для лобзика DeWALT

  Полотна для лобзика Haisser

  Полотна для лобзика INGCO

  Полотна для лобзика Intertool