В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Гравери

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Гравер – це універсальний ручний інструмент. Спочатку він був розроблений як мініатюрний гравірувальний інструмент. Поліпшення технічних характеристик і виробництво додаткових насадок дозволило розширити область його використання. З його допомогою можна виконати такі завдання:

 • гравірування;
 • полірування;
 • свердління;
 • фрезерування;
 • заточка;
 • різання.

Всі перераховані види робіт можна виконувати з будь-яким матеріалом, починаючи зі скла і закінчуючи металом або каменем. Гравер має ряд обмежень по своєму використанню і може розглядатися скоріше як допоміжний інструмент, «паличка-виручалочка», яка завжди поруч. Як будь-який ручний мультитул він не може змагатися в продуктивності і точності зі станковим або спеціалізованим обладнанням. Хоча, при необхідності виконання великої кількості мало-трудоємних завдань він стає основним виконавцем.

Гравери в роботі.jpg

Що таке гравер

Гравер є дрилем без реверсу, оснащеним великою кількістю інструментальних насадок. Вони дозволяють виконувати роботи різного типу. Гравери ще називають бормашина, пряма шліфувальна машина. Слід зазначити, що поряд з електричною бормашиною існують лазерні, ударні та пневматичні гравери. Лазерні і ударні інструменти використовуються тільки для гравіювання. Пневматичні пристрої є більш потужними бормашинами, які вимагають використання додаткової системи нагнітання і подачі стисненого повітря. Зупинимося на розгляді електричного гравера (не ударного).

З яких вузлів складається гравер

При розгляді будови гравера можна виділити кілька основних елементів.

 1. Електричний двигун, який перетворює електричну енергію в механічну. Основними технічними характеристиками даного елемента є частота обертання ротора, споживана потужність і момент сили. Ці величини взаємопов'язані між собою. У технічних паспортах пристроїв вказуються їх максимальні значення
 2. Патрон для кріплення інструментальних насадок. Є два типи патронів - кулачковий механізм і цанговий патрон. Кожен з них має свої переваги і недоліки. Цангові кріплення забезпечує краще центрування насадок (відсутність биття при обертанні), проте в нього можна закріпити тільки насадку з певним розміром кріпильного кінця насадки. У кулачковий механізм можна встановити насадку будь-якого розміру (але не більше максимального), але ймовірність асиметричної установки насадки досить висока.
 3. Система електроживлення може бути стаціонарною або автономною. У першому випадку пристрій підключається до електромережі (220В) безпосередньо або через адаптер. Акумуляторні гравери є автономними, проте це призводить до збільшення ваги пристрою.
 4. Захисний корпус виготовляється з ударостійкого і термостійкого пластика, деякі елементи корпусу можуть бути металевими. На корпусі розташовані елементи системи управління, які забезпечують включення пристрою, регулювання обертів, включення підсвічування (при наявності).
 5. Система управління.jpg

 6. Набір насадок. Кількість насадок визначає широту спектру застосування пристрою.
 7. Набір насадок.jpg

 8. Бокс для зберігання і транспортування гравера. Незамінний елемент. Він виключає можливість пошкодження пристрою в процесі транспортування і зберігання і забезпечує можливість утримувати в порядку робочі насадки.

Критерії вибору гравера

Під час  вибору гравера в першу чергу визначаємося з видами робіт і їх обсягом. Після цього визначаємося з іншими характеристиками:

 1. На ім'я виробника варто звернути належну увагу. Від цього дуже сильно залежить ергономічність (зручність використання) і надійність пристрою. Якість і кількість робочих насадок також безпосередньо пов'язане з популярністю марки інструменту. Наявність широкої мережі сервісних центрів може виявитися приємним бонусом в потрібний момент.
 2. За потужністю двигуна частково можна визначитися з областю застосування придбаного інструменту. Потужність гравера може коливатися в межах 50-400 Вт. Пристрої з потужністю менше 100 Вт можна віднести до категорії побутових і вузько профільованих. Найчастіше вони використовуються для мало-трудоємних робіт з гравірування, полірування тощо. Гравери потужністю від 100 до 250 Вт більш функціональні, але і більш габаритні. Такі пристрої простіше справляються з фрезеруванням металу, дерева і в'язкого пластика. Інструмент потужністю понад 250 Вт придатний для виконання всіх досить трудомістких робіт, перерахованих вище. Однак велика вага не дозволяє виконувати дрібні ( «ювелірні») роботи самим гравером.
 3. Особливу увагу потрібно звернути на наявність гнучкого валу в комплектації пристрою. При його відсутності настійно рекомендовано його окреме придбання. Наявність гнучкого вала виправдано під час придбання потужного та важкого гравера. Це пристосування дозволяє виконувати дрібні і точні роботи за допомогою важкого інструменту. Разом з валом повинна бути задіяна система кріплення (частіше вертикального кріплення) самого гравера.
 4. Максимальна частота обертів у бормашин дуже висока - десятки тисяч обертів на хвилину. Чим більше ця величина, тим більше повинна бути потужність пристрою, для забезпечення стабільної роботи гравера. При високій частоті обертів і малій потужності зменшується діаметр робочих насадок і обмежується сила надавлювання на інструмент під час роботи. Збільшення частоти при однаковій потужності зменшують силу надавлювання інструменту (оператором) на поверхню, що обробляється.
 5. Не заперечною умовою вибору є наявність системи регулювання частоти обертання. Це дозволяє працювати з матеріалами різної щільності. Вибір між ступінчастою або плавним регулюванням - пріоритет покупця.
 6. Якщо дозволяють фінансові можливості, то придбання гравера без кейса не має сенсу розглядати навіть теоретично.
 7. Кількість робочих насадок в наборі гравера є одним з найважливіших критеріїв вибору. Чим більше насадок, тим ширше застосування гравера без додаткових фінансових вкладень.
 8. Основними відмінностями між мережним і акумуляторним гравером є їх вартість і мобільність. При виконанні робіт тільки в стаціонарних умовах, придбання акумуляторного пристрою є фінансово невиправданим. Якщо ж виконання робіт, не "прив'язане" до місця, яке обладнане електромережею, то альтернатив акумуляторному інструменту немає. Варто враховувати, що при однаковій потужності акумуляторний гравер важче.
 9. При покупці акумуляторного інструменту, придбання додаткового акумулятора (не враховуючи штатного запасного) збільшить час безперервної роботи.
 10. Якщо купується інструмент з цанговим механізмом кріплення, то наявність в наборі цанг під різні діаметри кріплення - це великий плюс до вибору. В іншому випадку бажано придбати набір цанг окремо. Гнучкий вал спочатку оснащений цанговим кріпленням.
 11. Наявність додаткових систем захисту від перевантажень збільшать термін служби інструменту.
 12. Елементи системи механічного захисту оператора (окуляри, прозорий щиток або ін.) Є обов'язковими при роботі з гравером. Якщо вони відсутні в наборі, то перед початком робіт їх необхідно придбати окремо.

Купити Гравер будь-якого виробника можна в інтернет-магазині Побудуй

Замовляйте гравери в інтернет-магазині Побудуй. Інтернет-магазин Побудуй - це великий вибір, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо, який гравер підійде Вам для виконання тих чи інших робіт. Телефонуйте, пишіть в on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які питання.


Питання, що часто виникають про гравери:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Гравери?
 • Ціна на Гравери від 650 до 12 918 грн.