В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Геотекстиль

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Геотекстиль — це волокнистий водопроникний геосинтетичний матеріал, який випускається у вигляді широких полотен в рулонах. Основне призначення — це поділ шарів піску і щебеню в дорожньому будівництві. Геотекстиль купити потрібно і для зміцнення насипів (армування), фільтрації, дренування, захисту від осідання і вимивання. Існують ткані і неткані види геополотна, бувають навіть в'язані. Ціна геотекстилю залежить від міцності, щільності та технології виробництва. Термоскріплений нетканий матеріал коштує дорожче голкопробивних аналогів, але перевершують їх в міцності на розтягнення і на продавлювання.

Геотекстиль види.jpg

Які види геотекстилю можна купити в Києві

Поліпропілен (РР) і поліестер (РЕТ) — основні типи сировини для виробництва геотекстилю. Потрібно розуміти, що структура, спосіб виробництва і навіть застосування залежить від типу полотна. Тому розглянемо структуру матеріалу кожного типу полотна окремо.

 1. Термоскріплений геотекстиль складається з хаотично схрещених і сплавлених між собою волокон поліпропілену. З розплаву методом екструзії видавлюють тонкі волокна і поки вони ще досить гарячі їх укладають в площину і прокочують валиками. Волокна зварюються один з одним в місцях перетину за рахунок цього термоскріплення геотекстиль міцніше інших видів нетканих матеріалів. За міцністю поступається лише тканині, але ціна термоскріпленного геотекстилю помітно нижче. Структура полотна гладка, якщо порівнювати з голкопробивним, він тонше дрібні частинки грунту або піску не забивають пори між волокнами. Хоча деякі виробники вказують, що водопроникність голкопробивного геотекстилю вище, але це справедливо тільки в ненавантаженому стані. У нашому магазині можна купити геотекстиль цього типу Typar®SF від концерну DuPont.

 2. Термоскріплений геотекстиль

 3. Голкопробивний геотекстиль — теж витягають волокна поліпропілену, але скріплюють на верстаті спутуючи між собою за допомогою великої кількості голок-гарпунів. Деякі види голкопробивного геотекстилю додатково скріплюють, прокочуючи через гарячі вальці або (колондуванням) в потоці гарячого повітря. Такий різновид називають термофіксований геотекстиль. Звичайний геотекстиль скріплений механічно білий або дуже світлий і досить пухкий (пухнастий), термофіксований сірий, помітно щільніший і жорсткіший.

 4. Голкопробивний геотекстиль

  Механічні властивості останнього набагато кращі, ніж у просто голкопробивного, але поступаються термоскріпленому.

  Будьте уважні, деякі продавці користуються схожістю термінів, і під виглядом термоскріпленого продають термофіксований геотекстиль. Термофіксоване полотно набагато сильніше тягнеться і легше продавлюється бо мало жорстких зв'язків між волокнами. Але у нього кращі фільтруючі здатності і нижча ціна. Для створення дренажних прошарків голкопробивний геотекстиль підходить краще.

  Голкопробивний термофіксований геотекстиль

  У нашому магазині можна купити голкопробивний геотекстиль:

  • Tipptex®BS (B) фірми Bonar, Угорщина — якісний, міцний, відповідає всім стандартам Євросоюзу. Можна купити в Києві на відріз кратно ширині рулону, а в довжину по погонних метрів довільну кількість;

  • Agreen — Китай, мінімальна ціна і цілком прийнятна якість для дому та дачі;

  • Геопульс Україна — є модифікацією як чистого голкопробивного, так і термофіксованого геотекстилю, гідна якість і адекватна ціна;

  • Fibertex Чехія — трохи поступається за своїми фізичними властивостями угорському Bonar, але теж цілком гідне якість.

 5. Ткане полотно геотекстильне — стандартна ткацька технологія виробництва забезпечує взаємно перпендикулярний перетин прядок ниток. Основна сировина для виробництва тканих матеріалів також поліпропілен (РР) і поліестер (РЕТ). Це найміцніший і найдорожчий матеріал, в приватному будівництві не застосовується.

  Тканий геотекстиль

Для чого потрібен геотекстиль

Розглянемо ключові сфери застосування в ілюстраціях, оскільки описати всі можливі варіанти неможливо.

 • захист різних за хімічним складом шарів, наприклад, бітумна гідроізоляція і ПВХ мембрана;

 • Геотекстиль для плоскої покрівлі.jpg

 • дренаж — обертання дренажних труб або просто створення прошарків, через які дощова вода буде вбиратися в грунт, підходять матеріали з мінімальною ціною;

 • Геотекстиль для дренажа.jpg

 • фільтрація;

 • поділ шарів сипучих матеріалів різної фракції — тут краще не гнатися за низькою ціною, а дивитися характеристики грейферної міцності і стійкості на розрив;

 • стабілізація і зміцнення насипних доріг і садових тротуарів.

 • Геотекстиль для доріг.jpg

  Геотекстиль для доріг 2.jpg

Ткане полотно має більш вузьконаправлене застосування — стабілізація і зміцнення залізничних насипів також його укладають під плитний фундамент, при низькій несучій здатності грунтів. Для виконання інших функцій краще купити нетканий геотекстиль.

Ткане полотно.jpg

Рекомендації по вибору і застосуванню геотекстилю

Потрібно чітке розуміння які властивості важливі в кожному конкретному випадку застосування. Розберемо найважливіші з точки зору вибору характеристики геотекстильних матеріалів:

 1. Міцність на розрив поздовжня і поперечна, відповідно до стандарту EN ISO 10319, вимірюється в кН / м. Кращі показники демонструють термоскріплені види геотекстилю.

 2. Відсоток подовження — наскільки сильно матеріал тягнеться перед розривом. Голкопробивний геотекстиль може розтягуватися на 70-80% тоді як термоскріпленний в межах 50-55%.

 3. Опору статичному продавлюванню, згідно CBR (EN ISO 12236). Теж найвищі показники у тканих і термоскріплених видів геотекстилю, вимірюється в Н (ньютонах).

 4. Характеристики стійкості геотекстиля

 5. Конусне занурення (продавлювання) EN 918 — опір ударному точковому навантаженні, мм. Для голкопробивних матеріалів навіть не проводяться випробування.

 6. Розмір пір, згідно O90w (EN ISO 12956) — позначає наскільки дрібні частинки грунту можуть пройти крізь матеріал. Це найважливіший параметр якщо потрібна фільтруюча функція. В середньому цей показник краще у голкопропробівних видів геотекстилю.

 7. Водопроникність перпендикулярно площині згідно EN ISO 11058, при висоті стовпа 50 мм. Тут кращі голкопроивні матеріали, вони легко пропускають воду і через площину і вбирають як промокашка. Так якщо під геотекстилем буде якась водонепроникна перешкода, то над термоскріпленим матеріалом може утворюватися помітна калюжка, а через голкопробивний геотекстиль вода вбереться і обійде перешкоду навколо.

 8. Водопроникність під навантаженням, сила стиснення 200кН / м2 — структура матеріалу дуже сильно впливає на цей показник. Водопроникність голкопробивного геотекстилю різко падає під навантаженням, а термічно скріпленого майже не змінюється.

 9. Грейферна стійкість — це здатність протистояти розтягуванню від контакту з гострими краями каменів.

На малюнку нижче наведений майже повний спектр областей застосування для всіх видів геотекстилю.

Областьвикористання геотекстиля

В таблиці нижче вказано які види матеріала краще підходять під конкретні завдання:

Область використання

Голкопробивний геотекстиль

Голкопробивний термофіксований геотекстиль

Термоскріплений геотекстиль

Дорожнє будівництво

майже не використовується

активно використовується, щільністю від 250 г / м2 і більше

використовуються щільні і міцні серії на кшталт Tyapar SF 40

Фундаменти будівель і споруд

майже не використовується

використовуються, але дуже щільні серії від 300 г / м2

ідеально підходить Tyapar SF 40 і

Tyapar SF 56


Плоскі покрівлі в тому числі експлуатовані

активно використовується, але міцність занизька

ідеально підходить, тут важлива товщина розділового шару і міцність

підходить, але занадто дорого

Пішохідні доріжки, під'їзні алеї.

підходить, але несуча здатність замала

ідеально підходить

добре підходять «молодші» серії на кшталт Tyapar SF 27

Армування схилів, насипів та дамб

не проходить по стійкості на розрив і розтягненні

підходить в комбінації з протиерозійними матами

ідеально підходить також в комбінації з георешітками і протиерозійними матами

Дренаж м'який і як додатковий прошарок навколо дренажних труб.

добре підходить, але якщо немає великого навантаження і тиску

ідеально підходить

обмежено підходить — тут нижча водопроникність

Системи стоку — фільтрація і дренаж

добре підходить, але якщо немає великого навантаження і тиску

ідеально підходить

обмежено підходить — тут нижча водопроникність

Обмеження росту рослин, мульчування

ідеально підходить під засипку зверху щебенем або піском

підходить, коли потрібна ще й міцність

підходить, але ціна невиправдано висока

Басейни резервуари і т.д.

не підходить через низьку міцність

Обмежено підходить,потрібно перевіряти показники міцності

ідеально підходить, але теж треба дивитися характеристики


Як вигідно купити геотекстиль в інтернет-магазині Наша Будівництво

По-перше, можна заощадити за рахунок точної кількості матеріалу. Ми відріжемо стільки метрів від великого рулону скільки вам потрібно.

По-друге, комплексне замовлення. Якщо разом з геотекстилю замовити шиповидную мембрану або інший потрібний матеріал, то вийде вигідніше доставка і економія часу на пошук потрібних матеріалів.

По-третє, у нас є своя доставка по Києву та передмістю.

Крім того, у нас є філії у всіх обласних центрах України. У нас є технічний відділ. Інженери «Нашої Будівництва» розбираються в нюансах і зможуть підібрати і дати консультацію по геотекстилю як в Києві, так і по всій Україні.

Якщо виникли питання по наявності, ціною, можливості купити геотекстиль в вашому регіоні телефонуйте за номером (0800) 50-54-52.


Питання, що часто виникають про геотекстиль:

 • ❓ Як укладати геотекстиль?
 • Залежить від завдання – найчастіше його укладають поверх піщаної подушки, а зверху засипають щебінь. Або полотном геотекстилю обертають дренажні труби щоб захистити дренажні отвори від замулювання.
 • ❓ Який буває геотекстиль?
 • Є три різновиди за способом виробництва: Голкопробивний – волокна сплутуються на спеціальному верстаті матеріал залишається нетканим, але тримає структуру «пухнастого полотна» – це найдешевший вид геотектиля, міцність і несуча здатність мінімальні; Голкопробивний-темічносклеений – після голкопробивного верстата, полотно додатково прокочують між гарячими валиками – волокна частково сплавляються один з одним, міцність набагато вище; Термофіксований – тут немає голкопробивного верстата, волокна злипаються один з одним за рахунок залишкової пластичності після витягнення з розплаву, міцність в рази вище в порівнянні з усіма видами голкопробивного, але і ціна теж вище.
 • & # 10067; Чим різати геотекстиль?
 • Ножем, ножицями – легко ріжеться будь-яким гострим лезом.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Геотекстиль?
 • Геотекстиль Bonar

  Геотекстиль DuPont

  Геотекстиль Fibertex

  Геотекстиль SanGeo

  Геотекстиль TIPPTEX