В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Гідроакумулятори та розширювальні баки

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Гідроакумулятор – це різновид розширювального бака, який застосовується як частина насосної станції в системах водопостачання. Розширювальними баками загалом називають резервуари для автономних систем опалення. За рахунок свого обсягу розширювальний бак компенсує збільшення обсягу теплоносія у системі. Через цей розділ нашого магазину можна купити гідроакумулятори різних модифікацій та розширювальні баки.

Чим розширювальний бак відрізняється від гідроакумулятора.

Розберемося докладніше в конструкції та призначенні, адже у цих пристроїв є багато спільного, але є і ключові відмінності.

Почнемо з пристрою та принципу роботи гідроакумуляторів для систем водопостачання.

Конструкцію та принцип роботи розберемо за ілюстрацією нижче.

Конструкція гідроакумулятора.jpg

 1. Корпус гідроакумулятора – це бак зі сталі. Для побутового водопроводу найчастіше використовуються резервуари об'ємом 24 рідше 50 літрів. Матеріал сталь із порошковою фарбою або нержавіюча сталь. Корпус має ніжки для встановлення на підлогу та найчастіше майданчик для встановлення поверхневого насоса. Але вони можуть працювати у системі з віддаленим насосом. Наприклад, зі свердловинним насосом.
 2. У корпус гідроакумулятора через фланець вставлена гумова ємність (мембрана), в якій міститься запас води. Патрубок для подачі води також вбудований у фланець. У принципі гумову мембрану можна вийняти та замінити. Але робити це доводиться дуже рідко. Найчастіше корозія встигає зруйнувати корпус раніше, ніж мембрана вийде з ладу. Якщо звичайно не купити гідроакумулятор із нержавіючої сталі.
 3. Зі зворотного боку сталевого корпусу вбудований золотник, аналогічний тим, які використовуються для накачування автомобільних шин. Корпус повністю герметичний ні вода, ні повітря не повинні проходити поза призначеною для цього арматури.

Гідроакумулятор використовується як проміжна ємність для стабілізації тиску в системі та виключення гідроударів. Насос буде включатись рідше, що продовжить термін його експлуатації. Принцип роботи водопроводу з використанням гідроакумулятора зображено на схемі:

Принцип роботи водопроводу з використанням гідроакумулятора.jpg

Насос може бути самоусмоктуючим поверхневим або занурювальним (свердловинним). Це не дуже важливо принцип роботи станції не змінюється. Після завершення монтажу система потребує налаштування, а саме:

 • закачування повітря в гідроакумулятор, рівень тиску індивідуальний, але найчастіше тиск повітря в баку має бути на рівні 1,2-1,3 бар;
 • налаштування реле тиску - воно визначає, з яким натиском піде вода до споживачів, найчастіше виставляється в межах від 1,3 до 1,8 бар.

ВАЖЛИВО! Тиск виставлений на реле тиску має бути вищим за тиск повітря в баку на 0,2-0,3 бара (2-3 метри водяного стовпа). Це потрібно для стабільної роботи системи.

Принцип роботи насосної станції із гідроакумулятором досить простий. При першому запуску насос закачує деяку кількість води в труби, бойлери та заповнює гумову ємність гідроакумулятора. Коли тиск води в системі перевищує максимальне значення, виставлене на реле, насос відключається. Якщо водопроводом не користуються, такий стан може зберігатися досить довго. Якщо увімкнути воду на кухні або у ванній спочатку стабільний напір струменя буде підтримується за рахунок гідроакумулятора. Там вода з гумової мембрани плавно видавлюватиметься надлишковим тиском повітря. Але об'єм води там обмежений і коли тиск у системі опуститься нижче за мінімальний виставлений на реле, він дасть сигнал на ввімкнення насоса. Насос почне заповнювати ємність гідроакумулятора та вирівнювати тиск.

При цьому споживач практично не відчуває перепадів тиску з крана йде рівний струмінь зі стабільним напором. Якби гідроакумулятора не було, то увімкнення/вимкнення насоса відбувалося б при кожному відкритті крана. При цьому були б сильні стрибки тиску та гідроудари у водопровідній системі.

Тепер розберемося в конструкції та принципі роботи розширювального бака для опалення. Він чимось схожий на гідроакумулятор, але має конструктивні відмінності:

 1. Як правило встановлюється вертикально, якщо об'єм невеликий, то може просто закріплюватися на магістральній трубі, або з додатковою опорою на стіну. А якщо за розрахунками потрібно купити розширювальний бак на 80-100 літрів і більше, його встановлюють на підлозі.
 2. Гумова мембрана поділяє бак на дві герметичні половини, і не має грушоподібної форми. Оскільки для функціонування розширювальний бак не обов'язково повинен містити воду у значних кількостях.

Конструкція розширювального бака та принцип його роботи показано на ілюстрації нижче.

Конструкція розширювального бака.jpg

У разі системи опалення вода в розширювальний бак потрапляє через теплове розширення, а не закачується насосом. При охолодженні стиснене повітря через мембрану видавлює надлишок води у систему опалення. Якщо вода прогрівається настільки, що розширювальний бак не справляється з компенсацією, то, швидше за все, йдеться про аварійну ситуацію, і для скидання тиску використовується запобіжний клапан.

Гідроакумулятори особливості вибору та експлуатації

При виборі гідроакумулятора для водопроводу приватного будинку його об’єм у літрах вторинний. На перший погляд, здавалося б, що більший обсяг, то краще. А 24 літри це якось несерйозно. Насправді об’єм бака вторинний, головна його функція – це компенсація ривків тиску та зниження частоти запуску двигуна. Так, якщо купити гідроакумулятор більшого об'єму, то насос буде вмикатися ще рідше. Але ціна гідроакумулятора на 50 літрів набагато вища ніж 24 літри, і зниження частоти включення не продовжить термін служби насоса настільки, щоб різниця в ціні окупилася.

Підбір гідроакумулятора – загальні рекомендації:

 1. Для приватного будинку, де житиме сім'я з 3-5 осіб, цілком достатньо купити гідроакумулятор 24 літри. Взагалі є приблизна формула, якщо електрична потужність двигуна менше 1 кВт, то достатньо 24 літрів, а це більшість побутових насосів. Якщо 1-1,5 кВт краще 50 літрів. Якщо йдеться про кафе, школи та дитячі садки з автономним водопроводом, де є велика кухня та їдальня, то там потрібні гідроакумуляторні ємності набагато більших за об'ємом – 100 і більше літрів. І визначається їх об’єм, розташування, і навіть робочий цикл лише на рівні проекту.
 2. Максимальний тиск, який здатний витримати гідроакумулятор також є вторинним фактором, якщо йдеться про побутові мережі. Робочий тиск буде в межах 2 бар, а навіть найпростіший бак-гідроакумулятор розрахований на 6 бар, а частіше на 8, що з великим запасом перекриває всі можливі стрибки тиску. Зовсім інший підхід до максимального тиску, на який розрахований гідроакумулятор у великих мережах (школи, санаторії, адміністративні та виробничі будівлі).
 3. Важливо правильно вибрати матеріал. Якщо бак стоятиме в сухому приміщенні, то цілком достатньо купити гідроакумулятор із звичайної сталі з порошковим покриттям. А якщо насосна станція розташована в колодязному приямку або підвальному приміщенні з високою вологістю, то рекомендуємо купити гідроакумулятор з нержавіючої сталі.

Розширювальні баки як вибрати і де ставити

Розширювальний бак він же компенсатор вибирається за об’ємом теплоносія в системі. Об'єм води розігрітої до 80 ° С збільшується на 5% порівняно з кімнатною температурою. Тому рекомендується вибирати бак, в який може поміститися близько 10% від номінального обсягу системи опалення. Наприклад, якщо об'єм системи опалення 100 літрів, достатньо буде купити розширювальний бак з робочим об'ємом 10 літрів.

Замкнений мембранний бак, на відміну від відкритої системи, не обов'язково встановлювати у найвищій точці системи опалення. Він може бути встановлений будь-де, де для цього є достатньо місця. Для того щоб розширювальний бак займав якнайменше місця, крім класичної бочкоподібної форми можна купити баки-компенсатори сплюснутої форми, див. фото нижче.

Баки-компенсатори.jpg

Що стосується максимального тиску, то в системах опалення можливе підвищення до 5-6 бар, а значить, краще купити розширювальний бак, розрахований на максимальний тиск не менше 10 бар.

Чому вигідно купити гідроакумулятори та розширювальні баки у магазині Побудуй

Ми великий інтернет-магазин і у нас у продажу лише перевірений товар, який відповідає всім нормативам для систем опалення та водопостачання, у тому числі проходить заводські випробування за максимальним тиском.

Крім того, у нас є й інші товари для систем опалення та водопроводу:

 • пластикові та металеві труби у тому числі поліпропіленові;
 • запірно-регулююча арматура та паяльники для поліпропіленових труб;
 • сталеві панельні радіатори для опалення та головки терморегулятори до них;
 • твердопаливні котли та бойлери.

Якщо вам потрібно зробити підбір гідроакумулятора або бака-компенсатора для опалення, дзвоніть за номером (0800)50-54-52.

Питання, що часто виникають про гідроакумулятори та розширювальні баки:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Гідроакумулятори та розширювальні баки?
 • Ціна на Гідроакумулятори та розширювальні баки від 286 до 16 400 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Гідроакумулятори та розширювальні баки?
 • Гідроакумулятори та розширювальні баки Aquatica

  Гідроакумулятори та розширювальні баки Taifu

  Гідроакумулятори та розширювальні баки Thermo Alliance

  Гідроакумулятори та розширювальні баки Wetron

  Гідроакумулятори та розширювальні баки Womar