В нас Ви можете розрахуватися карткою єВідновлення єВідновлення
0
0 грн. 0

Мийки високого тиску

Сортувати:
Спочатку популярні
Від дорогих Від дешевих Спочатку популярні

Мийка високого тиску це пристрій для очищення (миття) будь-яких поверхонь за допомогою високошвидкісного струменя води. Купити мийку високого тиску корисно як для миття автомобілів, садових доріжок так і для професійного чищення килимових виробів, прибирання території. Потрібно розуміти, що мийка високого тиску - пристрій підвищеної небезпеки, що вимагає виконання правил безпеки при експлуатації, знання конструкції і принципу роботи.

Як влаштована мийка високого тиску

Висока швидкість водяного струменя досягається перепадом тиску між тиском, під яким знаходиться вода на виході з насоса і атмосферних. Різниця тиску у залежності від моделі мийки може досягати 150 атмосфер і вище. Часто в описі пристрою тиск характеризують позасистемної одиницею «Бар». 1 Бар дорівнює близько 0,99 атмосфери. Розглянемо основні вузли конструкції.

 1. Корпус - забезпечує зручність зберігання, транспортування та використання.
 2. Електродвигун - силовий агрегат, який забезпечує роботу насоса (помпи). Електромотор перетворює електричну енергію в механічну. Це єдине джерело енергії для роботи помпи. Виробниками мийок використовуються різні типи електродвигунів. Існує думка, що краще купувати мийки з двигунами, які не використовують щітки. Знімається проблема підбору і заміни щіток.
 3. Водяний насос (помпа) - пристрій який створює потрібний тиск води на виході, при використанні електродвигуна. Помпа - це «серце» будь-якої мийки високого тиску. Для отримання потрібного тиску використовуються аксіальні поршневі насоси з похилим диском. Металевий диск закріплений на осі обертового вала під невеликим кутом. При обертанні диск вдавлює поршень або звільняє місце для зворотного ходу поршня під дією пружини. Схематично процес роботи «похилого кільця» показаний на малюнку нижче.

  Ємність, де розташовані диск і хвостові частини поршнів, заповнена трансмісійним маслом. Тому, при від'єднанні насоса від електродвигуна будьте обережні. Це потрібно буде робити при виконанні регламентних робіт по заміні мастила 1-2 рази на рік.

  Поршні, рухаючись по циліндрах, в залежності від положення, або втягують воду в циліндр, або виштовхують її під великим тиском. Цей процес регулюється впускними і випускними клапанами, клапанами низького і високого тиску відповідно. На малюнку нижче показаний принцип дії поршневого насоса.

  У більшості моделей осьових поршневих насосів для мийок високого тиску використовується три поршня. Відповідно є три циліндри, три клапана низького тиску і три клапана високого тиску.

 4. Система контролю і регулювання тиску води на виході з насоса це основа безпечної роботи мийки високого тиску. Відсутність або несправність даної системи є неприпустимою.
 5. Шланги низького тиску використовуються для подачі води від джерела до мийки. Джерелом може бути або якась ємність (бочка, водойма), або система водопроводу (громадський водопровід, насосна станція).
 6. Шланги високого тиску встановлюють на виході мийки і забезпечують подачу води під великим тиском до місця її використання. Шланги виготовляють з декількох шарів гуми армованої сталевою сіткою. При зміні застарілого шланга необхідно звертати увагу не тільки на його перетин, а й на величину максимального робочого тиску.
 7. Опціонально може бути присутнім набір робочих насадок. Вони впливають на форму струменя води, витрату і швидкість витікання. Також існують насадки для змішування води з миючим засобом. Насадки сприяють підтримці необхідної швидкості потоку. Якщо прибрати насадку, то швидкість потоку води буде недостатньо високою, щоб забезпечити прийнятну роботу мийки. Швидкість води з миючої насадки залежить, також і від площі поперечного перерізу сформованого потоку. Чим менше вихідний отвір насадки тим вище швидкість води.

Як вибрати мийку високого тиску і які параметри впливають на ціну

На ціну мийки високого тиску впливає клас інструменту. Вони бувають побутові або професійні. Тиск в побутових моделях нижче, ніж в професійних. Надійність професійних вище, оскільки вони розраховані на часте і тривале використання. Відповідно і ціна на професійну мийку високого тиску буде вище. Серед інших критеріїв вибору слід звернути увагу на такі.

 1. Виробник. Мийки високого тиску це джерело підвищеної небезпеки. Важливо купити мийку високого тиску від виробника, який добре зарекомендував себе. Це знижує ймовірність раптової поломки агрегату. Перелік відомих виробників досить великий, серед них Karcher, Bosch, Nilfisk, Portotecnica і інші.
 2. Характеристики електромотора - потужність, наявність або відсутність щіток в конструкції, наявність захисту від перепаду напруги. Якщо ви вибираєте мийку зі щітковим двигуном, варто взяти в запас хоча б один набір щіток. На час, коли з'явиться необхідність їх заміни, може виникнути проблема з пошуком саме таких щіток.
 3. Матеріал помпи - якщо це пластмаса (що малоймовірно, але можливо), то варто шукати модель з металевою помпою.
 4. Тиск, що створюється насосом. Побутові прилади створюють менший тиск, професійні більше. Практика показує, що для нормальної чищення поверхонь тиск повинен бути не нижче 130 атмосфер (130 Бар).
 5. Насадки, в залежності від форми дають на виході струмінь різної конфігурації та швидкості. У комплекті мийки їх повинно бути декілька. До насадок можна віднести пристрій для подачі миючого речовини (піни).
 6. Витрата рідини важливий показник при використанні води з обмежених ємностей (бочка, відро і т.д.), щоб оцінити час безперервної роботи. Зазвичай це близько 600 літрів на годину для побутових мийок і 900-1200 літрів на годину для професійних. Бочки ємністю 200 літрів має вистачити на 20-10 хв відповідно.
 7. Механізм відключення електродвигуна при досягненні потрібного тиску на виході з мийки складається з датчика тиску і реле, яке відключає подачу електроенергії на електродвигун. Недоліком такого рішення є часте відключення / включення електродвигуна. Часті перепади пускових струмів негативно впливають на довговічність мотора.
 8. Перепускний клапан, працює по системі «байпас». При досягненні певного значення тиску, клапан відкривається і направляє воду з виходу на вхід помпи. Таким чином, насос і перепускний клапан забезпечують безперервну циркуляцію води всередині системи. Електродвигун перестає працювати в важкому режимі з постійним відключенням і вмиканням. Він працює постійно.
 9. Аварійна система скидання надлишкового тиску - запобіжний клапан. Необхідний на випадок, якщо відмовить система регулювання тиску. Якщо спрацював аварійний клапан скидання надлишкового тиску, необхідно відразу ж припинити роботу. При справній роботі агрегату запобіжний клапан не спрацьовує. Необхідно виявити причину його включення і усунути неполадки, після чого можна продовжувати роботу.

На довжині шланга особливо зосереджуватися не варто. Зазвичай в комплекті передбачений шланг довжиною 5-7 метрів. При необхідності, можна додатково придбати шланг більшої довжини.

Правила безпечної при роботі з мийками високого тиску

Не дарма кажуть "правила безпеки написані кров'ю". Тому, ми наполегливо рекомендуємо враховувати наступні правила при роботі з професійними та побутовими мийками високого тиску:

 1. Не допускати дітей до використання мийки високого тиску або перебувати їм поблизу пристрою під час роботи.
 2. Не направляти високошвидкісний струмінь води на людину або тварину.
 3. Мийний пістолет тримати в руках потрібно дуже міцно - через високу швидкості витікання, вода створює потужну реактивний струмінь.
 4. Працювати в захисних окулярах, щоб уникнути попадання дрібних предметів і бруду в очі.
 5. Не використовувати мийку високого тиску при негативних температурах навколишнього середовища.
 6. Електричний кабель повністю витягти з корпуса мийки перед початком роботи (щоб він не перегрівався).
 7. Розетка для підключення мийки повинна бути із заземленням і захищеною від попадання вологи.

 Як продовжити термін служби мийки високого тиску

 1. Гідравлічна система боїться бруду. Тому воду, що подається в пристрій, варто пропускати через додатковий фільтр. Це обов'язково потрібно робити при заборі води з відкритого резервуара.
 2. Якщо використовувати в якості водного резервуару бочку або великий бак, то вентиль для подачі води краще розмістити на висоті кількох сантиметрів від дна ємності. Частина резервуара нижче крана стане відстійником і збере частини дрібного сміття і домішок.
 3. У багатьох моделей мийок на вході встановлюють зворотний клапан, що запобігає поверненню води до джерела (стрибок тиску). Але краще перестрахуватися і поставити на шлангу низького тиску ще один клапан, особливо, якщо джерелом води є водопровід.
 4. При консервації мийки на зиму, навіть при самому ретельному зливі води, деяка її кількість залишається всередині апарату. Замерзла вода може пошкодити помпу або клапани. Тому зберігайте мийку там, де температура завжди позитивна.
 5. Обов'язково виконуйте регламентні роботи з обслуговування мийок, перераховані виробником в правилах експлуатації пристрою. Це значно збільшить термін безаварійної роботи агрегату. Роботи по обслуговуванню мийок високого тиску можна виконувати як самому (принаймні, частину з них), так і в сертифікованих сервісних центрах.

Замовляйте мийки високого тиску в інтернет-магазині Побудуй. Інтернет-магазин Побудуй - це великий вибір, доступні ціни та кваліфікована консультація. Ми порадимо, яка мийка високого тиску підходить вам для виконання тих чи інших робіт. Телефонуйте, пишіть в on-line чаті. Завжди раді відповісти на будь-які питання.


Питання, що часто виникають про мийки високого тиску:

 • ❓ Яка вартість товарів з розділу Мийки високого тиску?
 • Ціна на Мийки високого тиску від 121 до 230 467 грн.
 • ❓ Які популярні бренди в розділі Мийки високого тиску?
 • Мийки високого тиску AL-KO

  Мийки високого тиску BauMaster

  Мийки високого тиску Black Decker

  Мийки високого тиску BOSCH

  Мийки високого тиску Crown